Reklama

Odber pupecnikove krve

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marketa2008
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 17.07.09 12:43
Odber pupecnikove krve

Ahoj tehulky, mam dotaz, jestli nemate nektera zkusenost s odberem pupecnikove krve a naslednou konzervaci.
Nejsem si porad jista jestli krev jen daruji nebo jestli si budu platit konzervaci pro pripadne vyuziti pro vlastni dite. Nekde pisou, ze vlastni pupecnikova krev je mnohdy nepouzitelna a ze jen z lidi tahaji penize za jeji konzervaci, jinde zase pisou jak je to super a jak to zachranuje zivot.

Nemate nekdo take pripadne kontakt na nejakou firmu, ktera konzervaci zprostredkovava a info kolik to zhruba stoji?
 Diky

Reklama

Reakce:

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 17.07.09 12:49

tady najdeš všechno
http://www.cryo-save.cz/
cena 1 úložky je kolem 40.tis. Kč

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 17.07.09 12:55

doporučuju pročíst i www.bpk.cz

my jsme krev darovali. Poprvé šla do registru k darování, podruhé na laboratorní účely

BaraF
Závislačka 2724 příspěvků 17.07.09 13:11

Chtěla jsem pupečníkovou krev darovat u druhého porodu, pro vědu, pro někoho komu to pomůže aby bylo příště i pro nás když bude potřeba. Rodila jsem nakonec SC, takže nic.
Znamená to drobné změny u porodu (neadají ti prostředek pro omezení srážlivosti). Do konzervace „pro mně“ bych nešla, je to drahé.

Betty03
Závislačka 3781 příspěvků 17.07.09 13:57

ahoj,
sama jsem to neřešila, u prvního jsem nevěděla a další byl SC - dvojčata. Ale mamka mi nedávno říkala, že na ČR 1 o tom byl dopolední program. Určitě by to šlo na jejich webu dohledat a stáhnout si ten program. Mj. tam prý přesně říkal, že je kolem toho hodně mýtů a jeden z nich je, že si to „schováš“ pro to dítě - právě říkal, že ta krev je použitelná PŘEDEVŠÍM pro jiného člověka, že např. když se u dítěte rozjede leukémie, jeho vzorek je mu na nic, protože tam už to „v genech“ má, tu nemoc, čili potřebuje od dárce. Nevím detaily, jen tohle mě zaujalo. Čili z toho taky mám dojem, že pro vlastní „potřebu“ je to hlavně byznys. :?

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 17.07.09 13:58

taky je její použití limitováno váhou. Od určité váhy se to použít nedá, protože je té krve málo…třeba

Marketa2008
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 17.07.09 20:04

Holky, dekuji za ty stranky i za vlastni nazory, vsechno prostuduju a uvidime :wink:

Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 17.07.09 21:20

Ahojky, já jsem si pupečníkovou krev nechala odebrat a uskladnit pro své dítě. Nechci nikoho přesvědčovat, ať to taky tak udělá, nebo naopak odrazovat, jen sem házím pár info a svých zkušeností.
Nechala jsem si to od firmy http://www.cordcenter.com/cz/
Teď to stojí kolem 23 tisíc, plus roční poplatek za skladování je asi 780 Kč.
Jak to probíhalo u mě: Že si nechám odebrat krev jsem se definitivně rozhodla až během porodu, ale ještě jsem na 100 % nevěděla, jestli ji daruju nebo ne. Na sále jsem to oznámila personálu, připravili si na to věci, a jak se malá narodila, krev odebrali. Ani jsem o tom vlastně nevěděla. Ještě než mě převezli na odd. šestinedělí, dostala jsem k pročtení a podpisu smlouvu o odběru mezi mnou a tou firmou. Tam vlastně bylo jen, že souhlasím s odběrem, transportem a zpracováním. Pak jsem čekala na výsledky, myslím tak měsíc až dva. Přišlo, že krev je OK a je jí dost na použití u pacienta do váhy 70 kg (nebo možná 75 - musela bych to hledat, nepamatuju si přesně). Až pak jsem se rozhodla, že si krev nechám pro své dítě a podepsala smlouvu o skladování (přišla poštou) a zaplatila za odběr a skladování. Kdybych krev darovala, neplatila bych nic.
Jo a ještě je třeba si zjistit v porodnici, kde budeš rodit, jestli odběr pupečníkové krve dělají a jestli to musíš hlásit dopředu. Někde mají věci k tomu v zásobě a můžeš to sdělit až při příjmu, jinde ne.
Tak přeju dobré rozhodnutí.

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 20.07.09 09:49

a někde to dělaj jen v týdnu a někde třeba dopředu vyžadují odběr krve ještě na konci těhotenství

Marketa2008
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 20.07.09 20:38

Zitra jdu na kontrolu, tak se na to schvalne zeptam i doktora. Po precteni tech stranek jsme zatim pro konzervaci. :D

jayjay
Zasloužilá kecalka 937 příspěvků 01.09.11 21:05

ahoj holky, netusite niektora aka je sucasna situacia ohladom odberu? u prveho synceka to mozne nebolo, a teraz? je to vobec mozne i pri cisar. reze? diky

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >