Očkovaní - plané neštovice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

monika312
Stálice 57 příspěvků 24.01.12 19:19
očkovaní -plane neštovice

dobrý den maminky, chtela by se zeptat, Pani doktorka nam rekla že se mame rozhodnout jestli dame naši holčičku očkovat proti planym neštoviciam. chcise zeptat dali ste sve ditko proti planym neštoviaciam očkovat?dekuji za odpovedi

Reklama

Najdete v encyklopedii: Očkování dětí

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

smudlinky
Ukecaná baba ;) 2132 příspěvků 377 inzerátů 24.01.12 19:20

je to na Vás, my nedávali, neštovice může dítě chytnout i s touto vakcínou, jen by mělo být mírnější formu.

Katka86
Generální žvanilka 20662 příspěvků 24.01.12 19:25

Proti neštovicím bych nikdy neočkovala.Dle mě zbytečnost,není to smrtelná choroba a na co cpát zbytečně očkování.Ono kdo se o to víc zajímá,tak ví,že očkování nemá jen ty „dobré“ vlastnosti.Nechala jsem syna očkovat proti TBC,špatně to pichli a máme problémy už přez čtvrt roku.Já dám jenom povinné,nic navíc.Stejně zbytečné jsou dle mě vakcíny proti chřipce :nevim:

mag
Extra třída :D 10931 příspěvků 24.01.12 19:26

Nedala.

Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 24.01.12 19:32

My jsme „odložili“ i tu samotnou vakcínu proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám. Podle mě to těm prckům cpou moc brzo, pokud bych ji dávala, tak později. Neštovice jsou takové zapeklité, na jednu stranu to není smrtelná choroba, na druhou stranu je to prý dost záhul na imunitu, pokud probíhají nějakou těžší formou. Asi bych dala, pokud by to neprodělali v dětském věku, tak někdy před pubertou, v dospělosti už můžou mít neštovice fakt divoký průběh. Ideální doba na chycení neštovic je prý mezi 3 a 6r, kdy jsou prý nejlíp snášené a vytvoří se celoživotní imunita, která u očkování tuším taky nemusí nastat :nevim:

Ekaterina
Kecalka 256 příspěvků 24.01.12 19:33

Malé děcko bych rozhodně nenechala, lepší je si je prodělat - imunita je pak v podstatě jistá celoživotně. O očkování bych uvažovala jen u většího dítěte - puberťáka, kdyby neštovice neprodělal, protože prodělat neštovice v dospělosti už není taková sranda.

asha
Nadpozemská drbna 29543 příspěvků 24.01.12 19:35

Nedala uz jen z toho duvodu, ze ockovani nezajisti dozivotni ochranu, bude treba preockovavani, zrejme az do smrti… Pokud nebude chtit riskovat nestovice treba v 60ti. O tom se moc nemluvi ;)

lucineeccka  24.01.12 19:46

Zbytečný.

tezi
Hvězda diskuse 44924 příspěvků 24.01.12 19:49

Takhle malé dítě nenechala. Byla jsem rozhodnutá nechat očkovat pokud by neštovice neprodělali do konce ZŠ. Což u nás nehrozí, protože všechny děti už je mají za sebou - jedno ve školce, další 2 prodělali ještě v batolecím věku.

michaba83
Ukecaná baba ;) 1647 příspěvků 24.01.12 19:59

Nám to dr taky nabízela. Příští týden jí mám zavolat jak jsme se rozhodli, aby mohli vakcínu objednat. Už jsme ale rozhodnutí. očkovat neštovice nebudeme. Navíc to není 100% že je stejně nechytne. Všichni jsme si neštovice zažily. Nehledě na to že to u nás stojí 1700,–

Háta_x
Echt Kelišová 7576 příspěvků 24.01.12 20:04

Nedali jsme, je to zbytečná zátěž pro imunitní systém a vakcinace není 100%. Lepší je plané neštovice prodělat v dětském věku přirozeně. Očkování proti nim má smysl na hranici dospělosti, pokud je člověk neprodělal a nemá protilátky, protože v dospělosti mívají horší průběh a komplikace.

monicskaa
Závislačka 3631 příspěvků 24.01.12 20:32

já dávat nebudu.. myslím, že stojí za úvahu ve školním věku třeba,ale do té doby??myslim, že to není zas tak závažná choroba..

nozu
Extra třída :D 10283 příspěvků 24.01.12 20:36

poté, co jsem ve svém okolí viděla opravdu ošklivé průběhy neštovic včetně hospitalizace na neurologii a znovurozcházení dítěte, tak jsem byla rozhodnutá obě děti očkovat. obě mě ale předběhly a neštovice chytily než jsme tu vakcínu zvládli - klárka nadvakrát nejdříve ve dvou letech a podruhé ve 4 letech (ta první vlna měla hodně slabý průběh, zato u té druhé jsme si fakt užili…). viktor je prodělal v 6 měsících. u toho se bojím, že se nevytvořily dostatečné protilátky, když měl neštovice tak brzy, a nechám mu je překontrolovat asi před nástupem do školy a případně budu zvažovat doočkování. určitě bych je dítěti necpala v kombinaci s trojvakcínou na spalničky, zarděnky a příušnice. už tato kombinace je dost náročná pro dětský organismus a neštovice na to je dost síla… spíš bych zvažovala později samostatnou vakcínu.

kattkka
Generální žvanilka 24322 příspěvků 24.01.12 20:49

Ne nedala.Proc cpat diteti dalsi sajrajty navic kdyz to neni smrtelna nemoc?? Nekdy muze mit horsi prubeh ale taky muze mit reakci na ockovani to uz ti zadny doktor radsi nerekne.

kadlina
Neúnavná pisatelka 16540 příspěvků 24.01.12 21:22

Já jsem taky pro přirozený průběh. Už jsem to tu psala mockrát, že se bojím toho, že bych je dětem jen přesunula do dospělého věku a protože mám holky, tak tam je to samozřejmě kvůli těhotenství ještě nebezpečnější. Ale je fakt, že naposledy, kdy jsem přispívala do diskuze, tak tam psala maminka dítěte s atopem, že neštovice atop hodně rozjedou. Tak asi v tomhle případě bych to zvažovala - poradila se s ošetřujícím lékařem :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jsem expertka na zkrácené úvazky, směje se Karolina

Karolina Macúchová působí klidně, jako by se právě vrátila z jógové lekce.... číst dále >

Jak dítě odtrhnout od počítače? Klíčem je jiná zábava

Také byste radši viděli své děti trávit čas jinak než koukáním na videa na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Z uprchlického tábora na mola. Modelka v hidžábu okouzlila módní svět

Modelka Halima Adenová (19) si může připsat několik prvenství. Zhruba před... číst dále >

Marian z Výměny manželek není pedofil, hájí muže sexuolog Zvěřina

V nedávné televizní Výměně manželek si čtyřicetiletý Marian vyhlédl na... číst dále >

Reklama