Oblíbený malíř/obraz

102
31.5.21 15:11

Oblíbený malíř/obraz

Dobré odpoledne, dámy
Mám na Vás dotaz. Máte nějaký oblíbený obraz, nebo nějakého oblíbeného malíře? Moc mě to zajímá :)
Mně se líbí obraz Zrození Venuše od Sandra Boticelliho.
Co se líbí Vám? :)
Mějte se pěkně :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22603
31.5.21 15:16

Já mám rada Da Vinciho, nejen pro obrazy, ale jak to byl na svoji dobu chytrý a zvídavý člověk :D obraz mám od nej nejradši asi poslední večeři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5216
31.5.21 15:36
@Mia2020 píše:
Dobré odpoledne, dámy
Mám na Vás dotaz. Máte nějaký oblíbený obraz, nebo nějakého oblíbeného malíře? Moc mě to zajímá :)
Mně se líbí obraz Zrození Venuše od Sandra Boticelliho.
Co se líbí Vám? :)
Mějte se pěkně :)

Carravagiho, Michelangela Sixt. kaple, Rafaella a Vinciho..Botticeli je take moc pekny, zajimavy je i Bosch v Pradu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
880
31.5.21 15:38

Miluju Van Gogha, ale na jeho genialitu me po hodinach dejin umeni privedl az Dr. Who :mrgreen: A jinak obecne impresionisti samozřejmě a Afremova, tím bych si mohla otapetovat barak, i kdyz pro někoho je to kyc.
Ze soch jednoznacne Rodinovy Myslitele a Mucednici a Gaudiho architekturu, to je za me čirá genialita. :palec:
Jinak zrovna Zrození Venuse ke mne nikdy moc nepromluvilo, jsem schopna ocenit tu technickou genialitu, ale treba u Degasovych baletek se zastavim a nuti me sledovat kazdy detail, Botticeliho spis prejdu, hanba mi!

Příspěvek upraven 31.05.21 v 15:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8078
31.5.21 15:40

Obraz Tůň od Libora Vojkůvky..mela jsem ho kdysi na pohledu, neda se nikde najit..no a pak miluju Schikanedera…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22338
31.5.21 15:42

@Mia2020 Zrození Venuše mám moc ráda a také Jaro. Vedou u mě renesanční mistři a pak mě dostaly obrazy impresionistů v Národní galerii v Londýně a obrazy Arcimbolda v Kunsthistorisches Museum ve Vídni :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21476
31.5.21 15:43

Hlavně dřív Max Švabinský - Splynutí duší a Jakub Schikaneder a jeho melancholicky zádumčivé obrazy. A Agust Renoir, pro tu hru se světlem. Nejvíc mě asi dodnes fascinuje ten Renoir. A jeden aktuální „objev“ - ilustrátorka Eva Chupíková a jí ilustrované dětské knížky, to je za mě pastva pro oči :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
968
31.5.21 15:43

Pes od Goyi.
Jinak z těch, co můžu mít reálně doma, třeba Michael Rittstein (třeba jeho Macabrózní pulec je boží), Petr Nikl, Martin Velíšek, Jaroslav Róna nebo Cyril Bouda.

Příspěvek upraven 31.05.21 v 18:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21476
31.5.21 15:47

@Villanelle Jé, Rodin - tak to za mě Polibek teda :)

To je pěkná diskuse, oblíbenou hudbu nebo knížky si připomínám celkem často, ale obrazy, nad tím už jsem dlouho nepřemýšlela. A s podivem zjišťuju, že se můj vkus za posledcníh 20 let prakticky nezměnil (ale na rozdíl třeba od knih jsem si teda ani moc nerozšířila obzory :oops: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
31.5.21 16:08

Já dokonce maturovala z dějin umění. Fascinuje mě dokonalá přesnost renesančních malířů stejně jako barokní velkolepost, impresionisté i moderní umění, zkrátka všechno. Namátkou třeba Durerovy kresby, Jan Vermeer, Monetovy lekníny, Constablovy a Turnerovy krajiny, měla jsem to štěstí vidět třeba toho Bosche v Pradu a Picassa v Museu Reina Sofia, surrealisti obecně. A úplně nejvíc na vrcholu je Edvard Munch, to je moje srdcovka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21476
31.5.21 16:09

Michelangelova Pieta je taky krásná (když teda vezmeme i ty sochy).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11310
31.5.21 16:12

Já mám pocit, že moji duši dlouhá léta zrcadlil nejlépe obraz Hvězdná noc od Van Gogha. Teď bych chtěla žít spíš jako od Antonína Slavíčka ;)
Jinak mám spoustu obrazů spojených s nějakou emocí nebo u portrétů přemýšlím, jak ten člověk žil, co cítil, co chtěl ten autor opravdu sdělit apod. Třeba v Drážďanech se vždycky zastavím u Dívky čtoucí dopis, od Vermeera, a rozvíjím svoje fantazie.
V Musée D´Orsay jsem strávila celý den a bylo to málo, tam to byl jeden favorit vedle druhého, popošla jsem o tři metry a už jsem měla pocit, že jsem nevěrná a vracela jsem se, abych si ještě chvilku užila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11310
31.5.21 16:18

@trojskahelena Já moc nemám ráda, když u mě obraz způsobí úzkost, strach apod., takže třeba pro mě Munch nebo Goya, Bosch apod. úplně nejsou. Jako jo, chápu, co tím chtěli říct, ale opakovaně na to koukat nechci.

@krtek93 píše:
Michelangelova Pieta je taky krásná (když teda vezmeme i ty sochy).

Jo, souhlasím, Pieta byl velký zážitek. V tom prostoru obřího chrámu mi připadala překvapivě maličká velikostí, ale to jen v tom srovnání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21476
31.5.21 16:20

@zrcadlo Takhle - jakože bych chtěla znát ten příběh - na mě působí Mánesova Švadlenka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21476
31.5.21 16:21

@zrcadlo Já ji právě naživo neviděla (edit: myslím Pietu), ale chtěla bych :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat