Oddlužení - podvodníci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.13 19:35
oddlužení - podvodníci?

Dobrý den, nemáte prosím někdo zkušenosti se jmény Miroslava Kamenická a Jaroslav Šindelář? Nabízejí osobní bankrot bez poplatků…nakonec ale chtěli několikrát větší platby a stále se nic neděje…napište, prosím, pokud někdo máte zkušenosti…měli by se pohybovat v brně a okolí, ale je možné, že působí i jinde…děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56917 příspěvků 07.10.13 19:39

Většina, co dělá oddlužení, jsou podvodníci. :think:

roza007
Kecalka 356 příspěvků 07.10.13 19:39
@Anonymní píše:
Dobrý den, nemáte prosím někdo zkušenosti se jmény Miroslava Kamenická a Jaroslav Šindelář? Nabízejí osobní bankrot bez poplatků…nakonec ale chtěli několikrát větší platby a stále se nic neděje…napište, prosím, pokud někdo máte zkušenosti…měli by se pohybovat v brně a okolí, ale je možné, že působí i jinde…děkuji

NIKDO NIKDO NIKDO (snad krom pár druhů charitních a jiných poraden v nouzi) nedělá nic zadarmo a bez poplatků!!! V klidu sedněte, pročtěte podmínky a jak vyplnit žádost - pokud vám dali občanku, není důvod to nevyplnit správně sám. Na insolvenčním rejstříku jsou dnes již tuším statisíce žádostí - nějaké úspěšné si projděte a napasujte na svoji situaci - a máte to zadarmo a bez nějakých tahanic s Kamenickou a šindelářem (já je neznám teda) :D

stazinka09
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.13 19:46

@roza007
v každém větším městě funguje (minimálně bývalá okresní města) fungují občanské poradny, ty pomáhají sepsat návrhy na odlužení bezplatně včetně poradenství atd.

Jinak firmy inkasují vždy a dost často se na ně nalepí úplní podvodníci, kteří jenom inkasují a nic ani nepodají apod.

Konkrétně Kamenickou a psol neznám, ale pokud nejednají transparentně a podle dohody, tak to podvodníci budou, jinak by pracovali i s neklidem klienta pro dobré jméno firmy minimálně.

roza007
Kecalka 356 příspěvků 07.10.13 19:48

@stazinka09 a já psala něco jiného??

Barca12345
Echt Kelišová 9649 příspěvků 07.10.13 19:51

Nikdo to nedela nezistne…
Pracovala jsem ve spolecnosti, ktera se oddluzovanim zabyvala… samozrejme, ze jsme na tom vydelavali, ale take to pomohlo i tem lidem.
Bohuzel je dulezite, aby mel ten dluznik „co nabidnout“ jen tak, z dobre vule to opravdu nikdy nikdo neudela…

Svítící žárovka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 07.10.13 19:52

Ta oddlužovací společnost bude něco v tomhle smyslu http://www.ceskatelevize.cz/…92320110014/ takže určitě ne, ne, ne!!!

Jinak opravdový osobní bankrot je bez popplatků. Jen musíte prokázat, že jste schopná během pěti let splatit minimálně 30% dluhů. Musíte být zaměstnanec a nesmíte být ve zkušební době. Nesmíte mít dluhy z podnikání, nebo jen minimálně. Pokud vám soud osobní bankrot schválí, budete 5 let žít z minima, ale poté budete absolutně čistá. Pokud neschválí, v tu chvíli budete muset OKAMŽITĚ zaplatit všechny své dluhy. Takže vám zbyde taktéž to minimum, ale pravděpodobně na hodně dlouhou dobu. podle výše dluhu a podle příjmu. Ale protože o osobní bankrot většinou žádá ten, kdo je fakt v poměru ke svým příjmům nesplatitelně zadlužený, tak to minimum bude mít patrně do důchodu, a pak mu bude dál strháváno z důchodu. Takže na osobní bankrot je dobré se opravdu dobře připravit. Dobré zaměstnání, dobrý příjem… atd. Rozhodně nebrat žádné rádoby oddlužovací společnosti. Je to jen cesta do ještě hlubších pekel.

Příspěvek upraven 07.10.13 v 20:00

roza007
Kecalka 356 příspěvků 07.10.13 19:57

@Barca12345 Když jsem to podávala v roce 2008, nic takového jako společnosti na sepisování žádostí, ještě nebyly. Jsem ráda za poradny, které těm lidem pomohou, samozřejmě i za platbu (pokud tedy pomohou)…
Ale teď ten rozmach podvodníčků, co jen inkasují a parazitují na už tak zadlužených lidech, to mě bere čert… :cert:

roza007
Kecalka 356 příspěvků 07.10.13 20:09

@martinape MArtino, prosím, nestrašte lidi a hlavně nepište nepravdy… :?

1. Oddlužení rozhodně není bez poplatku - to abyste nebyli překvapeni, až vám soud určí zálohu třeba až 50.000 Kč. Je to jeho právo a on ho využívá až na vyjímky u každého… :(
  2. Pokud soud vaši žádost neschválí, neznamená to nutně konkurz!! Prostě žádost neschválí - to je celé. Vy se vzdáte práva odvolání, soud to skončí a vy za měsíc můžete podat znovu. Jiné to je, když nebudete plnit oddlužení, to pak soud určí místo splátek konkurz a to je onen mazec, který jistě myslíte.
Vojtula
Ukecaná baba ;) 1129 příspěvků 07.10.13 20:30
@roza007 píše:
@martinape MArtino, prosím, nestrašte lidi a hlavně nepište nepravdy… :?
  1. Oddlužení rozhodně není bez poplatku - to abyste nebyli překvapeni, až vám soud určí zálohu třeba až 50.000 Kč. Je to jeho právo a on ho využívá až na vyjímky u každého… :(
  2. Pokud soud vaši žádost neschválí, neznamená to nutně konkurz!! Prostě žádost neschválí - to je celé. Vy se vzdáte práva odvolání, soud to skončí a vy za měsíc můžete podat znovu. Jiné to je, když nebudete plnit oddlužení, to pak soud určí místo splátek konkurz a to je onen mazec, který jistě myslíte.

oddlužení je bez soudního poplatku…to co píšeš Ty, těch 50 tisíc se týká konkurzu, nikoliv oddlužení fyzických osob…

Svítící žárovka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 07.10.13 20:41

@roza007 Když myslíte… A prosím vás, taky nestrašte lidi.

roza007
Kecalka 356 příspěvků 07.10.13 21:07

@Vojtula Bohužel - záloha až 50.000 kč se týká právě oddlužení fyzických osob plněním splátkového kalendáře.
Jak je to u konkurzu, to nevím, já podávala oddlužení splátkami.
Stačí si přečíst ins. zákon, tam je to jasně dáno.

Ještě tedy upřesním termíny: NEJDE O NĚJAKÝ SOUDNÍ POPLATEK - JDE O ZÁLOHU NA ŘÍZENÍ. Pokud se jedná o soudní poplatky, ty tam nejsou.

roza007
Kecalka 356 příspěvků 07.10.13 21:12
@martinape píše:
@roza007 Když myslíte… A prosím vás, taky nestrašte lidi.

Martino, já přece nestraším - ale skoro denně odpovídám na zoufalé dotazy, jak je možné, že zadluženému člověku, který se chce oddlužit, dal soud zálohu třeba 30.000 Kč a chtějí je zaplatit do pěti nebo sedmi dnů…
To přeci není strašení, jen je s tím třeba počítat, že soud může využít svého práva a taky že to dělá…je to možná nepochopitelné, ale je to tak.

Vojtula
Ukecaná baba ;) 1129 příspěvků 07.10.13 21:39

Není naprostou pravdou to, co píšeš o záloze…myslím, že se stačí podívat do insolvenčního rejstříku na návrhy…dlužník pokud plní oddlužení splátkovým kalendářem hradí rovněž i odměnu insolvenčního správce, a to každý měsíc…opravdu nevím o tom, že by soudy „až na výjimky“ jak píšeš, určovaly fyzickým osobám zálohu na ins. řízení…kde by aasi tak na to ti dlužníci vzali?

roza007
Kecalka 356 příspěvků 08.10.13 20:14
@Vojtula píše:
Není naprostou pravdou to, co píšeš o záloze…myslím, že se stačí podívat do insolvenčního rejstříku na návrhy…dlužník pokud plní oddlužení splátkovým kalendářem hradí rovněž i odměnu insolvenčního správce, a to každý měsíc…opravdu nevím o tom, že by soudy „až na výjimky“ jak píšeš, určovaly fyzickým osobám zálohu na ins. řízení…kde by aasi tak na to ti dlužníci vzali?

Bohužel nikoli, to už pletete hrušky s jablkama úplně…
To co píšeš, jsou další peníze navíc, zase jiná platba. Takže ještě jednou a bavíme se tedy o fyzické osobě, obyčejném člověku:

A/ po podání návrhu soud projde žádost. Pokud je žádost ok, zahájí soud insolvenční řízení a rozhoduje o oddlužení - sám dlužník v návrhu uvede, jak chce platit - buďto plněním splátkového kalendáře, nebo zpeněžením svého majetku.

B/ po přijetí žádosti soud MŮŽE A NEMUSÍ určit výši „zálohy na náklady řízení“ - a to od cca 3000 - 50.000 Kč. Je to jeho právo a soud ho používá zcela běžně. Mě to hlava nebere, dlužníkům taky ne, vám taky ne - ale tak to stojí v zákoně a tak to prostě je. Já zaplatila 15.000 ještě než mě viděl soudce a kdokoli jiný…

C/ Teď to co myslíte vy - zcela povinnou součástí placení po dobu pěti let při oddlužení splátkovým kalendářem je práce insolvenčního správce (v roce 2008 se platilo 900,– /měs., tedy celkem za dobu řízení 54.000 Kč, to prostě zaplatit musíte). Nyní po změně DPH se platí tuším už 1080,– /měs.

Tak to je rozdíl mezi zálohou a platbou ins. správci.
ZÁLOHU soud dát nemusí, ale podívejte se sami - málokomu se to poštěstilo a když vám dá soud 50.000, buď zaplatíte, nebo žádost soud zamítne pro nezaplacení zálohy. Je to vše v zákoně, mlžete si ověřit. Já ověřila v praxi…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama