Ekzém prsních bradavek?

10
24.11.06 09:08

Ekzém prsních bradavek?

Ahojte, mám s tím problémy už od doby, co jsem kojila, ale trápí mě ještě po roce odstavení. Jedna prsní bradavka je citlivější, občas pálí, štípe, svědí, někdy se i trošku loupe a vypozorovala jsem něco jako ekzém, co mám normálně na rukou? Máte někdo stejný problém?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
24.11.06 11:22

Ahoj,

tenhle problém jsem měla ze začátku kojení. Byla to plíseň na bradavkách. Laktační poradkyně mi na to doporučila mazat Pevaryl. A udržovat prsa v suchu. Rychle to přešlo.
Ale když píšeš, že máš něco podobnýho na rukou, možná se ti to tam přeneslo. Každopádně bys určitě měla navštívit lékaře. Pokud je to plíseň, můžou být zákeřný a špatně se jich zbavuje.

Jana

• Nahlásit
  • Citovat
3496
24.11.06 13:38

Ahojky, jak píše anonymní Jana, taky mám plíseň na bradavkách /mikózu/. Trpím tím od té doby co kojím, ať dělám, co dělám. Občas je to lepší, pak zas horší. Doporučuli mi Canesten.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25233
24.11.06 16:34

Ahoj, nevím jestli je to to samé, ale já měla zase zarudlé bolavé a loupající se dvorce. Pomohlo mi je vždy p kojení otírat Jarischovou vodou (zl lékárny) a pka jsem je mazalatakovou vazelinovou mastičkou s měsíčkem. Vždy před kojením umýt :!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5530
24.11.06 16:49

Sabko,

ja mela regulerni atopicky exem i na dvorcich nekdy v puberte. Mazala sem Elocomem stejne jako zbytek tela. Snad zajit na kozni, at ti na to koukne, o co se jedna a doporuci kontretne.
Drbe to silene, vim.
pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
27.12.06 22:27

Holky, se spožděním se chci zeptat, a jak se projevuje ta mykóza a ekzém, konkrétně? Chodím ke kožnímu, ale je to chlap, tak zatím návštěvu odkládám :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3496
27.12.06 22:41

Ahoj, já měla mikózu a měla jsem růžové bradavky, když jsem chodila po venku a byl vítr, tak jsem je hrozně cítila. A při kojení, když malá začala sát, tak jsem myslela, že bolestí polezu po zdi. Ale po aasi minutě to vždy přešlo. Mazala jsem Canesten a už to delší dobu nemám /Ťuk ťuk/. Rada byla: mazat a udržovat v suchu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
536
27.12.06 22:42

Ahoj holky,
taky jsem se podstatnou část kojení trápila s plísní, či co to bylo. Zkoušela jsem kde co - od šalvěje, přes mesíčkovou tinkturu, octovou vodu, kožaře i gynekologa… vždy jen krátkodobá úleva. K úplnému odléčení potíží došlo až po konstituční léčbě u klasického homeopata.
Tak držím palečky, ať se toho brzy zbavíte!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama