Očkování a rýma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Monika.K
Nováček 6 příspěvků 04.05.09 11:36
Očkování a rýma

Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli my doktorka může naočkovat malou když má velkou rýmu kašle a teče jí z očí.Malá má 4 měsíce a jdeme na druhé očkovaní.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34297 příspěvků 04.05.09 11:38

ja bych teda neriskovala …

Bubina
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 04.05.09 11:40

Dítě se musí očkovat naprosto zdravé, a na tom trvej !!!!!!!!! Já pro očkování moc nejsem, ale pokud se někdo už rozhodne, tak je to jeho věc, ale opravdu musí být zdravé a to i bez rýmy. Je jedno jestli se naočkuje o týden nebo měsíc později, takže si počkej.

Monika.K
Nováček 6 příspěvků 04.05.09 11:41
očkování a rýma

Mě se tay nechce riskovat ale doktorka my ji chce i přes můj zákaz naočkovat.

ivusha
Zasloužilá kecalka 989 příspěvků 04.05.09 11:46

Neočkovat, vždyť je oslabená nemocí. Přece 14 dní sem nebo tam - z toho se nestřílí. 4tá HEXA má být naočkovaná do 18ti měsíců - tak si myslím, že času je spousta.
Teďka čtu - PŘES MŮJ ZÁKAZ NAOČKOVAT 8O 8O Co to je? :twisted: :twisted:

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 04.05.09 11:51

Já bych teda taky počkala. My máme očkování běžně po dvou měsících, teprve na konci května jdeme na třetí Hexu a jediný odklad ze zdravotních důvodů byl nedohojený vřídek po Tbc. Jinak nás prostě nechtějí honit každý měsíc jen kvůli naočkování a sfouknou to při preventivní prohlídce, takže se počkat klidně může. Takže jediný problém je nejspíš doktorka, která na tom trvá, i když Ty nechceš. Zkusila bych se s ní ještě domluvit. Měla by Tě respektovat, pokud to jde a v tomto případě ano.

laky
Ukecaná baba ;) 2026 příspěvků 04.05.09 11:54

ahoj řešim to samý, ale malá má jen trochu rýmičku v podobě zaschlé rýmy nic víc odsaju jí to ráno a třeba večer ale vyloženou rýmu nemá. Zrovna máme jít zítra na očkování na hexu a pneumokoka tak asi týden počkáme. Možná je to tím že mě taky neni nejlíp :( a aby očkovala když si to nepřeješ ( když je takhle hodně nachlazená) je blbost prostě tam nepřijdeš a hotovo :wink:

Bubina
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 04.05.09 11:54

Prostě řekni, že ji naočkuješ až bude zdravá a poohlédni se po jiné doktorce, neriskuj zdraví svého dítěte, jen proto, že si jí doktorka napsala do kalendáře a nechce ji vymazat. A rovnou se jí zeptej, jestli je správné očkovat nemocné dítě, jestli to je běžný, schválený lékařský postup ??

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34297 příspěvků 04.05.09 12:20

S doktorkou se domluvis, proc to hrotit na nejake zakazy a emoce … proste reknes „nezlobte se, vim ze mate svioje zkusenosti, ale ja si ockovani ted nepreju, mam o dite strach, pockame tyden“.

ockovani neni povinne, narizovat ti nic nebude

• ale me nekdy prijde , ze se tady na webu komunikace s dr. nejak moc dramatizuje „pres muj zakaz, dr. na me rvala…atd..“ samozrejme jsou obcas lekari debilove, ale spis vzacne … spis je to bud nadsazena interpretace, nebo hysterie pacientky, ktera sama vyvola konflikt.

kdyby se fakt nedalo domluvit, tak na ockovani proste neprijdes a prehlasis se jinam …

Bubina
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 04.05.09 12:37

Já doktory respektuji, doktory neměním jen proto, že se s nim neshodnu v názoru, emoce nehrotím, ale když někdo řekne, že chce očkovat nemocné dítě, tak je to …, a lecos to vypovídá o jeho celkovém přístupu k pacientům. Mě se to prostě nelíbí

Maka
Závislačka 2857 příspěvků 04.05.09 12:41

Ahoj

taky bych určitě neočkovala . My ted prošvihneme lhůtu na druhou dávku spalniček - prsotě proto že byl matej skoro 2 měsíce v tahu nemocnej - tak řekla že mu nebude oslabovat imunitu živou vakcínou a že to jde naočkovat i později - Hexa jde určitě taky - protože tu jsme měli taky odsunutou.

Vše je o domluvě, nikdo ti dítě přes tvůj zákaz nenaočkuje:o)

tak ať jste brzy zdraví

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 04.05.09 13:48

Ty jsi máma a ty máš poslední slovo, takže určitě vyčkat, 14dní čekání je rozhodně lepší, než naočkovat oslabené dítě, které pak nese následky :! :! :!

Monika.K
Nováček 6 příspěvků 04.05.09 18:04

Děkuji moc za rady dnes jsem jí řekla že si to nepřji a ona mi na to řekla ať to laskavě nechám na ní že ona je doktorka ne já.

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 04.05.09 21:15

Tak tam už asi nějaká důvěra a spolupráce nebude, co? :(

V tom případě se asi vážně poohlídni po někom jiném. Pediatra budete potřebovat ještě hodně dlouho a hodně často a pokud se paní doktorka chová, jak píšeš, nemá to do budoucna smysl. Tohle by si žádný doktor dnes neměl dovolit, argumentovat tím, že já jsem ten študovaný, místo, aby problematiku pořádně vysvětlil… :-)

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 04.05.09 21:19
Re: očkování a rýma
Monika.K píše:
Mě se tay nechce riskovat ale doktorka my ji chce i přes můj zákaz naočkovat.

proti tvé vůli nesmí tvému dítěti udělat nic!

Mmch intervaly mezi jednotlivými dávkami:

Mezi 1 a 2 jsou až 3měsíce
Mezi 2 a 3 až 6měsíců

promeškáním termínu mezi druhou a třetí o více jak 6m se nic dramatického neděje. Nabírali nám krev na potilátky a podle toho se případně doočkuje dle potřeby

Informace z Očkovacího centra v Motole

Doktorku bych poslala slušně řečeno do prdele, pokud by měla tendence udělat něco přes můj zákaz

Moje mudra s mým rozhodnutím zcela nesouhlasila (a za pár dní bojovala, aby neměla ATB), nicméně to respektovala a nijak mi nevyhrožovala, nedeptala. Stůj si za svým, jde o zdraví tvého dítěte.

Pokud se pak dítěti něco stane, bude se kroutit a nebo pokud se nějaká nemoc rozjede, „rozhodně to nebude hexou“ (ale ono nejspíš bude)

Je to velký zásah do človíčkova těla, injekcí mu dají 6 „nemocí“ a to je moc na to, že nebude OK

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Vidíme ho naposledy? Postránecký se dnes rozloučí s Krejzovými, čeká ho boj o zdraví

Uvidíme ho ještě někdy před kamerou? Populární herec Václav Postránecký se... číst dále >

Volný z SPD označil Havla za vlastizrádce a strhla se mela. „Je to můj názor!“

Z facebookového a twitterového profilu člena SPD Lubomíra Volného (45) se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >