Kdy může čerstvé ovoce?

204
2.9.05 21:47

Od kdy čerstvé ovoce?

Ahoj holky, prosím zase o radu. Od kdy jste dávaly svým ratolestem čerstvé ovoce? Verce zatím davam jen presnídavky, a rada bych uz treba rozmixovala jablicko nebo něco. A jak jim čerstvé chutnalo? A pak od kdy se uz nemusí mixovat do hladka, ale treba jen rozetřít vidličkou? děkuju, misa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

107
2.9.05 22:07

Ovoce

Ahojky,

já zkusila zatím jen z čerstvého ovoce nastrouhat banán s jablíčkem.. Ale měli jsme s papaním docela problém, zvedalo mu to žaludek a hlasitě protestoval, ale pusu otvíral, jenže nedá si práci aby to dásničkami ještě trochu zpracoval.. Tak dávám hodně samotný banán, už zralý tak akorát a vidličkou ho rozmačkám na kaši, to mu problkém nedělá.. Jinak ovocné přesnídávky papá hrozně rád, miluje ty kelímkové od Nestlé Ptit jablkobanánové s přídavkem mléka.. Zkoušela jsem dávat už i zeleninové polévky které mají drobounké kousíky mrkviky a rýže, ale zvedají mu žalkudek, takže to mixnu a kupuji jen v kašovité formě..
Takže asi záleží jak na tom bude s dásničkami, jak mu to půjde..
banán jablko mi už o 6ti měs doporučila Dr.

Andrea a Jáchym (skoro 8 měs)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
420
2.9.05 23:02

Míšo, naše malá ve čtyřech a půl měsíci poprvé vyloudila kousek meruňky, od čtvrtého měsíce je tuším povolené taky jablíčko, banán (ten někdo doporučuje až od šestého) a hrušky. My jsme zaznamenali v pěti měsících obrovský úspěch s mangem (v Čechách ho lékaři řadí mezi „exotické ovoce“, které se má podávat až po osmém měsíci, zatímco v zahraničí bývá jako jídlo pro miminka od čtyř měsíců přímo doporučované, takže je to zase jen na nás).
Jestli tam můžou být kousky, poznáš podle reakcí miminka (zase: náš mimísek má hrušky, meruňky a broskve rád k žužlání v celku, ale mango a banán musí být rozmixované).
Takže spíš než nás se zeptej svého miminka… ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama