Tříleťák neumí říct, že bude kakat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Limi123
Závislačka 3867 příspěvků 15.01.19 12:43
Triletak neumi rict, ze bude kakat

Ahoj maminky,

Prosim o radu. Syn (3 roky) kaka do pliny. Vzdycky zacne rikat, ze ho boli zadek, tak mu dam preventivne plinu a pak se v rozmezi nekolika hodin az i 1 dne pokaka. Byli jsme u lekare se zacpou, dal nam Lactulozu… A mne se zda, ze zacpu uz nema, ale stale si stezuje, ze ho „boli zadek“ kdyz se mu chce na wc (a nasleduje plina a po nekolika hodinach pokakani). Celou tu dobu knoura, ruzne se krouti…

Problem je v tom, ze se mu podle me uz na wc chce, ale odmita tam jit a delsi dobu sedet/tlacit. A proste ceka, az uz to nepujde vydrzet, telo zacne samo tlacit a on se pokadi. On proste ten stav nevyhodnocuje, jako ze se mu chce kadit.

Neni to, ze by to naschval zadrzoval. Spise proste neumi urcit tu chvili, kdy uz jit na wc a ze to chce si tam chvili pobyt. Nepomaha nic, ani odmeny, ani pohadky na wc (to tam sice treba sedi, ale netlaci)…

Mate prosim radu?

Reakce:
vertunka
Závislačka 4817 příspěvků 15.01.19 12:50

My dělali to, že jsem šla s malou na wc, drepla jsem si k ní a tlačili jsme spolu. To ji bavilo. A pak odměna - lentilka.

Helileli
Závislačka 3155 příspěvků 15.01.19 13:42

Já bych řekla, že lehká psychogenní zácpa. Nechala bych ho být, netlačila na něj, občas bych nabídla záchod.
Ono to totiž může být mnohem, mnohem horší, takto se alespoň vykadi a nezpůsobuje si zbytečné obtíže v podobě několikadenní zácpy, fisur konečníku atd.
U dvou až tříletých je to celkem běžné, ale může to přetrvat až do šesti let a pak už je to velký problém.
Syn měl podobný problém a vyřešilo se to, když jsem to přestala řešit ;)

Janli
Kelišová 7221 příspěvků 15.01.19 14:00

Děti dost často neumí tlačit, protože nemají vyvinuté vnitřní svaly. Chtěly by, ale nejde to. Je potřeba cvičit, posilovat bříško. Samozřejmě formou hry.

podaji
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 2 inzeráty 15.01.19 14:15

Syn to měl podobně. Vždy kakal do plenky. Když už byl bez plenky přes den dost se to zhoršilo. Čůrání na nočník ok, kakání horor. Nejdříve kakal do plenky když si řekl ale i do trenek pak ani do plenky a problém byl na světě. Nějak jsme na něj netlacili. Prošli jsme různá vyšetření vše ok. Ale pořád ho samozřejmě bolelo bříško. Dávali jsme i čípky občas. Prostě to měl v hlavě. I tak jsem ale upravila jídelníček. Hodně pití. Dávali jsme místo lactulozy forlax je daleko lepší. Koupili speciální sedátko na WC s králíčkem a začli vysazovat každé ráno cca půl hodiny po snídani. Nejdříve s mobilem a pohádky pak s knížkou atd. A vždy jsem tam byla s ním a „tlačili jsme“. Když to nešlo ok když ano tak byla odměna. Za každé ee, samolepka na postel a že jich tam teď má :mrgreen: Trvalo to cca půl roku. Pořád jsme dávali ten forlax. Není návykový, nezpůsobuje nadýmání, dětem chutná je to jako limča. Jeden den se prostě něco zlomilo a už chodí sám. Řekne si. Je to velká úleva.

tininas
Ukecaná baba ;) 1643 příspěvků 15.01.19 14:23

Edit: Nikdo nereagoval a dle mého mínění příliš citlivé info. :)

Příspěvek upraven 15.01.19 v 15:47

Limi123
Závislačka 3867 příspěvků 15.01.19 15:14
@Janli píše:
Děti dost často neumí tlačit, protože nemají vyvinuté vnitřní svaly. Chtěly by, ale nejde to. Je potřeba cvičit, posilovat bříško. Samozřejmě formou hry.

To je mozne… syn je navic hypotonicky, ma svaly slabe. Jak posilovat? Dekuji

Limi123
Závislačka 3867 příspěvků 15.01.19 15:16
@podaji píše:
Syn to měl podobně. Vždy kakal do plenky. Když už byl bez plenky přes den dost se to zhoršilo. Čůrání na nočník ok, kakání horor. Nejdříve kakal do plenky když si řekl ale i do trenek pak ani do plenky a problém byl na světě. Nějak jsme na něj netlacili. Prošli jsme různá vyšetření vše ok. Ale pořád ho samozřejmě bolelo bříško. Dávali jsme i čípky občas. Prostě to měl v hlavě. I tak jsem ale upravila jídelníček. Hodně pití. Dávali jsme místo lactulozy forlax je daleko lepší. Koupili speciální sedátko na WC s králíčkem a začli vysazovat každé ráno cca půl hodiny po snídani. Nejdříve s mobilem a pohádky pak s knížkou atd. A vždy jsem tam byla s ním a „tlačili jsme“. Když to nešlo ok když ano tak byla odměna. Za každé ee, samolepka na postel a že jich tam teď má :mrgreen: Trvalo to cca půl roku. Pořád jsme dávali ten forlax. Není návykový, nezpůsobuje nadýmání, dětem chutná je to jako limča. Jeden den se prostě něco zlomilo a už chodí sám. Řekne si. Je to velká úleva.

A ten Forlax das treba rano a vis, ze za pul hodiny se mu bude chtit? Nas kaka nepravidelne a rano bohuzel ne… Cipky take v pripade nouze davam..

Jinak vsem dekuji…

podaji
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 2 inzeráty 15.01.19 15:28
@Limi123 píše:
A ten Forlax das treba rano a vis, ze za pul hodiny se mu bude chtit? Nas kaka nepravidelne a rano bohuzel ne… Cipky take v pripade nouze davam..Jinak vsem dekuji…

Nn takhle forlax nefunguje. Nechová se jako klasické „projímadlo“. Pokud víš že ti malý vypije na ex až 50-70ml třeba k snídani tak můžeš dát ráno třeba do čaje vody šťávy atd. Ale náš to tak neměl ta jsem to rozmichala např do hrnku a to vypil během dne. Nebo do jupika atd. Jde o to aby do sebe dostal tu denní dávku. Je to spíš na to aby se nastavil proces vyprázdnění. Takže pak bude záležet kdy má potřebu. Ráno večer jak on je zvyklý. Dr nám ale doporučili prostě nastavit ranní rituál že po snídani se jde dělat ee. Jakmile se to prý naučí že kakat je v pohode tak už je jedno kdy bude chodit, zkrátka jak on bude potřebovat. A je to pravda. Taky jsme cvičili. Dělali zajíčky na bobků, skákali zabaky, jezdili na kole na zádech zkrátka všechny cviky kdy pritahujete nohy k tělu aby se zapojilo břicho. Kdyžtak se ptejte…

Limi123
Závislačka 3867 příspěvků 15.01.19 15:54

@podaji dekuji… Vyzkousime :-)

podaji
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 2 inzeráty 15.01.19 16:04
@Limi123 píše:
@podaji dekuji… Vyzkousime :-)

Jen upozorňuji že forlax pro děti jelikož se jedná o děti je na předpis. Pro první krabičku bych asi zašla k Dr která vám pak jistě poradí že když si koupíte forlax pro dospělé a dáte poloviční dávku je to to samé. Pro dospělé na předpis není.

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyznání lásky Karla a Lilie: Jak doopravdy číst tohle duchovno zahlazující nevěru?

Karel Janeček chtěl být na svátek všech zamilovaných romantický, a tak svou... číst dále >

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >