Očkování covid chronicky nemocní

260
28.3.21 19:24

Očkování covid chronicky nemocní

Ahoj, máte už kódy a termín na očkování? Když jsem registrovala babi a dědu, přišel jim pin2 za pár hodin. Chronicky nemocného jsem registrovala v pátek (ve středu ještě doktorka bohužel neměla kód) a pin stále nepřišel. Registrace je do Ostravy na černou louku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6156
28.3.21 19:28

Dve zkusenosti z rodiny, onkologicky pacient, lekar dosud neobdrzel kod. Kardio pacient, kardiolog dosud neobdrzel kod. Takze asi tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.3.21 19:30

Tak asi záleží jak kde… Můj kardiolog kód obdržel (Brno) hned ve středu… Já se hned ve středu registrovala, ale na PIN2 taky ještě čekám…

• Citovat
  • Nahlásit
260
28.3.21 19:36

Aha, díky. Šlo mi o to čekání na pin2. Takže je to normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20749
28.3.21 19:39

@cascades tak PIN2 ti přijde, až vybrané očkocentrum dostane vakcíny, proto je to tak rozdílné
já taťku registrovala ve středu a PIN došel dnes, ale bydlíme jinde než ty, takže to nic nevypovídá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.3.21 19:47

Ono taky záleží, kolik tomu nemocnému je… Říkali, že nezáleží na rychlosti přihlášení, že to bude podle věku… Takže záleží kolik nemocných starších než on je předním na tom očkovacím místě zaregistrováno… No a pak samozřejmě na tom, kolik má to očko místo vakcín…

• Citovat
  • Nahlásit
53375
28.3.21 19:50

2 rodinní příslušníci už čekají na PIN2 od 1.března. Vakcin je málo, pouštějí termíny postupně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33872
28.3.21 19:53

Záleží i na velikosti očkovacího místa. U nás je jedno menší, které do odvolání zaručuje vakcínu Pfizer a více větších v sousedním krajském městě při nemocnicích, které ockují tím, co jim právě dodají.
Na to první se čeká déle, všechny indikovane skupiny. Na ta ostatní se dostanou dříve i mladší ročníky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68447
28.3.21 20:04
@cascades píše:
Ahoj, máte už kódy a termín na očkování? Když jsem registrovala babi a dědu, přišel jim pin2 za pár hodin. Chronicky nemocného jsem registrovala v pátek (ve středu ještě doktorka bohužel neměla kód) a pin stále nepřišel. Registrace je do Ostravy na černou louku.

moji pacienti, co se registrovali hnet ten první den ráno měli dopoledne termín.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68447
28.3.21 20:06
@Anonymní píše:
Ono taky záleží, kolik tomu nemocnému je… Říkali, že nezáleží na rychlosti přihlášení, že to bude podle věku… Takže záleží kolik nemocných starších než on je předním na tom očkovacím místě zaregistrováno… No a pak samozřejmě na tom, kolik má to očko místo vakcín…

kecaj. Především to prostě záleží na dostupnosti vakcin v tom centru, kde jsou registrovaní. A jde to prostě podle doby registrace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1230
28.3.21 20:06

Záleží na které místo se hlasis. Někde nestíhají nebo mají málo vakcín, tak se na termín čeká až několik týdnů. Někde ti může přijít ještě ten den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1230
28.3.21 20:07
@Anonymní píše:

To není pravda. Jakmile se můžeš registrovat, tak má přednost ten, kdo se registroval dříve. Podle věku se to už neradi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5172
28.3.21 23:12
@cascades píše:
Ahoj, máte už kódy a termín na očkování? Když jsem registrovala babi a dědu, přišel jim pin2 za pár hodin. Chronicky nemocného jsem registrovala v pátek (ve středu ještě doktorka bohužel neměla kód) a pin stále nepřišel. Registrace je do Ostravy na černou louku.

V řadě ho předběhnou všichni ti, kteří mají vyšší prioritu. Tj. pokud se registruje kdokoliv jiný, než chronicky nemocný, jde ve frontě na PIN2 před něj.

Pokud se registruje nějaký chronicky nemocný, který je starší, než ten tvůj, jde ve frontě na PIN2 před něj.

Řešením je registrovat se na nějaké místo, kde dávají HNED termíny všem. I když je pak ten termín za delší dobu, ale aby už nějaký měl.

Konkrétní takové místo pro danou lokalitu si můžeš vyhledat zde. Např. já jako chronik jsem na takovém místě dostala pon2 během několika hodin. Ale takových míst je málo.

Viz.
https://ockovani.opendatalab.cz/mista

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5172
28.3.21 23:15
@Nicole 1234 píše:
To není pravda. Jakmile se můžeš registrovat, tak má přednost ten, kdo se registroval dříve. Podle věku se to už neradi.

Nene, řadí se to dle priorit. Tj. nejdřív nejstarší, pak zdravotníci, učitelé a další kritická infrastruktura a pak teprve chronici. A ti chronici ještě podle věku je to vidět i na těch frontách na tom odkazu, co jsem posílala, kdo čeká nejdéle. Opravdu jako chronik to chce na místo, kde posílají ten PIN2 v co nejkratší době viz. ten můj odkaz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat