Gardasil 9, očkování proti palipomavirům

Anonymní
30.1.20 18:07

Gardasil 9,očkování proti palipomavirům

Dceři je 13,5, dneska jsme byli u dětského, ten to silně doporučuje. Mluvila jsem i se svým gynekologem, ten taktéž doporučuje. Na netu se objevují ale i šílené historky o následcích tohoto očkování. Jsem na vážkách. Co vy, necháváte očkovat? Já zvyžuju Gardasil 9, má nejvíc kmenů. Ale stále nevím, povinné očkování má, ale jinak nejsem úplně fanda očkování, navíc má jen áčkovou žloutenku.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

126
30.1.20 18:19

Tak si přečti něco o následcích rakoviny a to nejen děložního čípku, ale i hrtanu, jazyka atd. Snad ti to pomůže se rozhodnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10554
30.1.20 18:28
@Anonymní píše:
Dceři je 13,5, dneska jsme byli u dětského, ten to silně doporučuje. Mluvila jsem i se svým gynekologem, ten taktéž doporučuje. Na netu se objevují ale i šílené historky o následcích tohoto očkování. Jsem na vážkách. Co vy, necháváte očkovat? Já zvyžuju Gardasil 9, má nejvíc kmenů. Ale stále nevím, povinné očkování má, ale jinak nejsem úplně fanda očkování, navíc má jen áčkovou žloutenku.

Procti si starsi diskuse, treba i tuto https://www.emimino.cz/…rankovani/3/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19241
30.1.20 18:35

Ja dala Silgard, ale jen proto, ze mel Gardasil 9 zrovna nejaky vypadek. Rekla jsem si, ze to tak asi ma byt. Ockovat jsem ale chtela od zacatku. Reakce na obe davky zadna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.1.20 19:40
@cecetka píše:
Procti si starsi diskuse, treba i tuto https://www.emimino.cz/…rankovani/3/

no, to je ono, někdo očkovat, někdo vytáhne šílenosti jako neplodnost. Člověk pak zvažuje, nechce dítěti ublížit.

• Nahlásit
  • Citovat
10554
30.1.20 20:06
@Anonymní píše:
no, to je ono, někdo očkovat, někdo vytáhne šílenosti jako neplodnost. Člověk pak zvažuje, nechce dítěti ublížit.

Ano, je to na kazdem z nas, jak se rozhodneme :nevim:
Ted je hysterie kolem koronaviru z Ciny. Jaka je pravdepodobnost, ze se v Cesku nakazime? Presto, kdyby existovala vakcina, verim, ze tretina Cechu se necha naockovat :roll: HPV je v cele populaci, vakciny existuji, lide vedi, jakych onemocneni jsou pricinou, presto je proockovanost mala. Cim to asi je? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
126
30.1.20 20:11

Tak rakovina děložního čípku v mladém věku nakonec může způsobit neplodnost, když je nutné odebrat víc než jen děložní čípek, ale celou dělohu žejo. Nebo se zeptej lidí, co prodělali jen ty genitální bradavice, jakej to má vliv na jejich život a nejen ten sexuální. To samý špatný výsledky cytologie a s tím spojený nekonečný lítání po doktorech, pak je z toho konizace a někdy i opakovaná. Když už se jednou v těle HPV projeví, tak už tam zůstane a může napáchat paseku znovu a znovu. To by bylo ještě na dlouhý psaní…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
126
30.1.20 20:24
@cecetka píše:
Ted je hysterie kolem koronaviru z Ciny. Jaka je pravdepodobnost, ze se v Cesku nakazime? Presto, kdyby existovala vakcina, verim, ze tretina Cechu se necha naockovat :roll: HPV je v cele populaci, vakciny existuji,lide vedi, jakych onemocneni jsou pricinou, presto je proockovanost mala. Cim to asi je? :think:

Mě právě přijde, že toho o rizicích HPV virů vědí lidé málo. Škoda, že ta zákeřná farmaceutická lobby o tom nešíří víc děsivých historek. To by se pak proočkovanost zvedla :) Jinak vážně, já jsem se toho dozvěděla nejvíc, až když mi vyšla špatná cytologie. A byla to celkem pátračka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.1.20 13:52

Být Vámi tak do toho jdu! Já jsem mojí mamce vděčná za to že mě nechala na očkovat ( z Fin. důvodů jsme nechali naočkovat,,levnější” vakcínu - nepamatuji si přesně název ale myslím že to byl cervarix) Ale nyní bych být Vámi volila Gardasil 9, kdyby jsme to s mamkou věděli dřív také bychom do toho víc investovali:innocent: ale já se budu nechávat přeočkovat Gardasilem 9 :)
Jo a o tom že by mohla být později slečna neplodná nemůže být ani řeč… pokud bude moct mít miminko tak ho mít bude:innocent: a když jí bůh nebude přát tak jej mít bohužel nebude

• Nahlásit
  • Citovat
515
1.2.20 23:03
@Anonymní píše:

V podstatě toto očkování není prevence, ale léčba, protože dcera se určitě nakazí takže vlastně nemá smysl ani moc řešit riziko očkování - proti riziku infekce, která je 100% je mizivé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
216
24.2.20 07:18

Gardasil 9

Ahojky, prosím o názory maminek co nechali děti očkovat…byly reakce?? Nebo později??
Také jsem četla silenosti o této vakcine, ale u nás má pediatricka 2 kluky a ma je ockovane a sestricka holky a také je má očkováne. Spíš jsem dala hlavně na ně protože jim věřím. Díky
Prosím zrdzte se komentářů které nesouvisí s tématem. Děkuju moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10195
24.2.20 09:09

@emicka22 Já jsem ještě nenechala. Taky to zvažuju. Ty už jsi očkování dala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
216
24.2.20 10:26
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45
25.2.20 09:43
@cecetka píše:
Ted je hysterie kolem koronaviru z Ciny. Jaka je pravdepodobnost, ze se v Cesku nakazime? Presto, kdyby existovala vakcina, verim, ze tretina Cechu se necha naockovat :roll: HPV je v cele populaci, vakciny existuji, lide vedi, jakych onemocneni jsou pricinou, presto je proockovanost mala. Cim to asi je? :think:

Jenže vy srovnáváte dvě naprosto odlišné věci. Srovnáváte potenciálně pandemickou situaci, kde může být skoro jistota, že se nakazíte a možnost (1-3%) že umřete oproti incidentnímu výskytu rakoviny, kde už jen ta šance, že proběhne symptomatický průběh je docela malá (max. 7%) a šance, že budou komplikace je řádově menší.

Očkovat v případě aktuálního epidemického rizika je v pořádku a udělalo by to skoro 100% obyvatel (a bylo by to stejně v závažných pandemiích povinné).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
515
25.2.20 22:09
@cecetka píše:
Ted je hysterie kolem koronaviru z Ciny. Jaka je pravdepodobnost, ze se v Cesku nakazime? Presto, kdyby existovala vakcina, verim, ze tretina Cechu se necha naockovat :roll: HPV je v cele populaci, vakciny existuji, lide vedi, jakych onemocneni jsou pricinou, presto je proockovanost mala. Cim to asi je? :think:

No vidíte a já bych se nechal naočkovat hled proti koronaviru a víte proč? Protože během 14 dnů to je tady a už to nikdo nezastaví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama