Očkování miminka - autismus

Anonymní
7.7.20 20:01

Očkování miminka - autismus

Zdravím, za chvíli se mi blíží termín porodu a mě celkem začalo trápit téma očkování. 2 páry v našem okolí mají dítě, údajně kvůli očkování, trpící autismem. Prý bylo očkováno všechno rychle po sobě. Chtěla bych se zeptat, jak tedy miminko očkovat a které očkování vynechat

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1896
7.7.20 20:04

Zadne ockovani nezpusobuje autismus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3691
7.7.20 20:04

Tomu never ockovani nezpusobuje autismus, bud tam je nebo neni… neockovat je vetsi riziko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1972
7.7.20 20:06
@Anonymní píše:
Zdravím, za chvíli se mi blíží termín porodu a mě celkem začalo trápit téma očkování. 2 páry v našem okolí mají dítě, údajně kvůli očkování, trpící autismem. Prý bylo očkováno všechno rychle po sobě. Chtěla bych se zeptat, jak tedy miminko očkovat a které očkování vynechat

To jako vazne? :roll: tak vynech vakcinu, ve ktere je primichan autismus, a dite bude v pohode.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13057
7.7.20 20:07

Autismus je genetická vada. Tu žádné očkování nezpůsobí.
Ale pro svůj klid můžeš očkovat později a postupně.
Ale jestli je tvoje dítě autista, tak bude, i kdyby jsi neočkovala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.7.20 20:08
@Anonymní píše:

Očkování nezpůsobí autismus ale může ho „nakopnout“, bohužel vlastní zkušenost. Vakcínu MMR bych odložila minimálně do dvou let :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
851
7.7.20 20:10

Souvislost očkování a autismu byla neprokazana tolikrát, že je v podstatě vyvracena :lol:

Ale nějaké regresy ve vývoji, neurologické a imunologicke potíže, alergie, ekzemy, noční desy, tiky, autoimunitní potíže… to vyvolat nebo zhoršit může, to ne že ne… Jestli se bojíš, dej jen hexu (prevenar a rotaviry nemusíš), začni co nejpozději to půjde (po 3. Mesici, nekdo dává i po 6.). Do 18m pak má být MMR.

Dítě očkovat jedině úplně zdravé a v pohodě, i rýma, vyrážka, moucnivka atd vadí.

A nikde neříkej, že se bojíš, že očkování způsobí autismus, to se s tebou nikdo nebude už dál bavit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4309
7.7.20 20:11
@Anonymní píše:

Každý ti řekne něco jinýho. Že očkování způsobuje autismus si nemyslím. Jaké očkování vynechat :nevim:

Povinný očkování máme všechny a z nepovinných jsem vynechala pneumokoky a rotaviry. Naočkovala jsem meningokoky a žloutenku A.

Nakonec se stejně budeš muset rozhodnout ty :kytka: a nemyslím že ti to tu něco dá, objeví se tu s radou ti co neočkují s tím že očkování ten autismus způsobuje, ale taky ti co očkují úplně všechno a ti pro změnu popřou i existenci nežádoucích účinků jako třeba teplota po očkování

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6789
7.7.20 20:20
@Anonymní píše:

Teď ti tady všichni napíšou, jak očkování nemůže způsobit autismus, protože to studie vyvrátily.

Já teda četla, jakým způsobem ty studie vznikaly, a není to žádná hitparáda. Takže bych v rychlých soudech byla zdrženlivější.

Navíc vakcíny obsahují hlinité soli, hliník je neurotoxin a tudíž očkování může způsobit různé méně či více závažné stavy, hlavně s vlivem na nervovou soustavu, může rozjet i stav podobný autismu, ale prokázán je i rozjezd autoimunitních onemocnění, pokud má k nim někdo predispozice.

Jenže nemůžeš ne/očkovat na základě netové diskuze.

Tak si prostě sedni a ten čas do porodu vyplň studiem relevantních materiálů, začni příbalovými informacemi vakcín, přes knihy o očkování, weby, kde jsou odkazy i na zahraniční materiály, nastuduj si nemoci, proti kterým se očkuje, jejich průběh, výskyt, pravděpodobnost následků, no a pak se prostě sama rozhodni.

Můžeš očkovat později, můžeš očkovat jenom něco, můžeš neočkovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3218
7.7.20 20:26

Tak na něco to svést musí, že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2558
7.7.20 20:27

Jsou to jen kecy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3218
7.7.20 20:29

Jinak za mě očkovat postupně, dodržet rozestupy, a aby dite bylo úplně zdravé. A hlavně nemichat vakcíny, hezky jednu za druhou.. Autista buď bude nebo ne. Očkování to leda tak podpoří, ale nezpůsobí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16808
7.7.20 20:33

Vyplnit čas do porodu studiem vakcín je největší blbost, jakou můžeš udělat. Najdi si dobrého pediatra, na očkování teď nemysli, nestresuj se a až přijde čas, začni očkovat opatrně - jen když bude dítě zdravé a snaž se s ním. vést co nejzdravější životní styl. Matka vystreslá z protichůdných informací, kterým jako neodborník stejně nemůže rozumět, je to. poslední, co. dítě potřebuje. Těš se na miminko a pak si ho užij :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.7.20 20:35
@Lucie_Sx píše:
Teď ti tady všichni napíšou, jak očkování nemůže způsobit autismus, protože to studie vyvrátily.

Já teda četla, jakým způsobem ty studie vznikaly, a není to žádná hitparáda. Takže bych v rychlých soudech byla zdrženlivější.

Navíc vakcíny obsahují hlinité soli, hliník je neurotoxin a tudíž očkování může způsobit různé méně či více závažné stavy, hlavně s vlivem na nervovou soustavu, může rozjet i stav podobný autismu, ale prokázán je i rozjezd autoimunitních onemocnění, pokud má k nim někdo predispozice.

Jenže nemůžeš ne/očkovat na základě netové diskuze.

Tak si prostě sedni a ten čas do porodu vyplň studiem relevantních materiálů, začni příbalovými informacemi vakcín, přes knihy o očkování, weby, kde jsou odkazy i na zahraniční materiály, nastuduj si nemoci, proti kterým se očkuje, jejich průběh, výskyt, pravděpodobnost následků, no a pak se prostě sama rozhodni.

Můžeš očkovat později, můžeš očkovat jenom něco, můžeš neočkovat.

Že jsem rejpavá, jak někdo, kdo není vzdělanej a nepracujej v oboru, dokáže vyhledat, pochopit a zodpovědně vyhodnotit relevantní materiály? Vždyť k nim ani nemá přístup :roll: Jako normální člověk se dostane tak maximálně k příbaláku, ze kterýho nevyčte lautr nic a ke konspiračnímu webu Rozalio, kterej je důveryhodností informací srovnatelnej s horoskopem v Blesku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6789
7.7.20 20:35
@robínek píše:
Vyplnit čas do porodu studiem vakcín je největší blbost, jakou můžeš udělat. Najdi si dobrého pediatra, na očkování teď nemysli, nestresuj se a až přijde čas, začni očkovat opatrně - jen když bude dítě zdravé a snaž se s ním. vést co nejzdravější životní styl. Matka vystreslá z protichůdných informací, kterým jako neodborník stejně nemůže rozumět, je to. poslední, co. dítě potřebuje. Těš se na miminko a pak si ho užij :kytka:

Proč by to měla být blbost? Přijde ti lepší věřit radám na emiminu nebo pediatrovi, který očkování ve škole vůbec nebral?
Jestli se bojí rozhodnutí, jak očkovat, tak to nejlepší, co může udělat, je si to sama nastudovat, aby mohla říct „udělala pro správné rozhodnutí všechno, co jsem mohla“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama