Oblíbená skladba - klasická hudba

37
26.4.21 10:11

Oblíbená skladba - klasická hudba

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jaká je Vaše oblíbená skladba?
Já mám ráda Mozartovo Requiem a Čtvero ročních období od Vivaldiho a potom hodně Beethovena. Jak to vidíte Vy?
Příjemný zbytek dne :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20937
26.4.21 10:19

Johan Pachelbel, Canon in d

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1258
26.4.21 10:36

Cellová suita č.1 G Dur BWV 1007 (J. S. Bach)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1440
26.4.21 10:40

Symfonie č. 9 e moll, op. 95 „Z Nového světa“: II. Largo, Dvořák

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1981
26.4.21 12:25

Miluju opery od Mozarta a ráda jsem na ně chodila do divadla, když to ještě šlo. Znám už je plus minus zpaměti, takže přesně vím, vo co go a můžu si to užít a pobavit se :lol: akorát je trapný, když se v tom divadle směju jako jediná :roll: :lol:

A teď mám takové klidové obdodí, hudbu vlastně neposlouchám vůbec, nemám tu potřebu. Předtím jsem měla ráda pouze klasiku - baroko a klasicismus, nejvíc Mozart a Händel, to trvalo celkem dlouho. Pak malinko romantismus a pak moderna říznutá klasickým stylem. Jakákoliv, takže moderní vážná i třeba nějaký zajímavější popík a cokoli mezi tím. Prostě si spíš vychutnám nějakou zajímavou drobnost, než abych to poslouchala po kvantech jako kdysi. Posledně se mi zalíbila Balada Kumru od Fazila Saye https://www.youtube.com/watch?…

Mám ráda, když hrají v rádiu Gotta, jeho hlasový projev je top.

A jinak se mi vždy líbilo od Prokofjevu Ďáblovo našeptávání, od Griega Suita Peer Gynt, sólo klavírní věci od Schumanna, Karneval zvířat, Faurého písně s klavírem… nějaké skladby od Bartóka, od Gershwina Rhapsody in blue, od Fibicha drobné klavírní skladbičky, taky už teď nevím název… je toho dost, od sousty věcí bohužel nejsem schopná říct jak se jmenují, ale tu skladbu mám v hlavě dodnes :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
445
26.4.21 14:00

Já miluji Mozartovo requiem :palec: vlastně od něj všechno, Figarovu svatbu, symfonie č.25,piano concerto, no všechno. Vivaldi je taky super, Bach- Air, Fryderyk Chopin nocturno, valčíky, Čajkovskij- Louskáček, a spoustu dalších, na které si teď ani nevzpomenu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2161
26.4.21 14:19

Mám rád smutnou vážnou hudbu. Neposlouchám jí nijak programově, jenom mě při práci uklidňuje poslouchat Classic radio a co se mi líbí, to si vyshazamuju a pak stáhnu.

https://www.youtube.com/watch?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
830
26.4.21 15:38

Miluji klasickou hudbu. Momentálně nejčastěji poslouchám tyhle skladby, je těžké vybrat jednu.

Edvard Grieg - Wedding day Troldhauen, Op.65, no.6
Ralph Vaughan Williams - Five variants of Dives and Lazarus.
Ralph Vaughan Williams - The Lark Ascending
William Boyce - Sympfony No.1 in B flat major
Miklos Rozsa - Star of Bethlehem
Yiruma - Kiss the rain

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2140
29.4.21 17:17

Labutí jezero, a vůbec Čajkovského mám ráda.
Krásné téma, děkuji, hned něco pěkného objevím.
A dodnes si pamatuji, když jsem poprvé slyšela naživo orchestr hrát čtvero ročních období, bouřka mnou úplně prošla jak doopravdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
972
29.4.21 17:42

Mám rada Vltavu od Smetany. Vždycky mám z ni husinu po celém těle. Dokonalá skladba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
29.4.21 18:58

Mozart - koncert pro flétnu a harfu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25226
29.4.21 19:08

Mozart - Turecký pochod :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1272
29.4.21 19:08

Šostakovič - Leningradská symfonie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34453
29.4.21 19:57

Čajkovského B-moll, Beehthoven Eroica a Dies irae z Mozartova Requiem. A Rhapsody in Blue a Bolero. Toho je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat