Od porodu nic nestíhám

Anonymní
18.12.19 15:16

Od porodu nic nestíhám

Jsem doma už 3 měsíce. Nezvládám vařit uklízet natož péct… Jsem ráda když si dojdu na záchod nebo vyperu a pověsim prádlo Sotva něco sním když je manžel v práci. Od rána do večera lítám kolem maličkého. Hlídání nemám ani příbuzné kdo by mi pomohl nic. Nikam nechodím. Nikoho tu neznám. Jsem tu zavřená jak ve věži. Budí se každou chvíli. Nevydrží spinkat sám. Občas se mi i podaří umýt nádobí. Jen jak se vzbudí a vidí že nejsem u něj okamžitě řev. Potřebuje stálou pozornost. Manžel chodí do práce a přes víkendy vaří a uklízí. Moc se snaží, ale vidím že mu to vadí a chce po mě abych šla brzy do práce. Asi jsem selhala :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20634
18.12.19 15:20

Neselhala, máš kontaktní miminko no. Kup si šátek a máš vyhráno. Navážeš si ho na sebe, mimčo v tom bude spát, bude u tebe a máš volné ruce a dá se s tím aspoň najíst, vysat atak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10432
18.12.19 15:24

Kup si šátek nebo nosítko pro novorozence. Mně to zachránilo nervy prvních půl roku se starším synem. Spal jen pár minut po kojení a to jediné v náručí. Jakmile jsem ho odložila, řev. Máš prostě kontaktní dítě, nejsou všechny takové. Koupila jsem nosítko 14 dní po příchodu z nemocnice a dokonce měla napečeno i naklizeno na Vánoce (syn je v půlce listopadu). Já mám fičák až teď, mám dvouleté batole a k tomu pětiměsíční. To už je jiná liga. Teď už chápu, jak všichni říkali, že co je nemít čas, poznám až se dvěma dětmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12410
18.12.19 15:24

Ja to takhle mela s nejstarsi dcerou, byla hrozne narocne miminko. Neselhala si, jen byste si myslim meli poradne promluvit s manzelem, proc to ted funguje, jak to funguje. Ja osobne bych spis poslala o vikendu chlapa s ditetem na 2krat 2 hodiny ven a delala si poradek doma. Treba by mu to vyhovavalo lepe, tohle reseni jste nezkouseli? Vsechno si maximalne zjednodusit. Satek jsi zkousela? To byla moje spasa, s tim jsem delala lehci uklidove prace a slo to celkem dobre. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
340
18.12.19 15:26

Milá anonymní.
Především klid, neselhala jsi, jsi chvilku po porodu hormony pracují a vše se musí ustálit. Nejprve se spolu musíte nějak sžít, maličký si zvyká na svět a vy na život ve třech. :srdce: když takhle často pláče, může ho něco trápit -pokud kojis může mít třeba ještě hlad, období prdiku atd… Zkus si pořídit nosítko nebo šátek, bude cítit maminku a ty můžeš něco i udělat. Zároveň si uvedom že tvým největším poslanim je zajistit jeho potřeby. Takže jestli se domů nebrodite přes odpadky nic se neděje :hug: pokud by jsi chtěla klidně mi napis zprávu a můžeme si popovídat. Taky tenhle stav znám (mám 17mesicni holčičku). Takze v klidu vše si sedne a bude lépe a klidné napiš, ráda si s někým popovídám a případně pomůžu/poradím. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3399
18.12.19 15:38

Vubec ne… je to jormalni a srovna se to, neboj :kytka: nektera miminka proste jsou plactivejsi. Na domacnost se vyprdni a venuj se mimcu nebo co zkusit nositko?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
629
18.12.19 15:44

Brzy do práce?? Vždyť mas tříměsíční miminko, které je očividně kontaktní a navázáno na tebe. To je od manžela víc než špatný nápad. Věnuj se miminku, není to už takto nadlouho. Jak se začne otacet, lézt a sedět, chodit, už bude koukat i jinam než na tebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
18.12.19 15:48

Me v techto situacich pomahalo predstavit si, ze to ma spousta lidi narocnejsi. Predstav si treba me, kdyz bylo starsi dceri 2 roky, narodila se nam nedonosena dvojcata. Ver mi, to byla jizda… Jedno dite prece je v pohode, ber to tak☺️ nepoddavej se tonu, ale uzivej si to, ono to strasne rychle utece… domacnost pocka!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14991
18.12.19 15:55

A proč chce, aby jsi šla do práce? Peníze nebo si myslí, že ti hrabe a pomohla by ti změna? Jsou státy kde se chodí do práce brzo. My tu máme výhodu, že můžeme být dlouho doma. Tak jestli chceš, tak toho využij.
Jestliže na tebe musí pořád vidět, tak to ho měj tak, aby tě viděl.
Nosítko /šátek nebo lehátko, postýlka, deka…

A hlavně jestli jsi ve stresu, tak tvoje dítě je nejspíš taky. A proto možná i tolik brečí.
Když bude chvíli brečet, aby sis mohla v klidu dojít na záchod nebo se najíst, tak se mu nic hrozného nestane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18281
18.12.19 15:58

Nevařím, nepecu, mám myčku a sušičku. Užívám si vše, na blbý kecy kašlu, nechci brečet v koupelně, když konečně usne a řvát na dítě. Jo a ve třech měsících? No prosimtě, to teprve mělo jakz takž režim a já se ze všeho pomalu vzpamatovávala :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
18.12.19 16:05

Mimčo zavázat do šátku a nosit na sobě a pořídit si myčku :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
374
18.12.19 16:10

Vůbec si neselhala :) mám taky kontaktní dítě, už má teda 14 měsíců, ale začátky byly krušný. Pomohlo mi nosítko a vibrační lehátko, za takový věci by měli dávat nobelovku :mrgreen: ale nejdůležitější je mimčo, zbytek se nezblázní. Taky jsme loni měli Vánoce jenom tak jako aby se neřeklo :) je to na palici, ale každý krizový období si říkám, že to přejde, není to na věky. Prdíky ustanou, zuby vyrostou, dítě si bude chtít hrát i samo beze mě :) nezoufej, bude líp :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2330
18.12.19 16:11

Manželovi vadí, že vaří a uklízí? No to je chudák. Ještě bych mu přidala večerní koupání dítěte, já jsem to tak zavedla už od návratu z porodnice a je to moje oblíbená část dne, kdy se můžu v klidu najíst, sednout si za celý den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3415
18.12.19 16:19

Neřeš to, užívej si to. Rychle to uteče a budeš mít na co vzpomínat. :hug: hlavně klid a pohoda. Ve špíně se mě řídíte, milujete se tak co řešíš. Krásné Vánoce a hlavně klid a pohoda. Lepší zázemí miminku nedáš :srdce:
A manžel od návratu z porodnice koupě už má dvě děti a já si v klidu sednu na deset minut. Klidně ho zaukoluj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3777
18.12.19 16:40

Buď v klidu, taky nic nestíhám, a to nemám ani po porodu, ani před ním :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu