Odběr krve + prvotrimestrální screening

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Miluska13
Nováček 4 příspěvky 06.06.19 11:13
Odběr krve + prvotrimestrální screening

Ahoj, chci se zeptat, když mě doktor objednal na odběr krve na 10+2tt, bude dělat rovnou i ultrazvuk nebo až po výsledcích krve? Na kontrole mi to řekl tak nejasně, že nevím :( Jsem těhotná poprvé, tak nemám zkušenost. Chci vědět jestli se mnou má jít přítel, protože chce mimčo vidět :D

Přečtěte si článek: Jak probíhá screening v prvním trimestru?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
rumela9
Kecalka 368 příspěvků 06.06.19 11:18

@Miluska13 ahoj. Já myslím, že každý doktor to asi dělá jinak. Já třeba chodím na krev do laboratoře a z té chodí mému dr. výsledky. Takhle jsem to měla i u prvního screeningu. Vzali mi krev a asi za týden, když byly výsledky jsem teprve šla na utz k dr., na kterém byl i manžel. Výsledky se porovnaly a bylo to. :mavam:

Příspěvek upraven 06.06.19 v 11:20

Martha03
Ukecaná baba ;) 1056 příspěvků 06.06.19 11:18

Já teda byla na specializovaném pracovišti. Tam mi udělali odběr a pak jsem počkala na ultrazvuk. Takže těžko říct, pokud jdeš ke svému lékaři. Asi bych mu zavolala a zeptala se, že jsem to asi špatně pochopila…

Russet
Neúnavná pisatelka 16576 příspěvků 06.06.19 11:19
@Miluska13 píše:
Ahoj, chci se zeptat, když mě doktor objednal na odběr krve na 10+2tt, bude dělat rovnou i ultrazvuk nebo až po výsledcích krve? Na kontrole mi to řekl tak nejasně, že nevím :( Jsem těhotná poprvé, tak nemám zkušenost. Chci vědět jestli se mnou má jít přítel, protože chce mimčo vidět :D

Mně dělali nejdřív vnitřní ultrazvuk a vzali krev. Při další návštěvě už jen přes břicho a sdělil mi výsledky testů. Tatínka jsem brala až na druhou návštěvu.

Kriss Tina
Extra třída :D 10830 příspěvků 06.06.19 11:22

Každej to má jinak, ale když ti bude brát krev takle brzo tak počítám, že utz bude třeba až za 2 týdny. Já byla ve 13tt a dělali mi obojí najednou.

Miluska13
Nováček 4 příspěvky 06.06.19 11:24

On právě můj doktor dělá screening sám, má na to ten certifikát, ale na stránkách to nemá pořádně napsané, jen že se to dělá mezi 11. a 13. týdnem. Ale zas na kontrole mi říkal, že od příště může přítel se mnou…
Ale stejně potřebuje výsledky krve a ty nejsou hned.

Kajka9
Závislačka 4643 příspěvků 06.06.19 11:32

@Miluska13 Každý dr dělá jinak… ale asi jen krev je to brzo..
Mě vzali krev a hned jsme šla na UZ ale chodím normálně tam kde se dělají screeningy ale to by ti dr řekl že bude dělat i screening… většina dělá krev dříve aby už při UZ měly výsledky.. no já výsledky věděla ten večer už

Kajka9
Závislačka 4643 příspěvků 06.06.19 11:33

@Miluska13 Na co potřebuješ výsledky krve? normálně se dělá uz a pak až výsledky… někdo to prostě dělá tak nebo naopak ale pokud řekl že může stebou tak to asi bude screening.. já byla 13+6

LilyJane
Kecalka 213 příspěvků 06.06.19 11:35

No co jsem tak pochopila, tak screening se dělá až když jsou výsledky z krve (alespoň na těch obyč gyndách co nejsou nikde blízko laboratoří a nebo v nějakých centrech). Alespoň tak mi to prezentoval můj gyndař.
Prý výsledky z krve a UZ nahážou do počítače a ten jim vypočítá možná rizika. Ale může to mít jinak, a nebo ti příští návštěvu nebude dělat velký UZ, ale jenom klasickou kontrolu. Normálně tam zavolej a zeptej se.

NeferetNefertari
Kecalka 386 příspěvků 06.06.19 12:16

Ja jsem byla na krvi v 11tt kdy za dva dny byly vysledky a dnes po 14 dnech jdu na screening. Oboje u sveho gynekologa :) Ale ja si ten prvni screening musela zaplatit spolu jeste s jedním pozdeni. Ale porad mam bordel v tom jaky screening hradi pojistovna a jaky ne :D

Kajka9
Závislačka 4643 příspěvků 06.06.19 12:20

@NeferetNefertari 2 a 3 se neplatí.. jinak ten první tak pokud si u VZP tak si vem účtěnku a 1000 kč ti vrátí takže já zaplatila 1450 a šla na VZP a do měsíce mi to vrátili takže jsme zaplatila 450kč

Uživatel je onlinedebra.morgan
Echt Kelišová 8967 příspěvků 06.06.19 12:20

Taky mi screening dělala moje gynekoložka. původní plán byl takový, že mi v jeden den vezme krev a udělá utz, měla jsem být myslím 12tt… ale nakonec jsme na krvi byla o týden dřív, takže když jsem šla na utz, už výsledky měla.

NeferetNefertari
Kecalka 386 příspěvků 06.06.19 12:24

@Kajka9 Jsen u CPZP a nejakou tisicovku by mi snad mohli vratit. Platila jsem za dva screeningy navic 3 500,– tak se vrati aspon neco :-D Ale budu tam muset az pristi tyden, sestra mi doporucila zajit tam po screeningu s tim, ze nekdy chteji videt vysledky. Ale za dve a pul hodky zvedam kotvy a vyrazim. Uz se tesim az to mrne zase uvidim :)

Kajka9
Závislačka 4643 příspěvků 06.06.19 12:27

@NeferetNefertari jak 3.500 za screeningy? to nechápu druhý se neplatí ani třetí

Kajka9
Závislačka 4643 příspěvků 06.06.19 12:28

@NeferetNefertari Počky s testama na pojištovnu co to je za hovadinu nebo se nechápem :lol:.. normálně zajdeš s účtem

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama