Ve 21tt na UTZ jen jedna ledvina

Anonymní
7.7.20 16:01

Ve 21tt na UTZ jen jedna ledvina

Zdravím maminky. Právě jsem se vrátila z 2. velkěho UTZ a lékař našel jen pravou ledvinu. K druhé ledvině prý vede malá cévka, ale není vidět funkční ledvina. Lékař jí neviděl ani na jiném místě. Jsem úplně vyřízená a chce se mi jen brečet. Mám strach, aby se neobjevilo ještě něco jiného, ale prý je vše ostatní v pořádku. Nemáte, prosím, někdo zkušenost? Třeba, že se ledvina nakonec našla, ale byla třeba menší?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

174
7.7.20 16:06

A nešlo by si ještě dojít na jiné specializované pracoviště?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
7.7.20 16:10

@vannilka Byla jsem právě už u druhého doktora. První doktorka ji také jednoznačně neviděla a jdu ještě za 4 týdny, ale po dnešku už nedoufám :-(.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1126
7.7.20 16:10

My jsme to zjistili až po poprodu, o to větší šok to pro nás byl. A to jsme byli na 2× na screeningu a tam to proste přehlédli :nevim: je jasné, ze jsi teď smutná, ale neboj se, pro to miminko to nic neznamená, ta druhá se přizpůsobí a zvětší a zastane f-ci za obě. Jednine co, budete víc hlídaní, jednou za rok budete docházet na nefrologii na kontrolu a so budoucna bude ditko ochuzeno o kontaktní sporty, kde je riziko, ze by si tu ledvinu mohlo poranit. Ale opravdu bude žít úplně normální život :hug: je spousta lidi, kteří to o sobě doteď ani nevi nebo na to přišli až v dospělosti. Snaz se být co nejvíc pozitivní a časem zjistíš, ze je vše v pořádku :hug: lepší takhle, když je na to od počátku ta druhá ledvina připravena, než když se s jednou ledvinou stane něco až b průběhu života a ta druhá musí narychlo převzít funkci za obě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
7.7.20 16:14

@Veerr Moc děkuji za odpověď. Myslím, že budu mít strach až do konce těhotenství. Ani nemáme v rodině žádná onemocnění ledviny :-(.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41245
7.7.20 16:16

Tchyni prisli na to, ze ma jen jednu ledvinu, az byla dospela. Tahne ji na 80, problemy s ledvinou nema. Je tezke se s tim srovnat, ale s jednou zdravou ledvinou lze zit plnohodnotny zivot.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1126
7.7.20 16:20

@Azeretka1 pokud je vše v pořádku, tak se neboj, ze by se mělo ukázat ještě něco dalšího :hug: my jsme byli s malým po porodu dodatečně ještě na genetických testech a opravdu šlo o “blbou náhodu”. V porodnici mu budou hlídat curani, aby tam nebyla infekce a ještě mě napadlo, ze při horeckach budete k doktorce nosit moc na kontrolu. Ale to je opravdu vše. Je jasné, ze máme obavy, aby se mu s tou druhou nic nestalo, ale jsme z tolika stran lékařů ujištění, ze by to musela být tak hrozná rána, ze to při běžném fungování nehrozí :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3307
7.7.20 16:20

Moji máme zjistili že ségra má jen jednu ledvinu. Vše ok, žije jen s jednou plnohodnotný život. A o žádný sporty nikdy ochuzena nebyla, jak je zde zmíněno. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1126
7.7.20 16:26

@mackA159 tak například bojové sporty moc holek nevyhledává nebo hokej, dokonce házená. Neříkám, ze děti mají takový odpal, ale v dospělosti tyto sporty proste není úplně vhodně dělat (tím myslím na profi úrovni a ne si jednou jít na rybník zabruslit s hokejkou :mrgreen: ) ikdyz už jsme zjistili, ze ikdyby nas malej ten hokej proste dělat chtěl, dělají už pro tyhle případy chrániče na ledviny :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
7.7.20 16:32

Moc vám děkuji za odpovědi a za uklidnění!! Jste hodné. Budu už jen doufat, že jinak bude vše OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
676
7.7.20 16:46

Muj syn ma agenezi leve ledviny.
Neboj se.Ani nevime…jenom dbam aby hodne pil. K tomu ma nemocne srdce.To resime mnohem vic.
Byla jsi na velkem screeningu? Uz bych se nebala, ze se objevi neco jineho.Mne to taky zjistili ve 22tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
7.7.20 16:50

@katuska1984 Ano, zjistili mi to právě během 2. sreeningu. A kojila jsi syna nebo ne? Není lepší UM, aby byl zajištěn dostatečný pitný režim?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
676
7.7.20 16:56

@Azeretka1 no to vubec ne
kojeni je ve vsech ohledech nejlepsi
Kojila jsem ho 2roky, tak jak starsi dcery.
v lete vic, proste jak chtel.

Ta jedna. ledvina prebere funkci za obe

nemej strach.
Akorat ze je pak vetsi a proto zadny kontaktni sport

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
7.7.20 17:35

@katuska1984 Moc děkuji za radu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
7.7.20 18:01

Rozhodně nechci strašit, ale nám zjistili jednu ledvinu (respektive srůst obou na jedné straně) až po porodu a s touto vvv se často pojí další vvv (obratle, jícen, průdušnice, kardiovaskulární systém, jedna arterie v pupečníku, poškození končetin…). Sdružuje se to do asociace VACTERL. Hodně z toho není vidět na uzv. My měli smůlu, miminko jich mělo víc a na komplikace s tím spojené po 8 týdnech v nemocnici zemřelo. Pokud můžeš, určitě si zkus vydupat nějaká další vyšetření. Držím pěsti, určitě nebudeš mít takovou smůlu jako my a budeš jako většina diskutujících

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama