Odečet daní při MD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kve-tinka
Závislačka 4840 příspěvků 3 inzeráty 04.03.19 09:59
Odečet daní při MD

Dobrý den, jak je to prosím s odečtem daní při MD? Naše situace je taková: žiji s přítelem ve společné domácnosti a z prvního manželství mám dítě, na které uplatňuji odečet. Brzo budu nastupovat na MD, do té doby se staneme i manželé. Může a jak, potom manžel uplatňovat odečet na mé první dítě?? Co vše musí doložit u své účetní? Mě sama o sobě zaniká možnost odečtu při nástupu na MD? :think: Děkuji za info

Reakce:
Hanula1212
Kelišová 5487 příspěvků 04.03.19 11:57

Odečet na první dítě může po svatbě uplatnit. Doložit bude muset rodný list dítěte, oddací list, potvrzení tvého zaměstnavatele, že ty na něj odpočty neuplatňuješ a potvrzení o studiu, pokud je starší 18 let. A pokud on si dítě začne uplatňovat, ty musí uplatnění v zaměstnání zrušit. Automaticky nic nezaniká odchodem na MD.

kve-tinka
Závislačka 4840 příspěvků 3 inzeráty 04.03.19 15:15

@Hanula1212 dekuji za vysvetleni, takze pri nastupu na MD si zajdu k ucetni,tam to ukoncim a ona mi “neco” vystavi pro muze do prace,je tak? A chapu dobre,kdybych tohle neudelala, normalne kazdy mesic dostavam odecet danni k MD jako doposud?

Hanula1212
Kelišová 5487 příspěvků 04.03.19 16:00

Ne nedostáváš, protože asi nebudeš mít aspoň polovinu minimální mzdy. A tím pádem není z čeho uplatňovat. Ale bez ukončení uplatňování, ti nemůže dát to potvrzení, že manžel neuplatňuje, a bez toho nebude druhá mzdovka uplatňovat dítě manželovi.
A to „něco“ se jmenuje Potvrzení zaměstnavatele druhého z poplatníků pro uplatnění nároku na daňové zvýhodnění.

kve-tinka
Závislačka 4840 příspěvků 3 inzeráty 04.03.19 17:21

@Hanula1212 moc dekuji :hug:

Váš příspěvek
Reklama