Očekávaná operace čelisti

Anonymní
17.6.21 23:02

Očekávaná operace čelisti

Hezky večer všem :))
Chci se zeptat zda tu mám někoho kdo prodělal operaci čelisti, mám potíže s čelistními klouby, před třemi roky mi začala natékat celá půlka obličeje, nevěděla jsem co se děje. Klasické příznaky, píchání v uších, bolest hlavy, zubů, atd. Vše v pořádku. Za ty tři roky se mi poškodila i druha strana čelisti, doktor dost naléhá abych operaci prodělala, jenže jsem pořád ve vývinu a kosti se vyvíjejí. Celou dobu léčby mi každý doktor říkal ze operaci nepotřebuju a nemusím se bát. Po nějaké době rodiče našli nějakého odborníka a ten mi řekl ze dlaha na tři měsíce a pak operace. Celou cestu domu jsem brečela protože to bylo něco co jsem nečekala. Mám hodně slabou imunitu a jsem dost slabá + slabé kosti takže mě nebaví když cítím veškerou bolest :(( Rodiče už neví jak pomoci i když se moc snaží. Mám strašný strach protože je to náročná operace a nedokážu to přijmout. Je to taková ta bolest která působí vždy když ofouknu, nebo spím, někdy jen tak, ale převážně díky tomuhle. Nemám žádné viditelné vady, zuby mám rovné a nic nejde poznat. Proto mě to tak mrzí. Vím, že tohle téma sem úplně nepatří, převážně pro maminky. Ale ještě jsem nikdy nikam takhle nepsala, proto budu moc rada za každou odpověď či radu, moc mi to pomůže. Hezký večer všem :))

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
570
17.6.21 23:17

Teda já jsem naštěstí nic takového neprodělala. Ale pokud jste byli u odborníka tak asi na tom něco bude. Možná je lepší to řešit hned než pak v dospělosti. Mě by upřímně hrozně vadily ty bolesti. Nesnáším bolest uší a zubů to jsou pro mě nejhorší bolesti. Fakt čumím že to zvládáš. Zas taková citlivka asi nebudeš. :D Chápu že máš strach, to je normální. Ale asi opravdu lepší operace než mít problémy v dospělosti a třeba ještě mnohem větší. Rodiče chápu, musí je to hrozně trápit. Uvidíš že až to budeš mít všechno za sebou tak se ti uleví. Možná ti někdo poradí něco jiného, ale tohle můj nezaujatý pohled. :) Hodně štěstí a držím pěsti ať to dobře dopadne. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
498
17.6.21 23:19

Pokud operaci doporučuji tak bych na ni šla…čelistni kloub když bude špatně fungovat tak se pořádně nenajis časem bys mohla mít problémy s kousáním i s mluvením…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
498
17.6.21 23:22

Jeste dodám že tím že jsi ve vivinu je pro kosti a chrupavky snazší se zahojit než později kdy se třeba chrupavka už nemusí vůbec obnovit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.6.21 23:27

@Le_lenaz Děkuji moc :)) já si pořád říkám že to musím zvládnout protože jsou lidi co mají větší problémy a jsou šťastní. Měsíc třeba nic necítím jako kdybych nic neměla, nemám problém jist či se smát. Ale pak mám dny kdy musím být jen v teple a strašně mi čelist hřeje. Byla jsem i několikrát na magnetické a taky vše v pořádku. Rodiče se strašně trápí protože mi nedokážou nijak pomoci a mají hodně starosti, před rokem jsem měla autonehodu a mám problém ohledně čéšky v koleni, tak řeší i to a je mi jich někdy lito co všechno musejí kolem toho platit a mít starostí až nad hlavu. Každopádně děkuji za odpověď :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.6.21 23:30

@Vladusxx Děkuji za odpověď :))
To jsem si taky říkala ze by bylo lepší než když budu dospěla a tělo bude mít větší šanci na rychlejší uzdravení. Můj jediný problém je ze nedokážu najít tu odvahu, převážně lidi donutí na operaci bolest kterou já denně nemám a vždy váhám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
570
17.6.21 23:54

@Valentinaa

Běž na operaci už jen kvůli rodičům. Nebudou potom tak ve stresu uvidíš. Budeš to mít zahojení raz dva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22330
18.6.21 13:00

A kolik je ti let?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.6.21 13:05

@divine woman Je mi 17ct. Někteří doktoři říkají že to doporučují až když budu plnoletá a budu mít všechny kosti vyvinuté. Ale zas někteří ať tu operaci prodělám. Když bych už doopravdy musela tak chci přeskočit tu dlahu abych to měla co nejdříve hotové, jenže rodiče chtějí abych měla dlahu. Protože ta mi srovná ty klouby a pak se muže ukázat jak moc se zuby změní a jestli bude operace nutná. :((

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
498
18.6.21 13:24

Tak jestli by dlaha znamenala vyhnutí se operaci tak bych dlahu neodmitala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.6.21 13:27

@Vladusxx Muže to znamenat ale taky nemusí, já si proste nedokážu představit ze bych něco takového podstoupila, říkám si ale ze lidi mají větší problémy a snaží se vše zvládnout. Děkuji za odpověď :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
498
18.6.21 13:30

Ale ta možnost tam je a pokud se operace bojíš…po operaci bývá čelist taky na nějakou dobu znehybněna, v případě že budou něco dělat se zubama budeš tam mít nejspíš dráty… Dlahu bych zkusila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22330
18.6.21 14:37

@Valentinaa To je málo, kosti ti ještě rostou. Zkusila bych vydržet s dlahou. Znám jednu po čelistní operaci. Prý to vůbec nebolí, ale to hojení chvíli trvá a máš čelisti stažené k sobě gumičkami než se to zahojí. Ze začátku se jen pije tekutá strava brčkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.6.21 16:38

@divine woman To jsem si taky říkala ze bych měla ještě čekat. Děkuji za odpověď :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat