Oblečení po dětech - prodat nebo darovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.18 10:28
oblečení po dětech - prodat nebo darovat?

Ahoj, anonymně - budu psát i o kolegyni a sousedce.

Třídím oblečení po dětech a mám toho doma haldy. 80% jsem kupovala jako nové, ale ne nějaké extra značky. Oblečení je pěkné a zachovalé. Ale co s tím? Zkoušela jsem prodávat a ty domluvy jsou děsný. Pořád se s někým scházet, každý by to chtěl přivézt až domů. Nemám na to čas. Kdybych si s tím dala práci, odhaduju, že můžu vydělat tak 6-10 tis. Ale strávím tím příštího půl roku. Dát to jako velký set a za kus dostat 10-20 Kč mi přijde šílený.

Chtěla jsem to dát kolegyni z práce. Pořád bědovala a najednou si kupují kuchyni za 80 a ložnici za 40 a zaplatí to hotově.

Chtěla jsem to dát ubědované sousedce a ti si najednou koupili zahradu za mega.

Švagrové - ale ta má úplně jiný styl oblékání dětí a vše chce nové.

Tak přemýšlím o nějakém azyláku. Je mi to líto, protože nás to stálo spoustu peněz a sháněního, ale pořád jsou to jen věci. Jaký je váš názor?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
ShadowDancer
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.18 10:33

Ze stejných důvodů jsem teď věci po malý odvezla do kojeňáku. Do azyláků jsem dopředu volala a ptala se, ale odmítli, že toho mají spousty a že tam maminky s tak malýma dětma nemají. Ale já dávala miminkovský velikosti.

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 13.12.18 10:33

Dávám vse zachovalé do kontejneru na charitu, top věci schovavam pro kamarádku, zbytek vyhodim. Dřív jsem prodávala velké balíky podle velikosti, ale nestojí mi to za tu praci s focenim a posilanim

Heivka
Závislačka 4236 příspěvků 13.12.18 10:33

Ty nejmenší věcí dám do porodnice (až si budu jistá, že další dítě nebude) zbytek roztřídím, ty nejlepší kousky (zimní kombinézy a bundy) zkusím prodat a zbytek hodím do kontejneru pro klokánek.

TopSecret
Kelišová 5003 příspěvků 13.12.18 10:35
@Anonymní píše:
Ahoj, anonymně - budu psát i o kolegyni a sousedce.

Třídím oblečení po dětech a mám toho doma haldy. 80% jsem kupovala jako nové, ale ne nějaké extra značky. Oblečení je pěkné a zachovalé. Ale co s tím? Zkoušela jsem prodávat a ty domluvy jsou děsný. Pořád se s někým scházet, každý by to chtěl přivézt až domů. Nemám na to čas. Kdybych si s tím dala práci, odhaduju, že můžu vydělat tak 6-10 tis. Ale strávím tím příštího půl roku. Dát to jako velký set a za kus dostat 10-20 Kč mi přijde šílený.

Chtěla jsem to dát kolegyni z práce. Pořád bědovala a najednou si kupují kuchyni za 80 a ložnici za 40 a zaplatí to hotově.

Chtěla jsem to dát ubědované sousedce a ti si najednou koupili zahradu za mega.

Švagrové - ale ta má úplně jiný styl oblékání dětí a vše chce nové.

Tak přemýšlím o nějakém azyláku. Je mi to líto, protože nás to stálo spoustu peněz a sháněního, ale pořád jsou to jen věci. Jaký je váš názor?

No a za kolik bys to chtela prodat?
Ja koupila krasne saticky M&S, byli snad parkrat vzate, za 50 Kc. :nevim:
To same leginky, polodupacky. Kdyz maji akci v Tescu, tak za 150 Kc troje leginky. To nema cenu kupovat pouzite za 20-30 Kc.
Koupila sem nadherny tricko s Hello Kitty za 15 Kc. Drzi krasne barvu, elasticky. Jo taky sem koupila za 20-30 a stalo to za prd.
Jen to tak proste je. V Kiku taky koupis za dobre ve vyprodejich. Takze bud to nekomu das a nebo si vydelas aspon par stovek. Se musis rozhodnout sama.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34911 příspěvků 13.12.18 10:37

Když nemáš v okolí nikoho, o kom si myslíš, že by mu skutečně pomohlo v jeho finanční situaci, kdyby oblečení na děti dostal, tak zkus ten azylák. Ale neměj rozhodně nějaké představy, jak ti tam budou vděční, i od těch největších sociálů se ti kolikrát dostane ofrňování, že to není echt a málo pruhů málo adidas :nevim: . Možná bych zkusila tedy ty balíky, po jednom kuse prodávat nemá smysl, nebo prodala po kuse jen ty nejlepší kousky a zbytek někde věnovala. Můžeš zkusit i nějakou místní skupinku na fb, kde se pořádají sbírky, u nás se vždycky třeba objeví někdo, komu třeba domácnost vyhořela nebo je vytopili apod. tak ti jsou za dar určitě rádi a potřebují to.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.18 10:37

@TopSecret Právě - jsou obchody jako kik a pepco … krásné nové věci za pár korun. Takže jsem zjistila, že nemá smysl to prodávat. Nikdo víc jak 10 nebo 15 kurun za kus nedá. A samozřejmě to chápu.

Uživatel je onlinecverunka
Závislačka 3141 příspěvků 13.12.18 10:38

Ja neprodávám nic. Ta práce s tím mi za ty peníze nestojí. Také mám pytle úplně novych věcí, hodně i značkových. Něco jsem rozdala po rodině a něco dávám do kontejneru SOS. Těch hader je teď všude tolik, ze uz to nikdo ani nechce, každy si nakoupí nové.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.18 10:39

@Tiger-lily To je pro mě idelání představa - dát to někomu, kdo se dostal do těžké životní situace. Ale nikoho takového v okolí neznám. A ti, co nejvíc bědovali, tak se nakonec ukázalo, že peníze mají.

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 13.12.18 10:41
@Anonymní píše:
@Tiger-lily To je pro mě idelání představa - dát to někomu, kdo se dostal do těžké životní situace. Ale nikoho takového v okolí neznám. A ti, co nejvíc bědovali, tak se nakonec ukázalo, že peníze mají.

Moc to resis. Když to stejne chceš darovat, tak to můžeš dat přece komukoli - aspoň se ti to nebude kupit doma

Uživatel je onlinecverunka
Závislačka 3141 příspěvků 13.12.18 10:43

Kik a Peppco sice pěkné věci za par kaček, ale leda pro miminko, které to unosí měsíc. Na 6 letou už tam nekupuji, pač se mi nechce kupovat co měsíc nový šatník. Takže pak ty větší věci se treba vyplatí prodat, ale třeba bundy, věci na lyže a tak. Ožmolené trička nemá význam někde inzerovat.

Šarlota4
Extra třída :D 11663 příspěvků 13.12.18 10:44

Ja jsem top kusy davala a davam kamaradce. Penez maji dost, ale netizi me, ze jim “usetrim” kupovala jsem ty hadry primarne pro svoji dceru. Ostatni vyhazuju, nebo davam do sos kontejneru.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34911 příspěvků 13.12.18 10:46
@Anonymní píše:
@Tiger-lily To je pro mě idelání představa - dát to někomu, kdo se dostal do těžké životní situace. Ale nikoho takového v okolí neznám. A ti, co nejvíc bědovali, tak se nakonec ukázalo, že peníze mají.
:nevim: Tak jako zas nevím, jak dopodrobna chceš prověřovat situaci obdarovaného a co je podle tebe dost chudý člověk na to, aby zasloužil oblečení. Třeba mně často dává jedna známá oblečení po dětech, pěkné věci jako třeba téměř nenošené značkové boty se vždycky dohodneme na ceně a tepláčky, trička mi věnuje. Jsem samoživitelka se 3 dětma, tak nevím, jestli si nemám připadat blbě, protože jinak taky peníze mám, auto mám, na nákup chodím, na dovolené jsme byli, nevím, jak to chceš posoudit. :nevim:
lamicina
Ukecaná baba ;) 2271 příspěvků 13.12.18 10:48

Miminkovský věci jsem část prodala a část věnovala přes OSPOD do rodiny v tíživé situaci. Větší věci se prodávají dobře, tam prodám tak 85%, zbytek část dám kolegyni pro holku na chalupu a je mi jedno jestli, si kupuje novou kuchyň v hotovosti :lol: a zbytek dávám do charitního kontejneru, ale část toho jde na zpracování na hadry a pro komerční účely, tak tam dávám jen to k čemu nemám vůbec žádný vztah. Pár miminkovských kousků má schovaný z nostalgie.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.18 10:49

@Tiger-lily Mě se totiž stalo, že si ze mě sousedka dělala dojnou krávu a pak mi ještě pomluvila. Nechci rozebírat podrobnosti, protože sem taky chodí a stopro by se v tom poznala. Tak jsem jen tentokrát nechtěla naletět znova. Asi to moc hrotím.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama