Očkování a strach o neplodnost

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
323
20.10.21 23:11

Očkování a strach o neplodnost

Ahoj holky chtěla bych se zeptat. Všude čtu že pokud se naočkujete proti C-19 tak se může stát že budete neplodní. Teď mám jít na první očkování proti covidu a mám strach že budu neplodná s manželem se snažíme už 1,5 roků a nedaří se nám to a pokud to opravdu bude tak že budete neplodný tak miminko už mít vůbec nebudem :(
Jak to máte vy taky se toho bojíte jako já??? Děkuji a blbý otázky si prosím nechte pro někoho jiného děkuji a přeji hezký večer :hug: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4021
20.10.21 23:21

No to je jednoduchý. Věříš víc vědě a lékařům? Nebo anonymním poplašným zprávám na internetu ve stylu „kamarádce mé kamarádky se stalo…“? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
323
20.10.21 23:22

@Parninas no kamarádkám opravdu nevěřím
Ale těch lékařů apod.. se bojím protože každou chvíli se v tv novinách objevuje něco jiného takže už nevím čemu věřit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4021
20.10.21 23:27
@Sovička 00 píše:
@Parninas no kamarádkám opravdu nevěřím
Ale těch lékařů apod.. se bojím protože každou chvíli se v tv novinách objevuje něco jiného takže už nevím čemu věřit

Ve kterých?

Chápu že jsi ve stresu a bojíš se novot. :hug: Zjišťovat si informace je v pořádku, ale v prvé řadě je dobré mít kvalitní zdroje. Dnešní sítě bohužel umožňují, aby se šířily hoaxy raketovou rychlostí a jen to zbytečně lidi stresuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54896
20.10.21 23:28

A našlas někde v dostatečně důvěryhodném zdroji vyjádření nějakého důvěryhodného lékaře, co by tohle tvrdil a měl to nějak věrohodně potvrzeno?

Na druhou stranu - vy už s plodností problém máte. Takže pokud nebudeš moct otěhotnět i dále, nesváděj to na očkování. A pokud z toho máš takový paranoidní strach, tak se prostě očkovat nenechej. Ale pak bych přestala číst, protože jistojistě se někde najde někdo, kdo tě ujistí, že neplodnou se staneš po prodělání covidu.
(P. S. mám těhotné kamarádky, co měly covid, i ty, co se před otěhotněním nechaly očkovat, nestalo se jim nic zvláštního a plodu se zatím pět nohou ani ocásek nerýsuje).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
323
20.10.21 23:35

@ugluk žádný lékař to nikdy neřekl že se to stát může s neplodnosti a toho se právě bojím že to nechtějí říct kvůli tomu aby se ženy nechali očkovat.

A svádět to na covid budu pokud já i manžel budem mít vše v pořádku a budem oba dva zdravý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
323
20.10.21 23:36

@Parninas ano vím že sociální sítě dělají jen zlo ve všem a lidí všemu věří

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54896
20.10.21 23:40

@Sovička 00 snažili jsme se o dítě šest let dávno předávno před covidem. A všecka vyšetření dopadla vždycky na jedničku s hvězdičkou, kompletní imunologie, genetika, hematologie, oba zcela bez problémů, příčinu nezjistil nikdy nikdo.
Ale pokud věříš tomu, že je v zájmu všech lékařů, aby lidstvo vyhynulo, hlavně, když přežije tuhle zimu, tak prosím. Na to očkování nechoď, vyčítala bysis to do konce života ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
20.10.21 23:41

Otěhotněla jsem pár dní po druhé dávce očkování… Osobně jsem neviděla žádný důvěryhodný zdroj, který by se o neplodnosti zmiňoval. Naopak mnozí lékaři doporučují očkování před otěhotněním. Lepší se očkovat než se v těhotenství trápit s covidem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4021
20.10.21 23:43
@Sovička 00 píše:
@ugluk žádný lékař to nikdy neřekl že se to stát může s neplodnosti a toho se právě bojím že to nechtějí říct kvůli tomu aby se ženy nechali očkovat.A svádět to na covid budu pokud já i manžel budem mít vše v pořádku a budem oba dva zdravý.

A proč by to dělali? Aby ještě víc snížili porodnost než aktuálně je? Nebo? Máš o vědcích a lékařích opravdu nízké mínění.

A před covidem neplodní lidé, kteří byli jinak objektivně zdraví, nebyli nebo jak to mám chápat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18811
20.10.21 23:49

Bohužel čteš nepodložené weby.

Neexisutje žádný link mezi očkováními na covid, a to ani jednou z vakcín schávlených v EU a neplodnosti.

je to složité a bohužel internet je v tomohle plný hloupolstí a přímých lží.

Je jasné že se bojíš - ale zádrhel je v té panice, s tou se potřebuješ popasovat. Ta ti škodí prokazatelně výrazně víc a dlouhodobě, než případná špatnáý reakce na vakcínu.

https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4106
20.10.21 23:50
@Sovička 00 píše:
A svádět to na covid budu pokud já i manžel budem mít vše v pořádku a budem oba dva zdravý.

Tenhle argument moc nechápu. Snažíte se už rok a půl o dítě, tak asi už teď vše v pořádku nemáte. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
427
21.10.21 00:18

Ježiši. Lidi jsou tak vystrašení, že s proočkováním bude fakt problém.
Tohle vláda neměla nikdy dopustit. Katastrofa, fakt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3433
21.10.21 00:19

@Sovička 00 mám v okolí kamarádku je po očkování 2 dávkami a právě je ve 12tt osobně v neplodnost po vakcine nevěřím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
446
21.10.21 00:59

Mám nekolik známých, co otehotnely po první nebo druhé dávce :nevim: zrovna včera dávala jedna bývala spoluzacka pozitivní test na instagram a dostala druhou davku asi měsíc a něco zpátky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat