Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Mame vse, rotaviry asi v mesici, pak pneumokok a hexa naraz, meningokoka asi v 8 mesicich a pak hexu a pneumokoka dle kalendare asi kolem roku. Ted nas ceka MMR a pak snad uz na chvili klid. Neboj, dr vi, co dela, nas maly treba vse zmakl uplne v pohode zatim, tak si to rozloz, at nemas vis v jeden den, ale zas si vezmi, ze hexa je jedna injekce, ale 6 nemoci, takze dat dve ockovani je protivne tim, ze dvakrat pichnou, ale kdyz bude kazda injekce jen na jednu nemoc, je to tretinova zatez proti hexe treba. Ale tak to mame my, kazdy podle sveho ![]()
@Anonymní píše:
Dobrý den chci se zeptat mám zatím miminko staré tři týdny ale s doktorkou už jsme mluvili jaké je očkování. Je tu někdo kdo dával hexu, prevenar i meningokoka B? Kdy jste začli s očkováním a jak jste očkovali myslím rozestupy jaké jsou. Nechci očkovat dvě vakcíny v jeden den. Děkuji předem za odpověď. Pěkný den přeji.
Pokud máte 3 týdny staré dítě, pak nejvhodnější očkování kromě hexi. Je kromě prevenaru a meningitidy ještě rotateq, což je širokospektrální vakcína proti rotavirovým nákazám (dětský průjem - funguje až od 9 let věku dítěte..) Podává se jako vodička do pusinky dítěte. já jsem očkoval 3+1 dnes se očkuje jen 2+1
doporučuji očkovat do půl roku věku dítěte takto:
Rotateq jsou 3 dávky očkuje se nejdříve po měsíci a poslední musíte dát do 32 týdne.
Hexa a prevenar (2+1) interval mezi 1 a 2 dávkou nejméně 2 měsíce
Bexero od třech měsíců 2 dávky ( 2+1) interval mezi 1 a 2 dávkou nejméně 2 měsíce
ukončený 6 týden - Rotateq
Hexa 9 týden
prevenar 11 týden
Rotateq 13 týden
Bexero 15 týden
Hexa 18 týden
prevenar 20 týden
rotateg 22 týden
Bexero 24 týden
můžete to protáhnout, ale dejte si pozor na limit 32 týdnů u vakciny rotateq…
Já jsem bexero dětem očkoval až ve vyšším věku. jako kojenci měli jen men. typu C tu můžete dát v 2 roce věku dítěte…