Očkovat mezi svátky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 21.12.10 11:54
Očkovat mezi svátky?

Holky, pora´dte, prosím, zda mám nechat malou naočkovat priorixem mezi svátky, nebo až po Novém roce?
Jde mi o to, kdy asi tak nastává reakce? Manžel bude mít přes Vánoce konečně dovolenou a chtěli jsme si užít bobování atd..Sestřička říkala, že nás naočkuje mezi svátky, ale já bych to raději nechala…co myslíte?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

kamiŠ
Generální žvanilka 23825 příspěvků 21.12.10 12:00

My jdem taky na Synflorix mezi. Nikdy žádnou reakci neměl, tak doufám, že i teď to tak zůstane :wink:

Pokud se bojíš, tak to nech až po novém roce… Aby si taťak užil dítka bez mrzoutění a teplot. Ale musíš vědět sama, jak to snášela doposud…

Kakika
Extra třída :D 14989 příspěvků 21.12.10 12:03

U priorixu se může reakce vyskytnout až 10 dní po očku. Většinou když už něco, tak týden po očkování vyskočí vyrážka. Pokud do teď neměla výrazné reakce na očkování, tak bych se toho nebála. Ale určitě by nebyl problém pro klid duše přeobjednat po Novém roce.

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 21.12.10 12:05

No, ona má zatim jen tři hexy a TBC z porodnice. s tím jsme bojovaly dlouho. Taky před 2 týdny měla píchnutá ouška. Ale to už je úplně dobrý.
Spíš mi jde o tom, jaká je ta vakcína a tak. Myslím stejně, že se ale nic nestane, když to necháme na leden.

asha
Nadpozemská drbna 29590 příspěvků 1 inzerát 21.12.10 12:05

Ja bych to nechala idealne na jaro ;) Ted radi tolik viroz, ze bych dobrovolne zdravy dite k dr. netahala. Tohle ockovani je docela narocny pro organismus a v podstate neni kam pospichat, protoze neni stanovena horni vekova hranice.
:-)

Kakika
Extra třída :D 14989 příspěvků 21.12.10 12:09

Týjo, je to živá vakcína, takže pro tělo mnohem větší nápor než hexa. Pokud jste při hexe reakci měli, tak si to nech po novém roce. Luky neměl reakci na Hexu + synflorix očkované zároveň, takže reakci očekávala spíš slabou. Neměl žádnou, ale pokud malá měla jen na hexu, tak si nekažte bobování :hug:

surikataXY
Echt Kelišová 9540 příspěvků 21.12.10 12:13

nechej to po svatcich, my jsme ockovali zacatkem prosince priorix a i kdyz na predesle vakciny reakci nemela, ted dostala 8.den horecky, byly jsme 4dny zavreny doma a i kdyz nebyla extra protivna, uz mi to lezlo na mozek, takze bych urcite odlozila

Příspěvek upraven 21.12.10 v 12:14

IMI
Závislačka 2766 příspěvků 21.12.10 12:13

Reakce by mela bejt po tydnu az 10 dnech, u nas tak byla. Jinak nejhorsi ockovani, co se reakce tyce, des :poblion:

Uživatel je onlineJana206
Nadpozemská drbna 26547 příspěvků 21.12.10 12:22

Starší neměl po priorixu reakci žádnou, malá měla poprvé po 7 dnech, podruhé po 5 dnech, horečku 39. Horečka trvala jeden den.
Já bych to neodkládala.

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 21.12.10 12:24

reakce je 7-14 den (u priorixu jsou spíš pozdější neurologického rá­zu)

Odložila bych to na jaro (vyhláška mluví o tom, kdy nejdříve se má očkovat, nikoliv do kdy musí být naočkováno, takže dr nemá čím tlačit)

Jde o to, že teď je období různých nemocí aviroz a i to počasí samo je náročné, takže bych s tím fakt vyčkala (no v únoru nám budou 3 a očkovat jsme MMR nezačaly, to začnem na jaře). Nic neuteče, to očko je dost zátěž

A jste 2 týdny od zánětu uší. Situace s očkováním neni tak nutná, abyste to museli dávat te´d. Kor když marodíte s ušima a ne poprvé, bych vyčkala pár měsíců. Já vám to nepřeju, ale uši se rády vracej a vzhledem k tomu, po jaké době bývá reakce, tak neodhadneš (ani u Hexy, ale tam je větší šance trefit to), jestli do tý doby neomarodí a nebude to pak jen horší)

Za mě - domluvit se v klidu s pediatrou o odkladu aspoň na jaro

(kvůli nemocím a uším jsme za nějakých 9měsíců nemohli očkovat a že ná toho kvůli předchozímu marození a rozdělení hexy chybělo)

xxZuzana 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.10 12:29

Také bych odložila - i kdyby byla reakce jen malá, stejně bude (může být) prcek ukňouraný… moje dcera neměla nikdy žádnou reakci a na Priorix bohužel ano - 2 dny horeček 9. a 10. den po očkování. Žádná hrůza, ale v lednu to bude lepší.

Karllicka
Kecalka 398 příspěvků 21.12.10 12:34

S timto ockovanim bych pockala.My meli reakci jak blazen.Hnus jeden fialovej.Neni kam spechat.Bych to oddalovala co nejvic.

Stune
Ukecaná baba ;) 1946 příspěvků 21.12.10 12:38

Tiim,ze to odlozis o tech par dnu,se vubec nic nestane. Ikdyby reakce nebyla zadna,budes na to porad myslet a budes se bat vystrcit ven paty. Takze pro klid duse to odloz. Nic se nestane.

mishka2
Ukecaná baba ;) 1762 příspěvků 21.12.10 13:05

My jdeme na hexa v úterý 28.12. tak snad to bude ok, doktorka je tam denně krom státních svátků, dovču nemá.

momi33
Nadpozemská drbna 25323 příspěvků 21.12.10 17:43

Ahoj,my jdeme na Priorix po Vánocích,chtěla bych den po plavání,aby byl co nejdelší čas na reakci.Na hexa jsme reakci neměli,myslíte,že je naděje,že by to mohlo být klidné?

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >