Od kdy postel?

422
27.5.16 09:26

od kdy postel?

Potřebuji radu, čekáme druhé dítě, malému bude v době narození sourozence 22 měsíců. Nevím zda má cenu kupuvat další postýlku nebo koupit postel pro staršího syna. Je živější dítě a mám strach aby nechodil v noci po pokoji nebo nespadl i přesto, že bude mít zábranu…Koukala jsem, že prodávají krásné postele s obrázkama, ale jsou jen do 50 kg a to bych si vzhledem ke své váze nemohla ani na tu postel sednout. Koupit postel nebo postýlku? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24365
27.5.16 09:32

Koupila jsem postel 90cm a dala zábranu, večer si s ní lehneme než usne. A brala bych i vetší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4263
27.5.16 09:33
@pufik20 píše:
Potřebuji radu, čekáme druhé dítě, malému bude v době narození sourozence 22 měsíců. Nevím zda má cenu kupuvat další postýlku nebo koupit postel pro staršího syna. Je živější dítě a mám strach aby nechodil v noci po pokoji nebo nespadl i přesto, že bude mít zábranu…Koukala jsem, že prodávají krásné postele s obrázkama, ale jsou jen do 50 kg a to bych si vzhledem ke své váze nemohla ani na tu postel sednout. Koupit postel nebo postýlku? :nevim:

Dcera mi zacla v necelych 2letech vylejzat s postylky…spi semnou na dvojluzku (jinak to ted nejde :roll: ) pro jistotu jsem ji dala matraci na zem pod postel aby kdyztak spadla do mekkeho ale spala v klidu. Ja bych teda spis byt na tvem miste investovala do postele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7520
27.5.16 09:36

Měli jsme rozdíl 19 měsíců a koupili jsme ještě jednu postýlku, takovou tu levnou i IKEY a posloužila dobře, i pro třetí dítě pak..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20386
27.5.16 09:36

Muj prvni syn byl hodne zive dite, v noci se v postylce prevaloval jako blazen ;)

Ale v 24-rech mesicich dostal vetsi postel, se zabranou. Mela jsem taky strach, ze spadne apod. Ale nestalo se nic ;) proste si lehl, obcas prisel a jinak v ni spal v pohode ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9262
27.5.16 09:47

Koupila bych postel, ale vykašlala bych se na pěkné obrázky a koupila kvalitní postel s větší nosností, vem si…budeš se chtít večer s prckem pomazlit, lehneš si k němu do postele…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1825
27.5.16 09:49

18m syn už přes měsíc spí sice v dětské postýlce, ale bez bočnice, jen se zábranou z IKEy. Během léta dostane normální velkou postel, aby se postýlka uvolnila pro miminko. Občas z ní vyleze, a pak do ní zase vleze. Jednou jedinkrát jsem ho po odpoledním spánku našla spát na zemi na koberci, újmu to na něm nezanechalo. O pádu nevím, ale to by se asi ozval. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8662
27.5.16 09:50

Tak ja jsem zastancem postylek, tedy dokud se v ni diteti libi a nebezpecne nepreleza. Moje holky svoji detskou postylku milovaly, mam rozdil mezi detmi 2 roky a 9 mesicu a take jsem mela asi pul roku 2 detske postylky ;) Aspon startsi dcera nebrala mimino jako vetrelce, co ji sebral postylku, a a z si sama dosla k tomu, ze chce velkou postel, dostala ji ;) Obe holky se presouvaly ve 3 letech a 1-3 mesicich ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20734
27.5.16 10:00

@pufik20 Mám děti se stejným věkovým rozdílem. Vzhledem k tomu, že syn byl okolo těch dvou let dost velký cestovatel ve spaní a nějaká pár centimerová zábrana by mu fakt nezabránila ve spaní slítnout, tak měl dětskou postýlku s výlezem v bočnici.
Velkou postel (klasika 90×200, vydrží mu doufám až do dospělosti) dostal nedávno (a moc v ní teda spát nechce).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
621
27.5.16 10:03

Náš má velkou 90×190 ve tvaru auta od 15m a naprosto v pohodě ;) žádné pády a nic ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
401
27.5.16 10:13

Moje 3 dcera která má 17 měsíců spí necelé 2 měsíce už v normální posteli se zabranou a v pohodě a to musím říct že je velký divoch

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
27.5.16 10:14

Cestuje ti hodně po postýlce? Jestli ano, koupila bych druhou dětskou postýlku. Jestli ne, šla bych do velké pořádné postele, která vydrží. V druhém případě bych tu postel koupila co nejdřív, aby se pak na miminko zle nekoukal, „že mu sebralo jeho postýlku“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
499
27.5.16 10:20

Kluk má velkou postel od roka a čtvrt. Nejdřív jsem ho tam dávala jen na odpolední spaní, po asi 3 týdnech začal řvát večer v postýlce tak šel do velké postele i na noc.
Nemá zábranu, ale místo vysunovacího uložného prostoru je matrace, takže to máme vysunuté a v případě pádu spadne do měkkého.
Z postele nelezl, čekali jsme až usne. A to se v postýlce dost mlel. Teď mu jsou 2,5 roku a přijde za nami až ráno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46669
27.5.16 10:38

@pufik20, oba kluci šli do velké postele ve dvou letech. Starši proto, že bylo na cestě miminko a druhou malou postýlku mě teda ani nenapadlo kupovat :think:
Pak jsme se stěhovali, mladšímu byly dva roky, tak jsme mu koupili taky postel a malou už jsme do nového neinstalovali.
Ve dvou letech na přechod není brzo. Přijde mi nebezpečnější, že by dvouleté dítě přeletělo přes postýlku nebo ji na sebe převrhlo víc, než to, že žuchne ze 40cm, co má klasická postel :nevim:
Jde koupit postel se zábranou, která má díru na vylezení, takže nemusí nikde přeskakovat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama