Obřad až odpoledne?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
50
6.4.15 10:58

obřad až odpoledne?

Ahoj, máte některá zkušenosti s obřadem až odpoledne? Byly jste s ním spokojené nebo je to hloupé a je lepší mít obřad již dopoledne? Představovala jsem si to asi takhle: na půl dvanáctou by se jelo na oběd s rodiči a sourozenci a jejich rodinami a s našimi dvěma dětmi. Nechala bych se nalíčit a učesat již před obědem a koupila bych si nějaké pěkné šaty, které by byly nositelné i normálně. Na obřad bych se převlékla do zapůjčených svatebních šatů. Po obědě by se jelo zpět k nám domů, kde by se cca kolem 14:00 sjížděli hosté. Úplně všichni, budeme jich mít opravdu hodně, jsme početná rodina :D + kamarádky a kamarádi s partnery. Doma by bylo nachystané nějaké menší pohoštění a pití. Jelo by se na 15:00 hod. na obřad. Ten by byl v místě bydliště (ještě nevíme jestli hrad nebo úřad). Po obřadu focení - hromadné. Hosté by poté odjeli na hostinu a my s manželem a dětmi by jsme se ještě vyfotili sami. Pak bychom jeli také na hostinu, kde by byl raut. Není hloupé, když nebude oběd? Rovnou by se najelo na rauty (obložené studené mísy, řízky, sýry, zelenina…napečené cukroví a samozřejmě svatební dort atd…alko, nealko..) Byla by živá hudba. DJ nechci, to se mi na svatbách nelíbí. Hostů, jak už jsem psala, bude opravdu hodně cca 80-100 :nevim:, takže na oběd by nás bylo strašně moc a nechceme za svatbu utratit haldu peněz a navíc se mi zdá, že když je svatba již od rána, je to celý den vleklé a hosté už se i nudí. byla jsem na takové svatbě nedávno a bylo to opravdu vše hodně zdlouhavé. Proto děkuji za vaše názory a zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10248
6.4.15 11:00

Myslím, že úplně v pohodě - názor, zkušenost nemám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3466
6.4.15 11:04

Určitě proč ne.. absence obědu je dnes běžná věc…a občerstvení rautovou formou jsem připravovala u větších svateb cca poměr 80:20… Je to příjemné, neb se nemusí řešit co kdo jí a není to „dlouhé“… Takže já bych v tom neviděla nejmenší problém…
My na naší svatbě měli cca 80-100 hostů a obřad byl ve 13h, živá hudba od 16h a končilo se okolo půlnoci.. my mladší jsme pokračovali ještě na diskotéku… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.4.15 11:04

@ramadaZ
Nevidím v tom žádný problém, nemusí vše jet podle zaběhlých zvyklostí, změna je přece život, ne? :kytka:
A tenhle svatební scénář se mi popravdě hodně líbí :potlesk:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7544
6.4.15 11:05

Ahoj my měli obřad ve 14h a bylo to super. V pohodě jsem stihla kadeřnici, vizážistku. A malej se stihl vyspat, takže jestli tam někdo má děti tak aspoň budou vyspaný a nebudou křičet. Sešli jsme se půl hodky před obřadem a zvládly nějaký fotky. A aspoň nebylo tak dlouhé formální obpoledne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4765
6.4.15 11:05

Hloupé to není, vždyť každý by si to měl udělat tak, jak by chtěl. Ale často to tak nejde, to chápu. Akorát si myslím, že budete mít rozlítaný celý den - jet na oběd, pak jet domů, pak jet na obřad, pak na hostinu. A hlavně si pořád hlídat hodiny, aby se stihl oběd, aby se stihli vítat hosté, stihnout včas obřad… Ale samo o sobě na tom nevidím nic špatného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1721
6.4.15 11:08

My sme mali obrad o 12.00 v kostole. manzelovej rodine sa to zdalo pozde (češi) a mojej rodine zas brzo ( slovaci ).podla nas to bolo tak akurat. obrad 12 -13.( myslene aj s gratulaciami), spolocne fotenie a presun do restauracie. jedlo bolo okolo 14 tej. mozno si povies, ze na obed pozde, ale pred obradom bolo doma pohostenie. po obede volna zabava s tiez zivou hudbou. restauraciu sme opustali okolo 4 rano. na slovensku je normalne mat obrad o 15tej a pozdejsie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24012
6.4.15 11:11

Manžela sestřenice měla obřad kolem 15hodiny, není na tom nic divnýho. Místo oběda byla rovnou večeře :mrgreen: A my měli čas v klidu dojet a přopravit se a tak… Oni taky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23860
6.4.15 11:17

Já byla na podobné svatbě a pohoda. Bylo to fajn a vzhledem k tomu, že jsme jeli kraj světa, tak se nám obřad v 16:00 docela hodil. Pak se jelo už jenom pařit a byla zábava.
Ostatní kamarádi dělali svatbu třeba v 10:00, oběd jen s úzkou rodinou (to jsme my kámoši vypadli někam do háje) a pak teprv večer nebo odpoledne byla hostina pro ostatní - taky raut a hudba, jenže z hlediska mě jako svatebčana to bylo takové blbé.
Ty to máš vymyšleno dobře :palec: Oběd s rodinou dáš a ostatní hosty nebudeš zdržovat :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23172
6.4.15 11:18

Pro mě je divná představa svatebního oběda, když ještě svatba nebyla. A budete mít to odpoledne děsně nabytý. Takhle to nevypadá, ale než se všechno odbyde, obřad, focení… váš odjezd na focení. Bude večer, ani nemrknete.
Ale jaký si to uděláte, takový to budete mít ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3168
6.4.15 11:19

Že se obřad dělával pomalu v 10h dopoledne, to už je myslím pasé, teď se všichni v okolí berou odpoledne, často žádný oběd s rodinou, rovnou raut a je to super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23172
6.4.15 11:21

My to měli takhle. Obřad teda už v 10, ale s tím, že jsme lidi zvali stylem: v 10 je obřad v 15 hod. začíná tam a tam hostina. Ne ve společenském, přijďte si, v čem chcete - čekali jsme hice a taky byly.
Takže obřad v 10, pak oběd a rodiči a prarodiči, pak focení a na 15:00 jsme jeli na „oslavu“… kdo chtěl, jel na obřad, kdo ne, nejel. Obecně byli dobré ohlasy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3168
6.4.15 11:22

@ramadaZ
aha, nečetla jsem pozorně, ty chceš oběd před obřadem, tak to je podle mě blbost… Jaký je k tomu důvod? Myslím, že před obřadem nebudeš mít zrovna chuť k jídlu, taky si můžeš pokecat ty šaty…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23172
6.4.15 11:22
@jajda32 píše: Že se obřad dělával pomalu v 10h dopoledne, to už je myslím pasé, teď se všichni v okolí berou odpoledne, často žádný oběd s rodinou, rovnou raut a je to super.

MY to tak měli, ale protože jsme to plánovali na poslední chvíli a jiný čas nebyl volný. Ale výše popisuju, jak jsme to udělaly, aby všichni nemuseli být v 10 v pohotovosti :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
832
6.4.15 11:24

Ja chtela obrad co nejpozdeji, ale volny termin byl uz jen ve 13.30. Pak budeme mit foceni a pote bude raut a volna zabava. Drivejsi termin bych nechtela, abych nemusela vstavat moc brzo a stihat kadernici. Obed s rodici neplanujeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat