Kolik oblečení pro 6, 4 a 1,5 roční? Prosím o radu praktické mami

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Almatka
Kelišová 6850 příspěvků 09.12.18 20:08
Kolik oblečení pro 6, 4 a 1,5 roční? Prosím praktické maminky

Dotaz je jasný, prosím praktické maminky, které perou řekněme 1× za dva dny či denně, kolik oblečení máte pro své děti?
Pro 6, 4 a nebo1,5 roku, kterákoliv kategorie pomůže.

Já jsem opak, nepraktická a mám toho moc.

Díky za zkušenosti a rady.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Šarlota4
Extra třída :D 10298 příspěvků 09.12.18 20:14

Pro 4 letou mam 10× leginy 6× teplaky, 15× tricko s kratkym 12× s dlouhym, 4× kalhoty do mesta, 4× svetr, 5× mikina, 5× saty, 4× puncochace, 30× kalhotky, 30× ponozky, 2× jarni bunda ( do skolky, do mesta ), 2× zimni komplet, 2× vesta, cca 7 paru bot vc.backor, 3× sala, 4× cepice, 4× rukavice. Nevim jestli je moc nebo malo. Me to prijde akorat.

7.straka
Kecalka 346 příspěvků 09.12.18 20:17

Já peru dětské tak dvakrát do týdne. Mám pětileté a dvacetiměsíční a oblečení mají hodně. Podle mého stačí na běžný provoz, při frekvenci praní obden, oblečení, které vykryje týdenní spotřebu. U straších dětí jedno triko na týden na doma, jedno do školky/školy, plus náhradní, takže pět ks, totéž zhruba kalhoty/tepláky. Mikiny dvě. Spodní prádlo/ponožky na každý den. U menších dětí je potřeba počítat, že všechno za den ušpiní, triček a domácích kalhot víc, na ten týden tak deset kusů. To je takové nutné minimum, podle mého.

iiiv
Extra třída :D 11044 příspěvků 09.12.18 20:18

Mám toho hodně, ale občas mi přijde, že toho mám málo. Kluci 7 a 5.

Kristýna 526
Povídálka 38 příspěvků 09.12.18 20:22

Tak já peru obden někdy i třeba každý den záleží podle prádla.mám děti jeden rok a pět roků ani to nepočítám těch věcí co mají protože to už skoro nemám ani kam dát praskají skříně nacpané :mrgreen: :think: ale uděláme rychlý pořádek vezmu věci a daruji to.na tohle jsem nepraktická dost a musím omezit nákup oblečení :mrgreen:

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 7047 příspěvků 09.12.18 20:26

Pro 4 letého, má teda dost triček, krátký dlouhý rukáv, tak 20 od každého minimálně, ale zas neperu denně a denně si bere čisté, ale stejně to neunosí. Tepláky má 3 do skolky lepší, pak nějaké 4 na doma, hřiště, a pak 3 zateplený na zimu. Punčocháče asi 4 ty má ale jenom když je fakt kosa. Mikin má hodně, to nadělili babičky, ale nosí tak 4 pořád dokola různě tlusté. Ponožky a spodní prádlo nepočítám, každého má krabici, ale to beru jako spotřební zbozí pac tomu nejrychleji uroste navíc třeba ponožky nám doma asi někdo žere takže sem radši když jich má víc. Jarní podzimní bundu jednu, jednu vestu, jedny oteplovacky na sníh, 2 zimní bundy na střídání. Šály čepice a rukavice opet nepočítám, rukavic je přes zimu spotřeba to má klidně 3 za procházku když se hrabe ve sněhu. Na léto má věcí minimum. Jedny plavky, pár tílek, tak 5 kraťasy. A na spaní zatím točíme 3 pyžama. Jako menší toho měl víc, ale neměl šanci to unosit, já si vystačím s minimem, ale tchýně a moje sestra jsou nákupní maniačky a v jednom kuse mu něco posílají :zed:

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 1 inzerát 09.12.18 20:27

Já toho mam pro dceru(5let) celkem málo, ale stačí to. Taky peru každý den či obden. Ted na zimu má cca 8× tričko, 8× legíny, 2×punčocháče,3× mikina, 1× džíny, 1× softshellová kalhoty, 1×oteplováky, 1 zimní bunda školka, 1× zminí bunda(kabát) do města, 2× čepice, rukavice, 3× košilka, cca 10×ponožky a kalhotky a 1×oblečení do divadla(šaty,pun­čochy, svetřík, kozačky), 3×pyžamo.

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 09.12.18 20:31

Při této četnosti praní bych měla 4-6ks od každého (trika, spodní prádlo, punčocháče), 2-3ks tepláků,kalhot, mikin. Plus prádlo o číslo větší, kdyby se něco stalo s pračkou (před pár lety se to vyplatilo).

Lada84
Ukecaná baba ;) 2059 příspěvků 09.12.18 20:32

Mám děti stejně staré a taky tři, peru obden. Mají toho dost, ale počítat to nejdu :mrgreen:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15795 příspěvků 09.12.18 21:12

Máme neškolkové děti, pro každé mám dvě police v malé skříni. Peru denně, suší susička, takze od všeho potřebuji maximálně 3 ks, triček tak 5 ks, aby nechodily pořád v tom samém. Ale já mám ráda pár kusů i u sebe, lépe se mně to pak kombinuje, vím co s čím…

Almatka
Kelišová 6850 příspěvků 09.12.18 21:21

@Cuddy tak ja k tomu u sebe už došla, teď pomalu u dětí. Jsme otrokem krámů a hadrů :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.18 21:22

Já sem zjistila že petilety syn má toho teď vůbec nejméně co kdy měl :lol: .Dřív měl narvanou skříň a zbytečně.Hlavne sem vše schovávala pro druhé dítě,které neni do ted.Takze sem ať ted zjistila že ty hadry pribivaji a jsou větší a větší a zabírají víc a víc místa.Prodava se to hůř než sem čekala.Takze teď už toho budu kupovat méně,už proto že to není pak kde skladovat.Vyhazovat se mi to pak nechce .Jinak nejvíce má triček nějakých 10 pěkných ,5horsich,jinak 3teplaky,jedny teplé kalhoty,jedny oteplovaky ,jednu zimní bundu.Mikiny 3,šál,čepic ,ponožek ,trenek má hromadu,boty taky jedny a pyžama 4.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.18 21:27
@Cuddy píše:
Máme neškolkové děti, pro každé mám dvě police v malé skříni. Peru denně, suší susička, takze od všeho potřebuji maximálně 3 ks, triček tak 5 ks, aby nechodily pořád v tom samém. Ale já mám ráda pár kusů i u sebe, lépe se mně to pak kombinuje, vím co s čím…

:palec: Taky jsem k tomu dospělá,ale trvalo mi to :mrgreen: .Jsem anonym .

Samy
Závislačka 3472 příspěvků 09.12.18 22:07

Nezáleží až tak na četnosti praní a počtu oblečení, ale řekla bych, že dost i na způsobu a rychlosti sušení. Bez sušičky mi prádlo schlo dva dny, silné věci i tři, se sušičkou to je otázka cca dvou hodin, takže sakra rozdíl. Naše dítě má oblečení mraky, asi až moc. Doma, náhradní ve školce, v létě další potřebuje na zahradě jako náhradní (furt se tam v něčem popelí nebo ráchá), další u babičky na převlečení…

Samy
Závislačka 3472 příspěvků 09.12.18 22:10

A ještě velký rozdíl je v počtu oblečení i dle zaměření rodiny - jestli se děti plácají většinu času doma, tak toho budou potřebovat o dost míň než děti, co tráví venku většinu času bez ohledu na počasí. Kolegyně se synem např. do deště vycházela jen v nouzi nejvyšší, já s dcerou chodila byla venku i tak.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >