Odběr krve kvůli neprospívání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.19 15:52
Odběr krve neprospívání

Holky, omlouvám se za anonym, ale zítra nás čekají odběry krve kvůli neprospívání, aby se vyloučila alergie atd. Syn 12 měsíců a váží pouze 7,4 kg, porodní 3,4 kg. Nejedlík a nepije. Jak odběry probíhají? Kolik zkumavek a z čeho se krev bere? Četla jsem že i z hlavy, tak mě to děsí. Syn je hrozně živý a akční, vůbec nevím, jak ho tak udržím v klidu i u doktorky vyšetření je horror. Díky

Reakce:
Lussinda
Kecalka 106 příspěvků 15.01.19 15:58

Malym detem se to bere z hlavy, protoze maji male zily ( treba rucicka atd)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.19 16:15

Byli jsme v 7 měsících na krvi, také skrz malou váhu. Brali krev normálně z ručičky ze žíly. Držet malou mi pomohla sestřička.

mamoch
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 15.01.19 16:24

Kdyby se stále neřešily váhové i délkové tabulky u doktora.. / jen takový povzdech/

janablizkova
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 15.01.19 16:35

Určitě si v ordinaci s dítětem poradí

Freya10
Kecalka 297 příspěvků 15.01.19 16:40

@mamoch To, že se dítě pohybuje ve „svém“ percentilu je u většiny dětí normální - je to tedy normou. Pokud tomu tak není, není to rovnou indikátor toho, že je něco špatně. Je to jen indicie, která může ukazovat na to, že je možná potřeba něčemu věnovat pozornost. Nemá to být ani strašení, ani snaha mít všechny děti stejné, je to jen snaha podchytit případný problém (pokud by se náhodou prokázal) včas. Jak jinak by měl doktor kontrolovat, zda je vše v pořádku? Pouhým pohledem na „veselé a spokojené“ dítě? Myslím, že až by případně začalo chřadnout, být smutné a bez života, tak už by bylo zbytečně pozdě, když takové změření a zvážení je vcelku jednoduchý úkon-ne? Tak to tedy vnímám já…je to v podstatě plošný screeningový úkon pro zachycení případných odchylek, které mohou (ale ve většině případů nemusí) nic signalizovat… :)

ShadowDancer
Kecalka 231 příspěvků 15.01.19 17:35

V 5 měsících malé na pohotovosti brali krev z ruky. Neboj, poradí si s ní :hug:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Mottlová sdílela sexy fotky z daňového ráje a prozradila, co neměla

Nejen sportovkyně a modelky tapetují sociální sítě fotkami v bikinách!... číst dále >

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >