Odběr plodové vody

Anonymni
10.7.09 20:04

odběr plodové vody

Ahoj všechny! jsem v 17tt a doktorka mi doporučila jít na odběr plodové vody, kvůli špatným krevním testům…Něco už jsem si o tom přečetla, ale stále se nemůžu rozhodnout, jestli to mám podstoupit a to už mě to čeká v pondělí… Jaké máte zkušenosti?Prý je malé riziko, ale pořád mě hlodá pocit, že to může miminku ublížit…Děkuji předem za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15672
10.7.09 20:20

Záleží na tom, proč konkrétně ti to doporučila a jestli je riziko poškození miminka větší než riziko při odběru plodové vody (to bývá uváděno 1:100). A taky na vašem rozhodnutí, co by kdyby se poškození potvrdilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2621
10.7.09 20:28

Mně to taky doktorka doporučila kvůli špatnejm výsledkům a ani mě nenapadlo tam nejít. Hlavně tam byl super doktor, kterej se nám opravdu věnoval, všechno vysvětlil.....důvěřovala jsem mu. Bylo to úplně v pohodě a hlavně jsem pak byla klidná, že je vše v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35453
10.7.09 21:02

nechala bych si podrobně vysvětlit o jaká rizika se jedná a s jakou pravděpodobností. Pokud by riziko bylo menší než 1:100, tak bych na amnio nešla. Ale pro mě je dítě dost vzácné, někdo by raději zariskoval, aby měl jistotu dítěte bez vady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
10.7.09 21:07
Pudloslava píše:
nechala bych si podrobně vysvětlit o jaká rizika se jedná a s jakou pravděpodobností. Pokud by riziko bylo menší než 1:100, tak bych na amnio nešla. Ale pro mě je dítě dost vzácné, někdo by raději zariskoval, aby měl jistotu dítěte bez vady.

Jistotu? Tu nám nedá ani odběr plodové vody..

Pudli, tý jo, já koukám, že už to máš fakt za pár. Nakonec budeš ještě přenášet, jak ti už kdosi kdysi psal :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1752
11.7.09 13:47

Já souhlasím s Pudlou, můj první screening měl vyšší NT a triply pak hraniční, ale riziko bylo 1:300. Na amnio jsem nešla, bála jsem se, že miminku něco stane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9043
11.7.09 14:57

Souhlasim s tim,co napsala Hama.....nejit tam me sice napdalo,ale plne duveruju svemu doktorovi,prece jen tomu rozumi lip nez ja.Rikal,ze to zalezi na nas,ale ze byt mnou,tyk by na to sel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
568
12.7.09 06:19

*

ahoj,já na amnio nešla,bála jsem se a navíc bych si mimčo stejně nechala i kdyby bylo postižené,z krevních testů mi vyšlo zvýšené riziko downova syndromu 1ku70…speciální ultrazvuk jsem si ale nechala udělat a tam bylo vše ok a navíc doktor říkal,že se tím to riziko značně snížilo,věřila jsem,že mimi bude zdravé a bylo :))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.8.09 12:26

Ahoj holky. Taky mi před 3 roky byl navržen odběr plodové vody, ale jenom kvůli tomu, že mi pár dnů po termínu porodu bylo 35 let. Odběr jsem po konzultaci s doktorem odmítla. Mám kamarádku, která po amnio potratila. Já navíc měla krevní testy vpořádku, jenom ten hraniční věk. Speciální ultrazvuk byl taky vpořádku. No a za pár měsíců se nám narodila zdravá holčička. Záleží opravdu na každé z nás, jestli tohle riziko podstoupí, já nechtěla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.15 08:05

Ahoj,,poradte mi,,doktorka doporučila odběr plod.vody,,jen kvůli věku,,manžel má 50 let a já 35 let,,jenže je prý rizoko potratu u takového zákroku,,hlavně a potom musím mít alespon 3 dny klidu,,já to tedy zamítla,,ale stále přemýšlím. Holčička se narodila zdravá,,a také jsem na to nešla,,a to bylo před rokem. děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1172
1.3.15 10:06

Ahojte holky,
Chtěla jsem se zeptat, zda je možné, že se před cca 24 roky dělal odběr plodové vody ve vysokém stádiu těhotenství. Já teď na ni byla a nebylo mi po ní hned dobře a moje teta dělala chytrou před mojí mamkou, že fungovala hned normálně a to byla před porodem. Připadá mi to jako blbost… :-D ale tak před tolika lety bylo možná všechno možné… Díky.. :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7407
1.3.15 10:15

@Ťuhík Hele, tady http://lekari.porodnice.cz/…-diagnostiky píšou, že "Během posledních 30 let se stala amniocentéza (AMC) ve II. trimestru těhotenství rutinní metodou k vyloučení chromosomálních abnormalit u plodu. " Takže je docela dobře možné, že ji tvoje teta před 24 lety podstoupila. Nicméně to, že jí po tom nic nebylo a tobě bylo špatně, vůbec nic neznamená. Buď mohla machrovat (což starší generace moc ráda dělá), nebo už si to nepamatuje, nebo jí fakt bylo dobře, ale to ještě neznamená, že je dobře každému. Kašli na to ;-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1172
1.3.15 10:20

@Hoa Mai spíš mě zaráží, že na tom údajně byla těsně před porodem. Takže tak v 9 měsíci. :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7407
1.3.15 10:27

@Ťuhík Hm, to by ses asi musela zeptat nějakého doktora, jestli v tomhle stádiu těhotenství má smysl něco zjišťovat. VVV asi těžko, leda infekci…ale nejsem doktor, tak nevím. Nebo se zeptej přímo jí, co jí teda zjišťovali. Jestli si to teda s něčím neplete. Z mé zkušenosti má generace našich maminek o svém těhotenství a našem dětství kolikrát zkreslené vzpomínky. Něco tvrdí, ale z logiky a fotek se pak dojde k tomu, že je to naprostý nesmysl…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1172
1.3.15 10:31

@Hoa Mai no právě. Vždyť by hrozilo i vysoké poškození plodu jehlou. Ult nebyli tak kvalitní. Myslím si, že ani v dnešní době, kdy jsou ult kvalitní by se do tohoto žádný doktor nepustil… :nevim: spíš si myslím, že se spletla. Ona je ráda středem pozornosti. :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama