Od kdy se dítě učí barvy

4976
12.10.10 09:13

Od kdy se dítě učí barvy

Ahoj
mám takovej možná hloupej dotaz ale mě to zajímá.
Naše Terka už krásně mluví ve větách a dokonce už pozná cca 6 barev.
Projede auto a ona už hlásí jakou má barvu.A vždycky je to správně.
Tak se chci zeptat jestli je to normální ve 2 letech :-)
Díky za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Karlllicka
12.10.10 09:18

Kazde dite je jine.Ve dvou letech tak to je dobra dalo by se rict :-) Syn ve trech si to jeste plete,drzhy syn To ve trech zvladl bravurne a byl celkove sikovnejsi.Takze zalezi kus od kusu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
2044
12.10.10 09:19

Ahoj, myslím, že je možné, že už barvy ovládá. Anežka mi barvy pletla ještě nedávno (vždycky jen plácla nějakou barvu a občas se trefila), a ještě i ted se občas splete v pojmenování (spíš proto, že spěchá), ale základní barvy už v pohodě zná. Občas si pomůže jiným názvem, např. nejdřív řekne že je to sluníčková barva a v zápětí upraví na žlutá. Teď už trénujeme barvy míchané, fialová, růžová atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1277
12.10.10 09:19

Maly ve trech na prohlidce umel jen ty zakladni a to jeste ne zdaleka jiste,plantal to.
ted ve ctyrech pozna uplne vsechny barvy, od bile,pres stribrnou,oranzovou,ruzovou,fialkovou po cernou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4976
12.10.10 09:26

No Terezka pozná,modrou, červenou,žlutou,želenou,bílou,řůžovou.
A furt se ptá na další :-)

No ona je ve všem napřed mi příjde. Tak jestli jí mám nechat a nebo brzdit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1814
12.10.10 09:29

Myslím, že je naprosto normální, když některé dítě je na něco šikovné - někdo se naučí mluvit dřív, někdo dřív chodí, někdo umí barvy ve dvou letech, někdo ve dvou letech umí malovat…
Náš Vojta taky uměl ve dvou letech poznávat barvy, dokonce v té době poznával na dálku značky aut (oktárku, feldu, fabiu, renaulta Thalii, megana… - projelo auto a on nehlásil jen, že je červené, ale že je to červená fabia) a rozhodně si o něm nemyslím, že je geniální :wink: (teda vlastně jo, každá matka má přece geniální dítě 8-) )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1277
12.10.10 09:30
Pája 01 píše:
No Terezka pozná,modrou, červenou,žlutou,želenou,bílou,řůžovou.
A furt se ptá na další :-)No ona je ve všem napřed mi příjde. Tak jestli jí mám nechat a nebo brzdit.

nebrzdila bych.

je zvedava, zajima se, spis bych podporovala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1751
12.10.10 09:31

Proč bys jí měla brzdit, proboha? 8-o Moje dcera ve dvou letech taky barvy uměla, to teď u dvouletýho syna si o tom můžu nechat leda zdát. :-D Každý dítě je jiný, někdo ve dvou letech pozná barvy, někdo udělá kotrmelec, zlatý barvy, to mi věř. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1814
12.10.10 09:31
Pája 01 píše:No ona je ve všem napřed mi příjde. Tak jestli jí mám nechat a nebo brzdit.

a jak bys ji jako chtěla brzdit??? 8-o :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4132
12.10.10 09:45

Pájo malá je šikulka, rozhodně nebrzdit, když chce sama :wink: Naše malá taky poznává základní barvy tak od dvou let, teď už zvládá i třeba světle modrá a tak. Nic jsme ji neučili, když se zeptá odpovíme a ona si to zapamatuje. Teď se začala zajímat o písmenka, pár už jich ovládá, ale cíleně neučím, jen odpovídám na dotazy a ona si pamatuje :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mišuna
12.10.10 09:47

Proč brzdit, když zjistím že dítě neco baví tak ho v tom max podporuju a jsou zas holt jiné věci které ho nebaví vůbec a musím vychytat jak na něj.
Od kdy se dítě učí barvy nevím, prostě jí říkej to co jí zajímá.

• Citovat
  • Upravit
7247
12.10.10 10:33

Zrovna jedna kamarádka psala, že její holčička 19m umí 3 barvy ;)
Mám synovce, jsou mu 4 roky a 4 měsíce a barvy neumí… Je na to lenivej. Umí plno básniček a říkanek, ale barvy se prostě učit nechce. Pozná žlutou, ale neřekne co to je za barvu - řekne bábičky auto (jeho babička má žlutou fabii). Zkoušeli to na něj i s lentilkama, za správně uhádnutou barvu, že dostane lentilku… Bez efektu ;)
Ono je to fakt dost idividuální :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24321
12.10.10 10:43
Sunnyside píše:
Proč bys jí měla brzdit, proboha? 8-o Moje dcera ve dvou letech taky barvy uměla, to teď u dvouletýho syna si o tom můžu nechat leda zdát. :-D Každý dítě je jiný, někdo ve dvou letech pozná barvy, někdo udělá kotrmelec, zlatý barvy, to mi věř. :mrgreen:

Majda umí ten kotrmelec, já bych teda radši kdyby uměla barvy, rozhodně by z toho bylo méně modřin…
Pokud ji to baví a chce to vědět sama, tak nebrzdit, jak a proč…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
12.10.10 11:01

Jak ráda slyším, že i 3 leté dítě barvy neumí. S mladším jsem byla ve 23 měsících na neu a zas měl o jedno mínus navíc, že barvy neumí. :cry:
Starší syn je uměl dřív než ve dvou letech. Mladší si dává na čas. ALe on tak nějak ve všem.

Vím, že na 5ti leté prohlídce u dr se to řeší, když zkouší děti v dovednostech. Tam už barvy umět musí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
12.10.10 11:09

Pájo, rozhodně Terezku nebrzdi. Když je šikovná a když ji poznávání těší, tak ji zkus spíš nenápadně motivovat k dalšímu poznávání. K tak šikovnému dítku můžu jenom gratulovat… :kytka: :kytka: Určitě jí spousta věcí půjde krásně.

Jenom v pozdějším věku - zvlášť ke konci základky - dejte pozor na jednu věc. Dcerka by si mohla myslet, že když se jí daří škola, tak jí v životě půjde vždycky všecko samo. Já jsem byl přesně ten případ. Když jsem byl na prohlídce u dětské doktorky (před nástupem do školy), tak jsem dostal papír a pastelky - a já jsem namaloval maminku, sestřičku a paní doktorku. A k tomu jsem napsal tiskacím písmem: TO JE MAMINKA, TO JE SESTŘIČKA a TO JE PANÍ DOKTORKA. (Zní to jako výmysl, ale bylo to tak…) Když jsem skončil základku, měl jsem myslím dvě dvojky na vysvědčení. Po nástupu na průmyslovky to byl pro mě šok, že mě ve všech předmětech válcovala taková nenápadná brýlatá holka…
Takže pokud by Terezce mohlo něco přinést trauma, tak snad poznání, že jiní jsou ještě lepší… Na toto bych se časem připravil. Čím dříve to poznání přijde, tím ten šok může být větší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama