Obtěžující taxikář

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pe-terka
Generální žvanilka 20011 příspěvků 29.07.19 15:16
Obtěžující taxikář

Ahoj,
vykreslím situaci, starou několik týdnů, nechci upřesnovat, o koho šlo :kytka: Dívka, 18 roků, vrací se sama v noci z hudebního festivalu, jede taxíkem k příbuzným ;) Taxikář má asi 60let, řídí a přitom je dotěrný, opakovaně jí sahá na stehna, přes její varování, že jí to vadí a je nepříjemné! Nakonec dojeli do cíle, vystrašená holka zaplatila, odemčela dveře u příbuzných (spali) a šla spát :think:
Situaci dál neřešila, ale časem se jí to rozleželo, že asi měla! Jenže ji svazoval strach! Co byste takové dívce poradli vy?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
pikola
Generální žvanilka 21662 příspěvků 29.07.19 15:19

Aby si sedla dozadu příště

pe-terka
Generální žvanilka 20011 příspěvků 29.07.19 15:20
@pikola píše:
Aby si sedla dozadu příště

příště, jenže už se stalo! Jak má v/po takové situaci reagovat?

terien
Extra třída :D 12162 příspěvků 29.07.19 15:21

Aby si radši domluvila odvoz od někoho z rodiny. Tomuhle se dá těžko předejít, může se to stát komukoliv. A stříkat pepřák do očí řidiči někde na cestě u pole za Horní Dolní asi není nejlepší nápad.

aiwwa
Nadpozemská drbna 28569 příspěvků 29.07.19 15:23

No já jsem horká hlava, já bych mu asi řekla ať zastaví u chodníku a odešla bez placení. Ale v 18 bych asi byla vyjukaná a nezmohla se na nic.

pe-terka
Generální žvanilka 20011 příspěvků 29.07.19 15:24

@terien to se bavíme pořád o prevenci! Ale když už situace nastala, jaká je správná reakce? Taxíkem prostě člověk čas od času jezdí, jak se má zachovat? Volat policii, až dorazí domů?

pikola
Generální žvanilka 21662 příspěvků 29.07.19 15:24
@pe-terka píše:

Buď u sebe nosit něco na obranu, nebo ho pak nahlásit, buď firmě pro kterou jezdí nebo policii. Co víc poradit nevím. Proto si sedám dozadu a nikdy se mi nic nestalo. Taky si nebrat neznámé firmy na ulici, ale přes appku.

lucenka
Hvězda diskuse 37480 příspěvků 29.07.19 15:25

NEchápu, proč si sedala dopředu v taxíku. To se nedělá, pokud jede sama. Takže jí měla rodina nejprve poučit o tomto.
A pokud by si začal dovolovat, tak mu měla říct, ať ihned zastaví (tam kde jsou další lidi) a vystoupit. Vepředu měl jistě nějakou svou identifikaci, tak tu vyfotit a zaslat minimálně stížnost na taxislužbu.

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 29.07.19 15:26

1. nesedat si dopředu.
2. poslat stížnost na vedení společnosti, pokud je kam napsat recenzi na taxikáře, tak ji napsat.

@pe-terka píše:

Najít v sobě vztek, překonat strach a dotyčného seřvat - doslova jak malého kluka. Jakmile člověk ztuhne a snaží se hrát mrtvého brouka, tak to agresory všeho druhu jen povzbudí.

Dost na to pomáhá nějakou dobu se věnovat sebeobraně - ideální je třeba krav magra - jasně že je i pro holky. Nejde ani tak to konkrétní ubránění se, ale o nalezení vlastního sebevědomí, že není potřeba být hodná holka a případné obtěžování všeho druhu zarazit hned v začátku, kdy to agresor jen tak zkouší, jestli to projde.

V praze je na to skvělý třeba Pavel Houdek, alepsoň mrkni na jeho přístup.
http://www.moderni-sebeobrana.cz/blog.html

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 29.07.19 15:28

No vida - dokonce na tohle téma Houdek článek sepsal :-)

http://www.moderni-sebeobrana.cz/…kuji-ho.html

terien
Extra třída :D 12162 příspěvků 29.07.19 15:29
@pe-terka píše:
@terien to se bavíme pořád o prevenci! Ale když už situace nastala, jaká je správná reakce? Taxíkem prostě člověk čas od času jezdí, jak se má zachovat? Volat policii, až dorazí domů?

To samozřejmě může ale pokud nemá důkaz a on to zapře, čemuž bych dala 100%, tak s tím nic neudělají. Co v tu chvíli dělat? To záleží na strašně moc věcech, jak je nátlak intenzivní, jakou formou probíhá až po to, co má ten člověk v hlavě. Takže podle mě, pokud je s ním holka v autě sama někde na cestě, tak nemá šanci se mu ubránit, pokud on se rozhodne ji něco udělat.

aiwwa
Nadpozemská drbna 28569 příspěvků 29.07.19 15:33
@lucenka píše:
NEchápu, proč si sedala dopředu v taxíku. To se nedělá, pokud jede sama. Takže jí měla rodina nejprve poučit o tomto.
A pokud by si začal dovolovat, tak mu měla říct, ať ihned zastaví (tam kde jsou další lidi) a vystoupit. Vepředu měl jistě nějakou svou identifikaci, tak tu vyfotit a zaslat minimálně stížnost na taxislužbu.

tak já si v taxiku vždy sedám dopředu, vzadu je mi blbě

Bábrdl
Generální žvanilka 24494 příspěvků 29.07.19 15:33
@pe-terka píše:
Ahoj,
vykreslím situaci, starou několik týdnů, nechci upřesnovat, o koho šlo :kytka: Dívka, 18 roků, vrací se sama v noci z hudebního festivalu, jede taxíkem k příbuzným ;) Taxikář má asi 60let, řídí a přitom je dotěrný, opakovaně jí sahá na stehna, přes její varování, že jí to vadí a je nepříjemné! Nakonec dojeli do cíle, vystrašená holka zaplatila, odemčela dveře u příbuzných (spali) a šla spát :think:
Situaci dál neřešila, ale časem se jí to rozleželo, že asi měla! Jenže ji svazoval strach! Co byste takové dívce poradli vy?

Nerada jezdím taxíkem.
Sedám si vždycky dozadu. Hlavně teda z bezpečnostních důvodů.

Musí se ozvat, ale…
Podle mých zkušeností je to bohužel tak, že tohle se naučit moc nedá. Jsou ženské, co to v sobě mají a umí chlapa zchladit, já s tím nikdy problém neměla :lol: :lol: :lol:, a pak jsou takové ty, u kterých i pokus o odmítnutí vypadá jako flirtování :,( :oops:

Kdysi jsem řešiloa s kolegyní. Stěžovala si na obtěžování, ale její způsob, jak chlapa odmítnut, bylo „jéééé, kroucení očí, to neděléééééj, ty jsi blbéééééj“ :zed: Nebyla to její chyba, ale jinak to neuměla. A pak říkala, ale vždyť jsem mu řekla, ať to nedělá. :nevim:

Bábrdl
Generální žvanilka 24494 příspěvků 29.07.19 15:35
@pe-terka píše:
@terien to se bavíme pořád o prevenci! Ale když už situace nastala, jaká je správná reakce? Taxíkem prostě člověk čas od času jezdí, jak se má zachovat? Volat policii, až dorazí domů?

Ještě mohla někomu volat přes Wsp a natočizt na něj kameru :think: :?

Když už situace nastala, nemůže dělat reálně nic.  :nevim:

aiwwa
Nadpozemská drbna 28569 příspěvků 29.07.19 15:37

Ono je to zkomplikované tím, že on řídí, takže jakýkoliv protiútok a vybourají se.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama