Očkovaní MMR v době covidu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
27.11.21 17:46

Očkovaní MMR v době covidu

Ahojky,
mám dotaz, pořád váhám a nemůžu se nějak rozhodnout.
V pondělí má být můj 14M syn očkovaný proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím, tuším, že naše doktorka očkuje Priorixem. Už jsme tam měli být před měsícem, ale já to odložila. Tenhle týden jsme byli v nemocnici přes noc na plánované kontrole s narkózou a já nechtěla riskovat reakci. Včera nás propustili. PCR test jsme měli oba negativní, já jsem ještě očkovaná, syn měl Covid začátkem roku. Na pokoji jsme byli s neočkovanou paní, ale ona i dítě byli taky negativní. Pořád přemýšlím, zda jít v pondělí na to očkování, nebo doktorce volat, že to odložíme. Bojím se, jestli jsme nepřitáhli z nemocnice Covid, který se projeví až za několik dní. Na druhou stranu jdeme za doktorkou na polikliniku, kde bude dav lidí. Říkám si, že to můžeme o týden odložit, ale co jsem pochopila, tak počty nakažených a tím i riziko bude růst… Jak to děláte teďka vy?? Jinak máme zpoždění s očkováním, právě kvůli covidu ze začátku roku, takže o moc velkém odkladu nemluvíme…
Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
703
27.11.21 17:55

Já bych šla, když bude syn zdraví a víc neřešila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6616
27.11.21 17:57

Nechavam očkování na jaro.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5419
27.11.21 17:58

Mě napadlo spíš jen, jestli to nevadí tak brzo po narkóze. Jinak bych asi šla, kort když syn covid už měl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.21 18:08

@jita22 Taky mě napadlo to s narkózou, ale naše pediatrička říkala, že je to v pohodě. V nemocnici anesteziolog nepřišel a sestra nevěděla.

• Citovat
  • Nahlásit
8151
27.11.21 18:10

Před měsícem byla moje skoro dvouletacka na mmr. Vzhledem k tomu že se to projeví nejdříve za týden, tak bych na nic nečekala. Ale já bych tohle očkování klidně o pár měsíců odložila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
259
27.11.21 18:13

Odložila bych očkování na konec jara. Teď je covid fakt všude a neriskovala bych souběh covidu a vakcíny mmr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71101
27.11.21 18:40

V zime bych MMR neockovala covid necovid a po narkoze uz vubec ne. Nechala bych to na kveten/cerven. Aspon bude starsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.21 19:19

Hloupý dotaz, ale na jaro byste to očkování nechali kvůli většímu riziku nachlazení v zimě?

• Citovat
  • Nahlásit
3183
27.11.21 19:56

Syn půjde na preockovani v 5 letech v lednu. S covidem to teď nějakou dobu lepší nebude, a když je dítě zdravý, tak co v očkování brání? Teď měl preockovani hexy a v pohodě, jen boule na ruce. A den po očkování jsme se dozvěděli, že druhý syn byl v kontaktu s pozitivním, naštěstí z toho nic nebylo. Ale za současné situace by se takhle dalo očkování odkládat až do kdo ví kdy… takže já čekám jen na plné zdraví a covid neřeším. Samozřejmě kdybychom věděli o kontaktu nebo byli přímo v karantene, tak to je něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71101
27.11.21 20:03
@Anonymní píše:
Hloupý dotaz, ale na jaro byste to očkování nechali kvůli většímu riziku nachlazení v zimě?

Ano. Nase doktorka v zime neockuje. Ale na druhou stranu tady jsou deti ve skolkach od roka, tak je riziko onemocneni mnohem vetsi. Jsme v zahranici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat