Ochranná lhůta a PPM

Anonymní
5.6.21 08:54

Ochranná lhůta a PPM

Zdravím, abych splnila podmínky pro PPM tak těch 270 odpracovaných dní je kalendářních nebo pracovních? A musí být tato podmínka splněna jen u jednoho zaměstnavatele nebo i u více během 2 let?

Tím myslím, že jsem během 2 let vystřídala 3 zaměstnavatele a asi měsíc jsem byla na pracáku. Ovšem u posledního zaměstnavatele jsem byla 1 rok.

Kdo PPM vyplácí (stát nebo zaměstnavatel)?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2762
5.6.21 08:57

PPM platí stát. Pokud jsi byla u posledního rok tak mas splneno, nebo jsi zakončila driv než nastoupila na PPM? Jinak podmínka odpracovaných dni je za předchozí dva roky tedy může být víc zamestnavatelu. Jen příjmy se tuším počítají jen od toho posledního.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
5.6.21 08:57
@Anonymní píše:
Zdravím, abych splnila podmínky pro PPM tak těch 270 odpracovaných dní je kalendářních nebo pracovních? A musí být tato podmínka splněna jen u jednoho zaměstnavatele nebo i u více během 2 let?

Tím myslím, že jsem během 2 let vystřídala 3 zaměstnavatele a asi měsíc jsem byla na pracáku. Ovšem u posledního zaměstnavatele jsem byla 1 rok.

Kdo PPM vyplácí (stát nebo zaměstnavatel)?

Počítá se všechno za poslední 2 roky, takže když jsi byla jen měsíc nezaměstnaná, tak to v pohodě splnis. PPM vyplácí stát.
Edit: ještě musíš splnit druhou podmínku, buď byt v době nástupu na MD zamestnana nebo v ochranné lhůtě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8995
5.6.21 09:13

A teď to máš jak? Musíš být taky před nástupem zamestnana nebo v ochraně lhůtě. 270 dní je jen první podmínka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.6.21 09:36
@JancaS84 píše:
A teď to máš jak? Musíš být taky před nástupem zamestnana nebo v ochraně lhůtě. 270 dní je jen první podmínka.

Druhou podmínku tj. 180 dní ochranné lhůty splňuji. V posledním zaměstnání jsem skončila 28.2. a na MD budu nastupovat 19.6. (vybrala jsem si 8 týdnů před termínem porodu - 14.8.).

Jestli se pletu nebo jsem to špatně pochopila, tak mne opravte prosím…

• Citovat
  • Nahlásit
8995
5.6.21 10:05
@Anonymní píše:
Druhou podmínku tj. 180 dní ochranné lhůty splňuji. V posledním zaměstnání jsem skončila 28.2. a na MD budu nastupovat 19.6. (vybrala jsem si 8 týdnů před termínem porodu - 14.8.).Jestli se pletu nebo jsem to špatně pochopila, tak mne opravte prosím…

Jj tak to ti v pohodě vyjde. Nárok máš. Papír od gynekologa odevzdej v bývalé práci a oni to pošlou a pak to vyplácí stát (ČSSZ)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.21 19:05

Holky a jak to je s mateřskou a pracákem? Budu stále během pobírání PPM vedená na pracáku (samozřejmě bez podpory) nebo se mám z pracáku odhlásit?

• Citovat
  • Nahlásit
8995
7.6.21 21:20
@Anonymní píše:
Holky a jak to je s mateřskou a pracákem? Budu stále během pobírání PPM vedená na pracáku (samozřejmě bez podpory) nebo se mám z pracáku odhlásit?

Ne odhlas se, není důvod aby si byla na pracaku když nehledás práci. A máš vůbec nárok na PPM?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat