Spaní dětí narozených brzy po sobě

10
25.5.16 10:23

Spaní dětí narozených brzy po sobě

Ahoj maminky,

Chtěla bych vás poprosit o radu :)
Máme doma 16-ti měsíční holčičku a v srpnu se nám narodí druhá princezna, na kterou se už moc těšíme :kytka:
Dávám dohromady pomalu věci, které budeme potřebovat a narazila jsem na spaní..
Naše malá spinká zatím s námi v ložnici. Už dokáže spinkat celou noc, ale občas se ještě budí. Přemýšlela jsem, jestli by nebylo lepší, kdyby začala spát v dětském pokojíku, aby pak jedna druhou navzájem nebudily (hlavně miminko tu starší). Na druhou stranu mi to přijde nefér, že bude odstrčená a aby pak třeba nezačala žárlit?

Jak jste to řešili vy a jaké máte zkušenosti?
Děkuji za odpovědi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1744
25.5.16 10:31

Ahoj, to jsem zvědavá na názory a zkušenosti ostatních maminek :) Mě to totiž také čeká… Mám doma skoro 4 letou dceru…má svůj pokojíček kde spinká. Pak mám ročního syna… taky má svůj pokojíček kde spinká. No a v srpnu k němu přibude ještě sestřička. Budou spinkat spolu v pokojíčku… tak doufám že si na sebe zvyknou a nebudou se navzájem budit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12327
25.5.16 10:32

@Smarky tak je možnost co nejdříve první přesunout do pokojíčku stím, že už je velká holka a bude mít svůj krásný pokojíček, do srpna je ještě čas jí tam naučit…a nebo pokud máte velkou ložnic a chtěli byste tam mít obě tak to taky jde…mám doma taky miminko a syna vůbec nebudí. Máme zatím 1+1 takže všici spíme v jedné místnosti a v pohodě, svítím si slabou lampičkou, ale je fakt že malý moc nepláče, ale kdyby jo šla bych aspoň do kuchyně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
25.5.16 10:33

Obě děti spaly ve svém pokojíčku od narození, dokud se nebudily jen jednou za noc, tak jsem tam spala taky. Máme je od sebe 13 měsíců a nikdy se navzájem nevzbudily a to teď už vřeští oba pořádně (asi když se jim něco špatného zdá).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11366
25.5.16 10:56

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 09.09.19 v 21:51

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3550
25.5.16 11:07

Na to jsem taky zvedava, mame 1+1, prcek (3roky) spi tedy s nama v mistnosti a do toho se brzo narodi druhy.. asi to bude zajimavy :lol: chlap odmita spat jinde, chce byt se mnou a ze ho prej urcite nic nevzbudi :lol: jsem na nej zvedava :lol: a triletak se porad v noci budi na piti.. mno asi nezbejva nez pockat jak to bude..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4851
25.5.16 11:09

@Smarky Já jsem dala staršího spát do jiného pokoje někdy kolem 10 měsíců. Budili jsme se navzájem, samotný spal mnohem líp. Mladší taky spal v ložnici ani ne do roka a už je taky zvlášť (ještěže máme velký barák a hodně pokojů :mrgreen: ) teď je budu zkoušet dávat dohromady do jednoho pokoje, ale nevím, jak to půjde, mají oba jiný spánkový režim. Spolu spí třeba u babičky, ale je to komplikované. Takže za mě buď ji dát do samostatného pokoje teď hned, aby si to ještě tolik nespojila s příchodem mimina, nebo potom vytrvat a spát všichni spolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15533
25.5.16 11:13

Budu mít kluky od sebe 22 mesicu. Teď jsme dodelali dětský pokojík a učím tam malého spát. Zatím přes den, v noci se budí na pití a rad se tuli, tak to nevím, jak odbouram. Počítám i s variantou, ze budou spát oba se mnou v ložnici. Budit se dle mého vzájemně nebudou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
809
25.5.16 11:47

My máme dceru 4r a syna 18m a pěkně spinkáme všichni pohromadě :mrgreen: Bylo mi líto jí vypudit a nechat si tam mimčo a teď nemůžeme vypudit ani jednoho :D Ale vzájemně se v noci nebudí, spíš ráno, kdo vstane první, budí všechny :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
25.5.16 14:18

Děkuji za odpovědi! Alespoň vidím, že by to mělo jít dohromady, když bude nejhůře.. :)
Snad to zvládnou i naše holky..
@Taciras mohu se zeptat, jakým způsobem jste odpostýlkovávali tak brzy? My totiž připravili malé už větší postel se zábranou, ale když jsme to zkoušeli, stavila se a namísto normálního slézání (což umí) lezla po hlavě přes ty zábrany a když jsme viděli, co dělá za blbosti, dost jsme se báli jí tam nechat spát vzhledem k tomu, že se sem tam v noci vzbudí.. Takže zatím jsme zůstali v postýlce, kde má rošt až dole a šprusle končí poměrně vysoko.. My teda i zatím uspáváme tak, že musím malou držet za ruku a chvíli se mrská a i staví v postýlce než usne, tak si říkám, že na velkou není ještě připravená..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
25.5.16 14:23
@Smarky píše:
Ahoj maminky,

Chtěla bych vás poprosit o radu :)
Máme doma 16-ti měsíční holčičku a v srpnu se nám narodí druhá princezna, na kterou se už moc těšíme :kytka:
Dávám dohromady pomalu věci, které budeme potřebovat a narazila jsem na spaní..
Naše malá spinká zatím s námi v ložnici. Už dokáže spinkat celou noc, ale občas se ještě budí. Přemýšlela jsem, jestli by nebylo lepší, kdyby začala spát v dětském pokojíku, aby pak jedna druhou navzájem nebudily (hlavně miminko tu starší). Na druhou stranu mi to přijde nefér, že bude odstrčená a aby pak třeba nezačala žárlit?

Jak jste to řešili vy a jaké máte zkušenosti?
Děkuji za odpovědi :)

od narozeni mělo každý dite hnedka svůj pokojíček takze krasne spi dodneška nikdo nikoho nerusi a spokojenost moc ;)

• Citovat
  • Upravit
11366
25.5.16 18:32

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 09.09.19 v 21:51

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
26.5.16 09:20

No uvidíme, ono to nějak půjde :D Asi bude opravdu nejlepší zařídit obě možnosti spaní a prostě vyzkoušet..

Díky moc za rady! :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama