Jste pro očkování proti pneumokokovi?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2
21.10.21 12:19

jste pro očkování proti pneumokokovi?

Ahoj,
ráda bych se dozvěděla vaše názory.

Je Vaše dítě naočkované proti pneumokokovi? Proč ano/proč ne?
Rozhodly jste se samy nebo po domluvě s pediatrem?
Zpozorovaly jste následně po očkování nějaké nežádoucí reakce?
Zvolily jste Prevenar13 nebo Synflorix?
Jste zastánci nepovinného očkování?

Za všechny reakce budu velmi vděčná.

A prosím, nechci zde na nikoho žádné urážky. Je každého rozhodnutí, zda nechal očkovat a jaký o tom má názor.
Předem děkuji.

Příspěvek upraven 21.10.21 v 13:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9006
21.10.21 12:23

Prevenar13.. zachránil nás před těžkým průběhem zánětu středního ucha

jednoznačně pro ždáné nežádoucí účinky nebyly-.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17071
21.10.21 12:28
@Ludmila97 píše:
Ahoj,
ráda bych se dozvěděla vaše názory.Je Vaše dítě naočkované proti pneumokokovi? Proč ano/proč ne?
Rozhodli jste se samy nebo po domluvě s pediatrem?
Zpozorovaly jste následně po očkování nějaké nežádoucí reakce?
Zvolily jste Prevenar13 nebo Synflotix?
Jste zastánci nepovinného očkování?
Za všechny reakce budu velmi vděčná.
A prosím, nechci zde na nikoho žádné urážky. Je každého rozhodnutí, zda nechal očkovat a jaký o tom má názor.
Předem děkuji.

Diskusí na očkovací témata (vč. argumentace) tu proběhlo celkem dost, k hádkám se zvrhnou skoro vždycky a vakcína se nazývá Synflorix (ne Synflotix).

Když už děláš nějaký průzkum, tak si s tím dej aspoň práci ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33146
21.10.21 12:30

Nejsou očkovaní.
Protože očkování funguje proti části kmenů pneumokoků, existuje mnoho dalších.
Nejsem ani odpůrce, ani zastánce očkování komplexně. Očkuji to, co mi dává smysl, bez ohledu na „povinnost“
Pediatr doporučuje očkovat. Resp současné lékařky, střídají se v ordinaci, jsou dvě. První lékařka dcery spíš nedoporučila. Změnili jsme lékaře po stěhování, spokojená jsem byla.
Edit žádné onemocnění, proti kterému by Prevenar/Synflorix chránil, děti neprodělali

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23495
21.10.21 12:32

Obě děti mají prevenar. Měla jsem zápal plic jako malý dítě a tohohle “potěšení” jsem děti chtěla ušetřit. Navíc mám druhý nedonošený a tam jsou všechny infekce dýchacích cest dost průšvih. Reakce nebyly prakticky žádný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
21.10.21 12:39

@BohunkaP
Máte pravdu, proběhly. Ale já jsem chtěla aktuální téma, ne staré x let.
A za překlep se omlouvám, díky za upozornění. Nemyslím si však, že průzkum nedělám pořádně na základě drobné chyby. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2550
21.10.21 12:40

4× ne. Ale jinak jsem zcela pro možnost svobodné, informované volby. Informace jsou všude možně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4955
21.10.21 12:44
@ludmilaadamkova píše:
Prevenar13.. zachránil nás před těžkým průběhem zánětu středního uchajednoznačně pro ždáné nežádoucí účinky nebyly-.

Tohle myslíš prosím jak? Jak se pozná, že bez očkování, by byl průběh těžký?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15930
21.10.21 12:48

A proc te to zajima…?

Pises clanek, chces ockovat dite…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2547
21.10.21 12:51

@ludmilaadamkova Jak to vis? Delali laborku na kmen?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
984
21.10.21 12:52

Moje dcera bude očkovaná, zvolila jsem prevenar, stejně jako ji nechám aplikovat bexsero a uvažuji i o TBC, pracuji v nemocnici a domu už sem si přinesla kdejaky kekelus hnusus…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1236
21.10.21 12:52

Jsem pro povinne ockovani, i kdyz klidne s odkladem. Nase deti maji krome povinneho Prevenar a Havrix. Po zadne vakcine nemely nikdy reakci, a to jsem prvni dceru nechala naockovat hexou a Prevenarem v jeden den :zed: Ockovani nad ramec povinneho maji na zaklade diskuze s pediatrem.

Pokud jde o Prevenar vs. Synflorix, tak jsem jednoznacne pro Prevenar, i kdyz neni plne hrazeny pojistovnou, protoze je proti vice kmenum pneumokoku. Ted u nejmladsi dcery budeme druhou davku Prevenaru platit celou, protoze druha davka se musi stihnout do ukonceneho 7. mesice, aby pojistovna cast proplatila. Ale my jsme to ockovani museli 6× odlozit (viroza, kliste, dovolena, kliste, 6. nemoc a ted opet viroza) :zed: Ale radsi si zaplatim za lepsi vakcinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14998
21.10.21 12:53

Ani jedno ze tri deti ockovane nemam. Proc ne - prislo mi tolik ockovani behem prvnich 6m zivota proste moc a nevnimam ohrozeni pnemokokem jako zasadni. Pediatra nic nenamitala ani me nepresvedcovala. Deti maji povinny zaklad + rotaviry, tam je mozne, ze to vyznam melo, starsi dcera byla ve 2r hranicne na hospitalizaci se strevnim infektem (dehydratace, spatny krevni obraz), ale jestli to byly rotaviry nikdo nezjistoval (automaticky se to predpokladalo, protoze byla na vrcholu nejaka lokalni rotavirova epidemie) + nakonec se teda z toho vyhrabala sama-mozna ockovani trochu pomohlo :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
163
21.10.21 12:56

Synovec byl ockovan proti pneumokokovi,2 roky, a po ocko byla diagnostikovana cukrovka 1.typu. Ockovani MUZE byt spoustecem teto nemoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2727
21.10.21 13:00

Naše děti mají prevenar. Protože chrání proti více kmenum pneumokoku. Já jako dítě jsem si užila s nimi dost, tak jsem chtěla svoje děti toho ušetřit, dispozice k náchylnost na různé nemoci se prý dědí. Co je na tom pravdy, to netuším. Každopádně jedno z dětí to očkování zachránilo před hospitalizaci a potenciálním rozšířením infekce až do mozku, to člověk fakt nechce, že.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat