Kolik oblečení pro 6, 4 a 1,5 roční? Prosím o radu praktické mami

13955
9.12.18 20:14

Pro 4 letou mam 10× leginy 6× teplaky, 15× tricko s kratkym 12× s dlouhym, 4× kalhoty do mesta, 4× svetr, 5× mikina, 5× saty, 4× puncochace, 30× kalhotky, 30× ponozky, 2× jarni bunda ( do skolky, do mesta ), 2× zimni komplet, 2× vesta, cca 7 paru bot vc.backor, 3× sala, 4× cepice, 4× rukavice. Nevim jestli je moc nebo malo. Me to prijde akorat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1351
9.12.18 20:17

Já peru dětské tak dvakrát do týdne. Mám pětileté a dvacetiměsíční a oblečení mají hodně. Podle mého stačí na běžný provoz, při frekvenci praní obden, oblečení, které vykryje týdenní spotřebu. U straších dětí jedno triko na týden na doma, jedno do školky/školy, plus náhradní, takže pět ks, totéž zhruba kalhoty/tepláky. Mikiny dvě. Spodní prádlo/ponožky na každý den. U menších dětí je potřeba počítat, že všechno za den ušpiní, triček a domácích kalhot víc, na ten týden tak deset kusů. To je takové nutné minimum, podle mého.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
12330
9.12.18 20:18

Mám toho hodně, ale občas mi přijde, že toho mám málo. Kluci 7 a 5.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9.12.18 20:22

Tak já peru obden někdy i třeba každý den záleží podle prádla.mám děti jeden rok a pět roků ani to nepočítám těch věcí co mají protože to už skoro nemám ani kam dát praskají skříně nacpané :mrgreen: :think: ale uděláme rychlý pořádek vezmu věci a daruji to.na tohle jsem nepraktická dost a musím omezit nákup oblečení :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
37144
9.12.18 20:26

Pro 4 letého, má teda dost triček, krátký dlouhý rukáv, tak 20 od každého minimálně, ale zas neperu denně a denně si bere čisté, ale stejně to neunosí. Tepláky má 3 do skolky lepší, pak nějaké 4 na doma, hřiště, a pak 3 zateplený na zimu. Punčocháče asi 4 ty má ale jenom když je fakt kosa. Mikin má hodně, to nadělili babičky, ale nosí tak 4 pořád dokola různě tlusté. Ponožky a spodní prádlo nepočítám, každého má krabici, ale to beru jako spotřební zbozí pac tomu nejrychleji uroste navíc třeba ponožky nám doma asi někdo žere takže sem radši když jich má víc. Jarní podzimní bundu jednu, jednu vestu, jedny oteplovacky na sníh, 2 zimní bundy na střídání. Šály čepice a rukavice opet nepočítám, rukavic je přes zimu spotřeba to má klidně 3 za procházku když se hrabe ve sněhu. Na léto má věcí minimum. Jedny plavky, pár tílek, tak 5 kraťasy. A na spaní zatím točíme 3 pyžama. Jako menší toho měl víc, ale neměl šanci to unosit, já si vystačím s minimem, ale tchýně a moje sestra jsou nákupní maniačky a v jednom kuse mu něco posílají :zed:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2692
9.12.18 20:27

Já toho mam pro dceru(5let) celkem málo, ale stačí to. Taky peru každý den či obden. Ted na zimu má cca 8× tričko, 8× legíny, 2×punčocháče,3× mikina, 1× džíny, 1× softshellová kalhoty, 1×oteplováky, 1 zimní bunda školka, 1× zminí bunda(kabát) do města, 2× čepice, rukavice, 3× košilka, cca 10×ponožky a kalhotky a 1×oblečení do divadla(šaty,punčochy, svetřík, kozačky), 3×pyžamo.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3743
9.12.18 20:31

Při této četnosti praní bych měla 4-6ks od každého (trika, spodní prádlo, punčocháče), 2-3ks tepláků,kalhot, mikin. Plus prádlo o číslo větší, kdyby se něco stalo s pračkou (před pár lety se to vyplatilo).

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2451
9.12.18 20:32

Mám děti stejně staré a taky tři, peru obden. Mají toho dost, ale počítat to nejdu :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30991
9.12.18 21:12

Máme neškolkové děti, pro každé mám dvě police v malé skříni. Peru denně, suší susička, takze od všeho potřebuji maximálně 3 ks, triček tak 5 ks, aby nechodily pořád v tom samém. Ale já mám ráda pár kusů i u sebe, lépe se mně to pak kombinuje, vím co s čím…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7008
9.12.18 21:21

@Cuddy tak ja k tomu u sebe už došla, teď pomalu u dětí. Jsme otrokem krámů a hadrů :zed:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.12.18 21:22

Já sem zjistila že petilety syn má toho teď vůbec nejméně co kdy měl :lol: .Dřív měl narvanou skříň a zbytečně.Hlavne sem vše schovávala pro druhé dítě,které neni do ted.Takze sem ať ted zjistila že ty hadry pribivaji a jsou větší a větší a zabírají víc a víc místa.Prodava se to hůř než sem čekala.Takze teď už toho budu kupovat méně,už proto že to není pak kde skladovat.Vyhazovat se mi to pak nechce .Jinak nejvíce má triček nějakých 10 pěkných ,5horsich,jinak 3teplaky,jedny teplé kalhoty,jedny oteplovaky ,jednu zimní bundu.Mikiny 3,šál,čepic ,ponožek ,trenek má hromadu,boty taky jedny a pyžama 4.

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
9.12.18 21:27
@Cuddy píše:
Máme neškolkové děti, pro každé mám dvě police v malé skříni. Peru denně, suší susička, takze od všeho potřebuji maximálně 3 ks, triček tak 5 ks, aby nechodily pořád v tom samém. Ale já mám ráda pár kusů i u sebe, lépe se mně to pak kombinuje, vím co s čím…

:palec: Taky jsem k tomu dospělá,ale trvalo mi to :mrgreen: .Jsem anonym .

  • Citovat
  • Upravit
5010
9.12.18 22:07

Nezáleží až tak na četnosti praní a počtu oblečení, ale řekla bych, že dost i na způsobu a rychlosti sušení. Bez sušičky mi prádlo schlo dva dny, silné věci i tři, se sušičkou to je otázka cca dvou hodin, takže sakra rozdíl. Naše dítě má oblečení mraky, asi až moc. Doma, náhradní ve školce, v létě další potřebuje na zahradě jako náhradní (furt se tam v něčem popelí nebo ráchá), další u babičky na převlečení…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5010
9.12.18 22:10

A ještě velký rozdíl je v počtu oblečení i dle zaměření rodiny - jestli se děti plácají většinu času doma, tak toho budou potřebovat o dost míň než děti, co tráví venku většinu času bez ohledu na počasí. Kolegyně se synem např. do deště vycházela jen v nouzi nejvyšší, já s dcerou chodila byla venku i tak.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7008
9.12.18 22:16
@Lada84 píše:
Mám děti stejně staré a taky tři, peru obden. Mají toho dost, ale počítat to nejdu :mrgreen:
U nás to třetí dítko jsou dvojčata, takže jsou 4. Napřed dva kluci a pak holčička a kluk.
@Anonymní píše:
Já sem zjistila že petilety syn má toho teď vůbec nejméně co kdy měl :lol: .Dřív měl narvanou skříň a zbytečně.Hlavne sem vše schovávala pro druhé dítě,které neni do ted.Takze sem ať ted zjistila že ty hadry pribivaji a jsou větší a větší a zabírají víc a víc místa.

No ano, já už po miminech všechno likviduju, hlava, nehlava, v hadrech peníze uložené asi nemám:-) Ale po nejstarším jsem si vše nechávala a teď se mi jako na potvoru míjejí v sezónách, navíc mám vysoké děti, ten 6ti letý má 140cm, takže to co měl on v zimě, třeba 132, tak mladší syn letos ještě plave a příští rok mu to bude malé :roll:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat