Očkování encefalityda/dítě 2roky. Reakce?

1889
18.2.20 08:26

Ockovani encefalityda/ dite 2roky. Reakce?

Ahoj maminky, chtela bych nechat naockovat dceru 2roky na klistovku. Ockovala jste nektera ve 2 letech a melo dite nejakou reakci?…mala mela v roce boreliozu, takze recem typu ze v mladsim veku se s tim dite samo lepe popere, uz neverim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18573
18.2.20 08:32

My tříletý a bez reakce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
18.2.20 08:34

Ahoj, a probírala jsi to s obvodní lékařkou. Já jsem pro očkovací matka a bydlíme téměř v lese, tak jsem chtěla také mít děti naočkované co nejdříve a doktorka mi řekla u všech dětí, že jim to dá nejdříve ve 4 letech (tu nejmladší naočkovala tedy ve 3,5 letech). Jinak reakce nebyla žádná u žádné z mých dcer, ani při první ani při druhé dávce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
777
18.2.20 08:36

Davala jsem ve 2 letech a bez reakce :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1889
18.2.20 08:41
@Bella13 píše:
Ahoj, a probírala jsi to s obvodní lékařkou. Já jsem pro očkovací matka a bydlíme téměř v lese, tak jsem chtěla také mít děti naočkované co nejdříve a doktorka mi řekla u všech dětí, že jim to dá nejdříve ve 4 letech (tu nejmladší naočkovala tedy ve 3,5 letech). Jinak reakce nebyla žádná u žádné z mých dcer, ani při první ani při druhé dávce.

Jo, nema s tim naockovanim problem ale ctu ruzne diskuze nekteri pediatri ockuji od 3let, nekteri od 5..od 6. Jak ktery pediatr. Nektery ockuje od roka. Tak ja nevim prave. Bojim se reakce bojim se te nemoci…uz jsme meli boreliozu a nebylo to pekny. Jak by rekla jolanda: velky spatny :-D uz je ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
506
25.2.20 22:05
@Renca8 píše:
Jo, nema s tim naockovanim problem ale ctu ruzne diskuze nekteri pediatri ockuji od 3let, nekteri od 5..od 6. Jak ktery pediatr. Nektery ockuje od roka. Tak ja nevim prave. Bojim se reakce bojim se te nemoci…uz jsme meli boreliozu a nebylo to pekny. Jak by rekla jolanda: velky spatny :-D uz je ok.

Je tady diskuse vedle, očkovat se může od roka, očkoval jsem svoje dítě v 18 měsících a ani po první dávce nebyla žádná reakce. Jinak děti do 3 let mají po první dávce častěji teploty, ale co je to proti encefalitidě. Pokud pediatr nechce očkovat běžte do očkovacího centra, nicméně nevím co lékaře vede k odkladu očkování, pokud je vakcína určena pro děti starší 1 roku, měl by na přání rodiče zdravé dítě bez řečí naočkovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1889
25.2.20 23:24

@Josef44 ockovali jsme ted, mala ma dva roky a dva mesice. Mame za sebou prvni davku. V roce prodelala boreliozu ktera ji zasahla nervovou soustavu-prestala chodit nehybala s pravou rukou a levou nohou. Jiz je po roce v poradku ale cely rok jsme rehabilitovali. Nebylo to lehke. Diky bohu ze nervy dokazou dorustat a obnovovat se. Vim tedy o cem pisete ze co je horecka po ockovani oproti encefalitide. Snad ale nebude horecku mit, nechtela bych zazit 40citky teploty. Neverim kecum typu ze male dite se s nemoci vyporada lip nebo samo a ze jsou rizikovejsi dospely a stary lide. Timto me uz nikdo nikdy nenakrmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
506
26.2.20 21:13
@Renca8 píše:
@Josef44 ockovali jsme ted, mala ma dva roky a dva mesice. Mame za sebou prvni davku. V roce prodelala boreliozu ktera ji zasahla nervovou soustavu-prestala chodit nehybala s pravou rukou a levou nohou. Jiz je po roce v poradku ale cely rok jsme rehabilitovali. Nebylo to lehke. Diky bohu ze nervy dokazou dorustat a obnovovat se. Vim tedy o cem pisete ze co je horecka po ockovani oproti encefalitide. Snad ale nebude horecku mit, nechtela bych zazit 40citky teploty. Neverim kecum typu ze male dite se s nemoci vyporada lip nebo samo a ze jsou rizikovejsi dospely a stary lide. Timto me uz nikdo nikdy nenakrmi.

Borelióza je nepříjemná já jí také prodělal, ale šel jsem k lékaři hned jak se mi udělal flek, takže vlastně jen 3 týdny ATB. Jinak dávejte si na to pozor, protože dítě je sice imunní proti enf. z očkování a borelii z přirozené infekce, ale u nás jsou 4 druhy boreliózy, takže po klíštěti je třeba dítě stejně sledovat nebo chodit do stejného lesa a doufat že tam klíšťata mají tu samou boreliózu :D. Jinak pokud se horečka neudělá druhý den po očkování už jí mít nebudete - já mám 3 děti a všechny jsem očkoval proti všemu od enf. až po neštovice, které mimo jiné - také napadají CNS a žádné dítě nikdy žádnou reakci nemělo tedy kromě MMR a ta je povinná. Takže nebyly ani teploty natož pak horečky, ale někdo na to trpí. V každém případě Vám doporučuji očkovat, alespoň ty neštovice, jsou také děti co z toho mají dlouhodobé neurotické potíže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1889
26.2.20 23:36

@Josef44 diky za reakci. A proc ockovat nestovice? Jako maly jsme si tim prochazeli :nevim: ja chci jeste dat meningokoka a zloutenku pred skolkou uz tak se mi toho zda moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
506
27.2.20 00:25
@Renca8 píše:
Ahoj maminky, chtela bych nechat naockovat dceru 2roky na klistovku. Ockovala jste nektera ve 2 letech a melo dite nejakou reakci?…mala mela v roce boreliozu, takze recem typu ze v mladsim veku se s tim dite samo lepe popere, uz neverim.
@Renca8 píše:
@Josef44 diky za reakci. A proc ockovat nestovice? Jako maly jsme si tim prochazeli :nevim: ja chci jeste dat meningokoka a zloutenku pred skolkou uz tak se mi toho zda moc.

Jo samozřejmě že jsme tím procházeli, ano taky co nám zbývalo, když nebylo očkování. Já měl i příušnice… jenže teď máme v nervech ten divoký virus, který způsobuje pásový opar ve vyšším věku. Když dítě očkujete, pak má v sobě virus vakcinační, který není tak agresivní. Další důvod je čistě praktický neštovice jsou poměrně lehká nemoc, jenže to borelióza taky - prostě většině lidí to nedojde do nějaké paralýzy, ale imunitní systém to včas zlikviduje skončí to pouze skvrnou v místě přisátí klíštěte. Virus neštovic napadá nerovový systém člověka a mozek no a když máte dítě, které tak tvrdě zasáhla borelióza, tak je otázka jak to bude s neštovicemi ono 100 dětí ročně je s tím v nemocnici a když se podíváte do statistik úmrtí, pak sem tam na to nějaké děti i umírají ( patrně nemocné už před tím..), takže ona to není pro každého tak lehká nemoc jak to vypadá. A ten poslední důvod je zcela praktický dítě nebude nemocné vy si nebudete muset brát volno a dítě hlídat, dítě nebude trpět. Celkově je to i finančně kladné, protože ztráta výdělku je mnohem větší než cena 2 vakcín. Není žádný důvod nechat dítě neštovice prodělat! Jinak si tady v diskusi můžete přečíst jaké neurologické následky mají děti po neštovicích…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.2.20 00:35

@Renca8 Doporučuju ti si o tomhle očkování nejdřív něco zjistit. Moje kamarádka, lékařka, má dvě malé děti, mi nedávno řikala (když jsem mýmu malýmu miminu našla klíště na zádech a plašila), že takhle malé děti nemá smysl očkovat… Že se snad na fakultách doporučuje na encefalitidu očkovat až kolem 5 roku. Že prý dřív to nějak nefunguje a že snad za posledních 20let mělo encefalitidu jen jedno dítě, že jsou děti snad nějak imunní nebo co… Musela bych se jí ještě jednou na to zeptat, abych to tu přetlumočila dobře, ale zkus se o tom sama nějak informovat, hledej na netu, pokládej dotazy lékařum…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
506
27.2.20 21:49
@lichylichozrout píše:
@Renca8 Doporučuju ti si o tomhle očkování nejdřív něco zjistit. Moje kamarádka, lékařka, má dvě malé děti, mi nedávno řikala (když jsem mýmu malýmu miminu našla klíště na zádech a plašila), že takhle malé děti nemá smysl očkovat… Že se snad na fakultách doporučuje na encefalitidu očkovat až kolem 5 roku. Že prý dřív to nějak nefunguje a že snad za posledních 20let mělo encefalitidu jen jedno dítě, že jsou děti snad nějak imunní nebo co… Musela bych se jí ještě jednou na to zeptat, abych to tu přetlumočila dobře, ale zkus se o tom sama nějak informovat, hledej na netu, pokládej dotazy lékařum…

No abych to uvedl na pravou míru, vakcína funguje dobře a děti mají lehčí průběh encefalitidy, mají "jen " zánět mozkových blan, kdežto dospělí mají zánět mozku. Co se týče výskytu, pak máte pravdu jen částečně enf. je vzácná u malých dětí oni jak tolik nechodí, tak ta klíšťata nemají máme skutečně jen 1 případ 13 měsíčního batolete za 20 let - zato velmi závažný a máte také pravdu v tom, že pacientů do 4 let je málo, nicméně i u dětí jsou trvalé následky, ochrnutí končetin atd. Jinak věková hranice nad kterou je průběh enf. citelně závažnější je asi 7 let. Přesto, pokud člověk chce očkovat není potenciálně nižší riziko pro malé děti důvod k odkladu, protože očkujete stejně a odkladem očkování pouze dítě zbytečně podstupuje riziko závažné nemoci, které není vykoupeno žádnou adekvátní výhodou při odložení očkování, protože u enf. se počet dávek s věkem nesnižuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1889
27.2.20 22:47

@Josef44 jak je mozne ze tomu tak rozumite :) jake je vase povolani?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama