Těhotenská cukrovka ( v jakém týdnu)?

302
7.7.20 16:58

Těhotenská cukrovka ( v jakém týdnu) ?

Ahoj maminky a nastávající maminky. Byla mi zjištěna těhu cukrovka. Na prvním OGTT jsem byla ve 24.tydnu. dle doktora těhu cukrovku nemám, ale druhá hodnota byla 11,02,takže vyssi. Nicméně sama jsem se objednala do Dia poradny, ale až někdy ve 30.tt. Nyní jsem ve 32.tt a pořád mi nevychází lačná hodnota. Mám glukometr Glukolab a četla jsem na něj hodně špatné recenze, že nadmeruje. Už mám objednaný jiný. Moje otázka je, zda je tu někdo, kdo třeba řešil těhu cukrovku až takto pozdě, jako já, ve 32.tt a miminko bylo v pořádku? Mám velký strach. Dietu držím od toho 24.tt ,ale bez glukometru jsem byla, tak jsem nevěděla, kolik mi projde těstovin apod. Takže to nebylo stoprocentní, ale opravdu jsem se přestala ládovat sladkym, pít sladké pití, jíst ovoce jen dopo, dodržovala jsem ty pravidla, jen jsem byla nez měření. A teď mi nevychází lačná a doktorka říkala, že si mám dát ještě týden na úpravu. Ale to je další tyden, kdy to třeba přesáhnou a zase ubližují miminku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

125
7.7.20 17:04

Ahoj, a dle lékaře je miminko v poradku? Kontroluje ti průtoky? Já mela cukrovku zjištěnou cca od 28. TT, těsně před Vánoci, takže jsem na dia šla také až někdy kolem 30 TT. Taky jsem měla problém s lacnou, měla jsem nakonec prášky, ale ani ty to úplně nesnížily. Co zkusit na lacnou víš? Druhou večeři/bez druhé večeře, doba lacneni, sacharidy večer ano/ne. Pridej se na fb do skupiny těhotenská cukrovka+vhodné recepty, tam ti holky poradi.
U mě bylo vše ok, ale dcera měla po porodu problém s dýcháním. Nikdy jsme se ale nedozvěděli, zda to bylo, kvůli cukrovce, prý se to někdy stává. Tak se zkus nervovat, dodrzuj dietu a věřím tomu, že bude vše ok ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
7.7.20 17:25

@Mediula s druhou večeři pracují. Ve skupině jsem. Všechno toto mám nastudovane, o všem vím. Vše počítám. Dneska mi po obědě vyšlo,8,4.mela jsem těstoviny a takové množství, které už mi 2× proslo, tak jsem si dala ro stejne ve svačině, jen do 20 g sacharidu jsem zkusila a hodnota 7,9. Tak nevím, co je zase špatně. Lačná cca 3× až 4× v týdnu ok a 3× vyletí nad 5,3. Musím vstávat o kvůli cukrovce na budík v 5 ráno a snídat, jinak mi lačná neprochazi. Musím max. 8 hodin lacnit. Takže toto mám vychytane. Vecerim to same, dá se říct, na druhou večeři taky skoro to same. Mám strach riskovat, kvůli hodnotě. A někdy je to ok, sice 5,1 či 5,2,ale pořád v normě a někdy to prostě vyskočí na 5,6, 5, 4, jednou dokonce 5,9 a 6,1. Ale to jen 2× asi. A naposledy ní dělali váhu miminka ve 29.tt když mě hospitalizovali a mimisek odpovidal, na monitor taky ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
9.7.20 13:37

Cukrovka se může horšit s postupujícím těhotenstvím. Pokud ti lačná nevychází, tak bys měla mít inzulín. Na něm nic špatného není, je to tělu přirozený hormon a přes placentu neprostupuje. Raději medikaci, než hodnoty, které jsou vysoké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
9.7.20 14:34

@Mediula změnila jsem glukometr. Dneska mi došel nový a na novém je o 0,6 menší hodnota. Předtím mám Glucolab a četla jsem na něj samé špatné recenze, tak jsem objednala nový a na něm po obědě 5,4 a na glucolabu 6. Uvidím ještě, co zítra lačná a zavolám doktorce a domluvím se s ní. Zase nechci něco podcenit a svádět to na glukac, že byl špatný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
9.7.20 16:12
@bendísek28 píše:
@Mediula změnila jsem glukometr. Dneska mi došel nový a na novém je o 0,6 menší hodnota. Předtím mám Glucolab a četla jsem na něj samé špatné recenze, tak jsem objednala nový a na něm po obědě 5,4 a na glucolabu 6. Uvidím ještě, co zítra lačná a zavolám doktorce a domluvím se s ní. Zase nechci něco podcenit a svádět to na glukac, že byl špatný.

No vidíš, tak snad to bylo tím. Na něj jsem teda taky četla spatne recenze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama