Jak zvládáte uklízet s miminkem?

44
3.6.21 20:15

Jak zvládáte uklízet s miminkem?

Dcera má 2 měsíce a já skoro vůbec nestíhám uklízet. Občas stihnu utřít prach (s malou v nosítku). Vysavač by ji vzbudil, takže to musím když je vzhůru, ale to mi většinou dcera nedovolí, jakmile odejdu z jejího zorného pole, tak pláče..a nebo chce pořád nosit.
Už jsem z toho trochu na nervy, že je všude “bordel”.
Dcera má delší spánek jen jeden, cca 3 hodiny, jinak spí třeba 30-40 min, popřípadě u mě na kojícím polštáři, takže to nic neudělám.
Když spí ty 3 hodiny, tak akorát stihnu poskládat milion vysušených praček, trochu poklidit (poblité oblečení, a takový ten “bordel viditelný na oko”), uvařit, najíst se, nádobí,…ale prostě už nezvládnu udělat pořádný úklid (vysát, vytřít, prach, koupelna atd.) a strašně mě to štve!!! Moc mi pomáhá manžel, třeba o víkendu vezme malou ven v kočárku a já povysávám, vytřu a tak, ale přes týden nic :roll:

Tak mě tak zajímá, jak to děláte vy?

P. S. - dnes mám konečně uklizeno a je to kraaaaasa :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3288
3.6.21 20:22

@pajka08 já když si to vše sedlo, takže někdy v těch 2 měsících jsem začala naopak všechno dělat, když bylo dítě vzhůru. Položené na zemi na dece nebo ve vibračním lehátku se koukalo co dělám, jak třeba vařím, utírám prach…

Příspěvek upraven 03.06.21 v 20:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19804
3.6.21 20:22

Kdyby mne spalo dite 3 hod, tak to u nas mame jak z cukru. A tedy neutirala bych prach s ditetem, nechtela bych mu to virit pod nosem. Uklízím a varim, kdyz dite spi. Varim na vic dni zaklady jidel do lednicky, s ditetem pak jiz jen prenasim roboticky vysavac z mistnosti do mistnosti. Peru a susim vecer, slozim, rano dam do skrini.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26636
3.6.21 20:24

Už od těhotenství máme jednou týdně uklízečku a díky bohu za ní :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1568
3.6.21 20:25

Uklízí když spí nebo malého zabaví manžel. Vytiram kolikrát večer nebo o víkendu jednou týdne, jinak vysavam nebo zametu. Koupelnu kdyz spí nebo potom, co se sama umyju tak v rychlosti zabere to chvilku času. Syn má teď 19m a já mám za 2 měsíce TP. Vařila jsem s ním, když byl v lehátku nebo kolibce. Malého třeba vysavač uklidnoval a usnul u něj i klidne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2992
3.6.21 20:29

Na kazdy den bych si do te 3 hodinove spaci doby dala nejakou praci. Jeden den udelas koupelnu, dalsi den vytres a vyluxujes, atd… nerikej, ze kazdy den mas tolik pradla a zadny cas navic. Ja bych tedy ty 3 hodiny vyuzila ke svemu odpocinku a ne k velkemu uklidu. Casteji uklizet podlahu jsem zacala v dobe, kdy deti lezli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8641
3.6.21 20:29

Tak zrovna skládání prádla jsem dělala s dítětem. vidí tě, nedělá to kravál.. já to dělala všechno průběžně, poskládala pár kouskou, zabavila, a dalá skládala a tak dokola.
Možná špatná organizace práce. :nevim: Koupelnu a ulidy, bez dítěte dělat, když spí a takové ty jednoduché práce, skládání, i to vytírání se dá.. Já vždycky si připravila mop, zahrkala, promlvuila, usmála se, a šla vytřít jednu místnost, a zase dokola, když třeba hledění na hračky omrzelo, tak zase nějak zabavit, a pak jsem to dodělala.
Tři hodiny mi nepřijdou tak zlé, ale teda nevím, jeslti máte dům a nějaké jiné děti, to pak jo

Příspěvek upraven 03.06.21 v 20:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22452
3.6.21 20:30

Já teda vysávam denně, dítě sem měla v takovém tom houpacím lehatku a nosila ho s sebou do každé místnosti, aby na mě viděl a vytiram když je doma muž, nejčastěji o víkendu a v týdnu max rychle nějakou pohromu, když se něco vyleje atak. Nebo mame robovysavac, ze sem ho pustila když sme šli ven a než sme přišli, bylo vysato :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6697
3.6.21 20:34

Neuklízela jsem víc než denní provozní binec, chodila jsem jenom s kočárkem ven a v parku si četla knížky. Ale to jsi asi nechtěla slyšet :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
171
3.6.21 20:35

Měla jsem uklízečku i když jsem bydlela sama v 1+1. Uklízení ze srdce nenávidím a až se nám narodí mimčo, tak nejspíš zvednu frekvenci návštěv uklízečky. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8641
3.6.21 20:50

@Kfětoslava já třeba u jednoho dítěte, fakt neměla nějak co uklízet.. Byt jedno dítě.. co leží.. pak ale jak už začalo chodit, a nebo přibylo druhé, je to fakt jiné…
Takto jsem taky jenom tak knížky a procházky :) tenprovozní binec jsme si udělali s mužem sami, ten ještě je takový na uklidm že si po sobě uklidil a já se taky snažila nevytahovat hromadu nádobí a jiné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1183
3.6.21 20:57

Nehrotila jsem to. Něco jsem uklidila s ní, měla jsem ji na dece a přenášela. Pořádně jsem mohla s ní uklidit, až když začala lézt, což bylo v 10 měsících. Pak začala uklízet se mnou, no, někdy je to kontraproduktivní, ale to nevadí.
Partner si ji bral každé odpoledne ven, pokud jsem se nepotřebovala vyspat, uklidila jsem ten největší binec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5563
3.6.21 21:02

@pajka08

jsi teprve na začátku, vše se uklidní, nechtěj mít vše tak jak bylo kdysi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1187
3.6.21 21:18

Já měla s takhle malým mimčem doma pohodu, uklizeno, navařeno. Teď s dvouleťačkou ani prd :lol: když spí, vyžaduje moji nebo manželovu přítomnost a když je vzhůru, tak se ten bordel v její přítomnosti násobí. Takže v klidu, bude hůř :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9410
3.6.21 21:35

Uklízela jsem při spánku nebo jsem přenášela hrací deku/hrazdu. Chvíli hraní, chvíli úklid. Dokud se nepohybuje, je to výrazně snažší, byť to ted tak nevypadá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat