Ockovani proti covidu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
8
21.10.21 15:30

Ockovani proti covidu

Ahoj, doporucujete ockovani proti covidu pri kojeni 5mesicu miminka, kdyz se miminko zaroven ockuje skoro kazdy mesic, hexa, bexsero atd… Nebude to pro jeho organismus moc velka zatez, kdyz se do toho jeste necham ja ockovat na covid? Co si myslite? Diky za nazory a rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
18731
21.10.21 15:38

Ne to že ty se necháš očkovat není zátěž pro mimino.

Naopak až jako neočkovaná v nadcházející vlně covidu onemocníš - nakažlivější delta varianou s těžšími příznaky, tak to pro mimino bude dost problém.

https://koronavirus.mzcr.cz/…ni-covid-19/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6359
21.10.21 15:40
@Ou píše:
Ne to že ty se necháš očkovat není zátěž pro mimino.

Naopak až jako neočkovaná v nadcházející vlně covidu onemocníš - nakažlivější delta varianou s těžšími příznaky, tak to pro mimino bude dost problém.

https://koronavirus.mzcr.cz/…ni-covid-19/

No a jako očkovana neonemocni, že? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26309
21.10.21 15:41

@Ou tak zrovna deltu může chytit i jako očkovaná, na tu to očkování moc nezabírá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4034
21.10.21 15:43
@Ou píše:
až jako neočkovaná v nadcházející vlně covidu onemocníš - nakažlivější delta varianou s těžšími příznaky, tak to pro mimino bude dost problém

Ty začínáš mít dost problém :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
296
21.10.21 15:51

Naše pediatrička říkala, že to problém není, prý ty protilátky v mléce mají jinou formu než ty injekce, protože ty už to zpracuješ… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26668
21.10.21 16:20

Pro jeho organismus určitě ne. Ockujes se ty.
Jediné co bych viděla jako komplikaci, tak kdyby reakce byly ve stejnou dobu. Dítko může mít teplotu, může být plačtivé, chtít se nosit, víc kojit..což pro tebe může být náročné, kdybys byla po očkování.
Já byla dneska, taky kojím, ale syn už je velké batole, očkovaný nebyl už 2 roky myslím, v březnu prodělal covid s námi. Potíž je teď v tom, že je hodně akční, pořád po mě leze, skáče, že nesmí moc nechápe, kojit chce stejně, večer, v noci..ležím obvykle na levém boku, to teď nemůžu, bolí mě ruka. Tak to bude zajímavé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1402
21.10.21 16:24
@BaraJoe píše:
Ahoj, doporucujete ockovani proti covidu pri kojeni 5mesicu miminka, kdyz se miminko zaroven ockuje skoro kazdy mesic, hexa, bexsero atd… Nebude to pro jeho organismus moc velka zatez, kdyz se do toho jeste necham ja ockovat na covid? Co si myslite? Diky za nazory a rady.

V žádným případě bych to nedělala. Nebudu sem dávat radši fotku miminka kamarádky, co se mu udělalo po jejím očkování-z kojení. Radši počkej pár měsíců, když se chceš tak vehementně zúčastnit klinické studie, o které zatím nikdo na světě neví, co to bude mít za následky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
21.10.21 16:30

Dekuju za vsechny rady a nazory. Samozrejme se jeste poradim s doktorkou na 6mesicni prohlidce. Zatim se uplne nikam nepohrnu, doted se nam v rodine covid nastesti vyhnul. Ale je trochu desive jak se z neockovanych lidi pomalu stavaji vyvrhelove spolecnosti, ale to je na jinou diskuzi a ta stejne nema cenu :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1028
21.10.21 17:15

Moje doktorka mi tehda rekla - pockejte az bude mimco vic papat prikrmy, nedostane to v plne palbe. Pokud to beres pouze z ohledu na miminko, tak muzes takhle udelat „kompromis“. Je to nazor me doktorky, ne muj ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1214
21.10.21 17:19

Jen zkušenost od nás aktuálně. Syn má Covid, my jsme oba očkování s manželem ( žádné problémy jsme neměli ani nemáme) a jsme v pořádku. Dcerka 15 měsíců také negativní.
Nic jsem tím nechtěla říct, jen pridávám nějakou zkušenost. Nebudu se rozhodně hádat o očkování, o to nemám fakt zájem. Ale osobně bych asi počkala než miminko maličko odroste. Jen můj názor, nikomu ho necpu. Tak mi prosím naopak ostatní nepište, že jsem nějaká ovce atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35439
21.10.21 17:58
@jannina1 píše:
No a jako očkovana neonemocni, že? :)

Rozhodně sníží tu pravděpodobnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36111
22.10.21 06:12
@BaraJoe píše:
Ahoj, doporucujete ockovani proti covidu pri kojeni 5mesicu miminka, kdyz se miminko zaroven ockuje skoro kazdy mesic, hexa, bexsero atd… Nebude to pro jeho organismus moc velka zatez, kdyz se do toho jeste necham ja ockovat na covid? Co si myslite? Diky za nazory a rady.

I když jsou odborné názory, že do mléka se dostává jen stopové množství, taky by mi nebylo příjemné očkovat se zároveň s kojením malého miminka. Mně na chřipku očkovat nikdy nechtěli při kojení, i když mám k vůli zdravotnímu stavu nárok zdarma, respekt z toho měli i ti nejvíc proočkující doktoři a teď při covidu, očkování těhotných, kojících, žádný problém :roll:

Ještě bych zvážila životní styl. Jestli máš možnost být s miminkem jen doma, stranit se většího množství lidí, nejezdit MHD atd., tím spíš bych počkala. Pokud musíš fungovat se starším dítětem a všude možně doprovázet, uvažovala bych o očko.

Na otázku není jednoznačná odpověď, ale těhotné a kojící ženy v mém okolí většinou volí očkování odložit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.10.21 11:05

Moje doktorka říkala, že to není žádná zátěž pro dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
495
22.10.21 12:24

Očkování během kojení není problém, ale pokud máš i přesto pochybnosti, tak si na tři dny po očkování odstříkej mléko. V 5 měsících už malý asi jí i nějaké příkrmy, tak už toho mléka ani nedostane tolik…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat