Octomilky v bytě

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
20
27.9.21 21:35

Octomilky v bytě

Již týden máme doma octomilky.. Už nevím co dělat.. Vše jsem vydrhla, vyhodila, umyla.. Žádné ovoce ani zelenina na stole.. Koše čisté, žádné zbytky jídla.. Jsou i v lednici.. Jsem z toho na prášky.. V mističkách mám trochu octa, nějaké se chytli ale málo.. Ani z kytek to není.. Odpady mám taky čisté.. Jsou tu pořád :roll: prosím o radu.. Děkuji Petra

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
869
27.9.21 21:38

Tak tady se upichnu, protoze ty hejna co mame doma, jsou k zesileni. Radu nemam, zkousim furt dokola kupovane, doma delane lapace, vycistila jsem vse x krat a furt se roji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
656
27.9.21 21:40

Taky jsem mela letos vybuch octomilek, peklo. Zjistila jsem, ze strasne lezou do burcaku :lol: (jo a do medu) takze sklenicka s burcakem a pres ni potravinova folie s mini dirkama, vlezlo jich tam opravdu hodne. Zbytek jsem prubezne luxovala. A doporucuju podivat se, zda neprebyvaji na strope, tam se mi vzdy schovavaly, ale i odtamtud jsem je vyluxovala. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1120
27.9.21 21:41

Na podzim se rojí všude, protože venku je popadané ovoce. Dostanou se pak i dovnitř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
27.9.21 21:42

Octomilky

Na stropě nejsou.. Chodím každou chvíli a čumím po celým bytě.. Připadám si jak Colombo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
133
27.9.21 21:44

Nám se na vloni také nehorázně přemnožily a nebylo možné najít zdroj. Až časem se přišlo na to, že ve stupackach je prasklina v odpadovem potrubi, odkud unikala odpadová voda a vytvořila louži, v níž se ty octomilky množily. Takže on ten skrytý zdroj zřejmě někde bude. Pokud bydlíte na bytě, klidně by mohly přes stupačky proniknout i z jiného bytu 🤷.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
656
27.9.21 21:44
@Petrulíno píše:
Na stropě nejsou.. Chodím každou chvíli a čumím po celým bytě.. Připadám si jak Colombo :lol:

Znam :mrgreen: ja je uplne nesnasim. A pak teda jeste ty potravinovy mury :cert: kazdopadne burcak/med a likvidace vysavacem u nas fakt pomohla a to jsem i premyslela, ze to tu zapalim. Jo a nenechat ani mokry pribory odkapat, u toho mi taky zustavaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23847
27.9.21 21:49

Jo, je tu podzim a máme doma mušky octomilky :D jako každý rok. Nepomáhá nic. Trochu lapač v podobě sklenice naplněné ředěným octem a překryté fólií, ve které jsou dírky. Octomilky tam vlezou a utopí se. Až začne mrznout, zmizí úplně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
27.9.21 21:49

Octomilky

Bydlíme ve starém domě.. Máme krásný byt v přízemí.. Ze stupaček to není.. Všechno jsem prohlídla.. Jdu ještě zkusit dát ten med.. Burčák teda nemám no :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2136
27.9.21 22:14

Já jsem si je přinesla teď v týdnu v košíku s malinama, co jsem měla venku na terase den. :lol:
To nejhorší jsem vyluxovala, průběžně jsme je zabíjeli, když jsme je viděli a do malé misticky jsem dala kus banánu, přes to fólii, propichnout jehlou a za dva dny jich tam bylo fakt hodně, vzala jsem to ven, vyhodila do popelnice a od té doby klid :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3829
27.9.21 22:20

Vypsat, umýt, pozabijet. Mrchy. Mám je teď taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
360
27.9.21 22:22

Těší mě, že nejen my máme aktuálně doma roj těch potvor. :lol: Jinak pomáhá i obyčejná mucholapka. Je to nevzhledné, ale loni jsme se jich tak zbavili. :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1149
27.9.21 22:27

U nas doma jsou ted taky premnozeny :roll: Staci treba kdyz chvili deti nechaji na stole kousek ovoce a hned je jich plno.. Kdyz nekde sednou, tak je vyluxuju rucnim vysavacem. Bojovat moc nema cenu. To je kazdy rok.. Jak se najednou objeví, tak zase zmizi..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
27.9.21 22:53

Octomilky

Kočky… Moc děkuji všem.. Jsem ráda, že v tom nejsem sama.. :D :) :) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20347
27.9.21 23:16

Taky máme doma dva kousky :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu