Oblékání 10 leté

11378
7.11.19 18:12

Oblékání 10 leté

Typy, rady, triky…

Poslední dobou se s nejstarší dcerou hádáme kvůli oblečení. Hlavně počtu vrstev.
Dnes se sama vypravovala na kroužek a šla bez bundy. Protože je tam přeci teplo. Kdyby nebyla pořád nachcípaná, tak je mi to i jedno.

Napadlo mě udělat ji tabulku. Stupně od do a kolik má mít vrstev. Ale sama nenosím stejný počet vrstev jako většina. Takže si nevím moc rady, při výrobě.

Jak jste to řešili vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

56531
7.11.19 18:22
@Netopirek píše:
Typy, rady, triky…

Poslední dobou se s nejstarší dcerou hádáme kvůli oblečení. Hlavně počtu vrstev.
Dnes se sama vypravovala na kroužek a šla bez bundy. Protože je tam přeci teplo. Kdyby nebyla pořád nachcípaná, tak je mi to i jedno.

Napadlo mě udělat ji tabulku. Stupně od do a kolik má mít vrstev. Ale sama nenosím stejný počet vrstev jako většina. Takže si nevím moc rady, při výrobě.

Jak jste to řešili vy?

Já už rezignovala pře několika lety, desetileták prostě chodí skoro nahej, pokud nemrzne, až praští. Dneska odešel v krátkým rukávu. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13526
7.11.19 18:25

Tak dneska nebyla zima :D já šla v tričku a podzimní bundě a byla sem úplně vařená. Syn šel ze školky v tričku a mikine.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11378
7.11.19 18:34
@Lama Lama píše:
Já už rezignovala pře několika lety, desetileták prostě chodí skoro nahej, pokud nemrzne, až praští. Dneska odešel v krátkým rukávu. :nevim:

To jsem ráda, že to není jen u nás

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11378
7.11.19 18:35
@Kriss Tina píše:
Tak dneska nebyla zima :D já šla v tričku a podzimní bundě a byla sem úplně vařená. Syn šel ze školky v tričku a mikine.

Ze školy dobrý, ale kroužek má až později a to venku bylo 8 stupňů a dost foukalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11378
7.11.19 18:39

Mě nejvíc rozčiluje, jak pak pořád usmrkaná a má kašel. A jsem to pak já kdo poslouchá přednášky od Ex, že jí malou oblíkám :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56531
7.11.19 18:43
@Netopirek píše:
Mě nejvíc rozčiluje, jak pak pořád usmrkaná a má kašel. A jsem to pak já kdo poslouchá přednášky od Ex, že jí malou oblíkám :pocitac:

A myslíš, že kdyby jsi jí donutila oblékat, bude ex stastný a spokojený a přestane prudit?

Nabídla bych mu, že může jít holku na krouže vypravit a adekvátně oblíct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5768
7.11.19 18:46

Syn (10) do nedavna chodil v kratasech, ted aspon nosi mikinu a sustakovku. Kdyz byla ta zima, tak nosil i vestu. Ale nemocny nebyva.
Ja bych ji rekla, ze nez se vypravi, tak at zavola a dohodnete se podle aktualni situace

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47200
7.11.19 18:46

Odchazim 20 minut driv rano, nez odchazi nase nejstarsi. Holka vede brachu do skolky, ktera je vedle jeji budovy skoly, takze dohlizi, jestli si obleknul veci, ktere ma nachystane na chodbe. Takze obleceni neovlivnim. Vidim, ze civil maji. Bundy nachystane (zatim soft.).
Starsi ma 11r., takze ma sve modni vlny a vystrelky. Puberta funguje spolehlive.
Letos asi v breznu se mi stalo, ze rano odejdu a vim, ze mela jine triko, jinou mikinu i leginy.
My se vzdy potkame v jidelne a ja ji nepoznala. Jinak se ucesala, jine kalhoty a triko. A rozstrihala si mikinu. Jsem zustala zirat, ze ta holka je podobna nasi, ale nase takovou mikinu nema. Ona chtela ty mikiny pod prsa a do pasu (pubertacky to nosi a jsou ted jeji vzor). A nerekla nic, takze delala pokus, ze rozstrihala mikinu. Uz jsem ji nakoupila zasobu, tak je spokojena.
Pravidelne ji vidim, kdyz jdu kolem hriste, ktere je vedle jidelny, ze se promenaduje vyslecena (neni sama). Pred spoluzaky to neresim, prestoze ji vidim. A doma ji pripomenu, ze ji bude ouvej a zle, az bude nachcipana, ze ona bude trpet, zameskavat ve skole, jestli to za to stoji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1013
7.11.19 18:47

Já už se nerozčiluji, pouze oznámím že jestli budou pak nachcípaný tak do školy stejně půjdou, a nejhorší je že jedna je horkokrevná, že klidně půjde do školky v tričku a druhá zimomřivá že se balí jak na severní pól, takže najít rozumnou cestu ráno ve mě vzbuzuje náběh na mrtvici :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9018
7.11.19 18:59

Nechala bych jí, ať se obléká jak chce. Už je dost velká. A nemoci většinou z oblékání nebývají. Dej jí víc vitamínů a podpoř imunitu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.11.19 19:04

Zkusila bych se ji zeptat, zda to není spíše tím, že se ji třeba žádná její bunda nezamlouvá. Taky bych šla upřímně radši bez bundy, než v nějaké… :nevim: nepěkné. :lol: “Styl je přece důležitý!” :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
177
7.11.19 19:06
@Netopirek píše:
Typy, rady, triky…

Jak jste to řešili vy?

Jednou se stane, že bude mrznout a pak si příště bundu ráda vezme.
Nech ji natlouct si pusu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11378
7.11.19 22:04

Tak díky za povzbuzení, že je to všude stejné.
Oblečení si dcera vybírá sama, bez jejího souhlasu už nějaký pátek nenakupuji. Tak jen zvýším vitamíny a budu doufat, že se poučí až ji bude jednou pořádná zima.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
8.11.19 11:04

Je fajn, že necháváte dceři svobodu ve výběru oblečení. A když jí necháte prostor i „množství“ oblečení které si vezme na sebe, bude to ještě lepší :) Chápu, že Vás trápí, že je pořád nachcípaná, ale je otázka, nakolik to souvisí s oblékáním.

Každý člověk je jiný, jak už tady zaznělo, a zatímco jeden chodí celou zimu v kraťasech a s lehkou mikinou, jiný se zachumlá do péřovky už v listopadu. Máte představu, jak do tabulky zakomponujete ostatní vlivy, jako je vítr nebo déšť? Moc si takovou tabulku představit neumí :) Důležitá je totiž pocitová teplota a když i Vy píšete, že nenosíte tolik vrstev, co většina, dopřejte to právo volby i Vaší dceři…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama