Od kdy vajíčko pro atopika

1077
24.1.07 11:23

Od kdy vajíčko pro atopika

hojky,

můžu dát téměř dvou leté dceři uvařené vajíčko natvrdo, která trpí atopickým ekzémem - zatím dle testů neprokázána žádné konkrétní alergie.

Děkuji

Ivulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

473
24.1.07 12:13

Ahoj, myslím, že už jo, já dávala žloutek od roka a bílek od roka a půl - zkusila jsem jedno uvařený vejce a čekala tři dny a když nic, tak dobrý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
228
24.1.07 16:13

Ivulko, žloutek můžeš dávat bez problémů. U vajíčka je zdrojem alergenů bílek. Navíc pokud se bílek nebo jakákoliv potravina s potencinálním zdrovej alergenů dlouhodobě povaří,riziko se snižuje (platí to i u ovoce a zeleniny,např. čerstvá rajčata daleko častěji způsobí reakci než povařená a rozmixovaná v omáčce).Apolena

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
24.1.07 16:22

Malý je taky atopik a vajíčko mu už dávám, ale je pravda, že ne moc často a nevařím mu ho klasicky natvrdo. Syšela jsem, že takto připravené vajíčko je těžce stravitelné. Vajíčko mu přidávám např. do špenátu. Normálně ho rozmíchám ve špenátu povařím zároveň se špenátem.

Dnes nám dělali další alergo vyšetření tak doufám, že to bude v pořádku, ale nezdá se mi, že by měl po vajíčku nějakou nepřiměřenou reakci.

Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama