Odejít s malým dítětem do jiného města?

Anonymní
13.5.21 16:50

Odejit s malym ditem do jineho mesta

Ahoj holky, rada bych se zeptala co si myslite o dane situaci. Vec se ma tak, ze jsem se se po 6 letech rozesla s pritelem a mame rocni holcicku. Proste to nefungovalo, vytratila se laska mezi nami, radsi drepi v praci 16 hodin denne nez aby byl s nama, kdyz vstavame uz je pryc, kdyz jdeme spat jeste neni doma z prace, prestal byt na nej spoleh, nic co slibi nedodrzi, vikendy take travi v praci no proste to nefunguje ale toto neni predmetem meho dotazu. Zijeme v mensim meste. Momentalne jsme s malou asi mesic u mamy a je cas se posunot dal. Chtela bych odejit do vetsiho mesta (do Brna). Zaprve se tu necitim komfortne protoze tu na to nemam dobre vzpominky a celkove si myslim ze me tu nic neceka. Neverim tomu, ze bych tu mohla jeste nekdy nekoho treba potkat a proste tu nejsou pro me zadne moznosti. Jenze mala tu ma tatinka a mame tu celou rodinu, ktera bojuje proti me. Pry je to ode me sobecke ocud odejit do Brna do garsonky. Ze mala tu ma babicky, moznost si hrat u nich na zahrade, ja bych tu mela hlidani a proste to celkove berou, ze chci ublizit jim a sebrat jim malou. Je pravda ze tam bych nemela nikoho. Samozrejme kamaradky tam mam ale nemohla bych si zajit ani k doktorovi a nikam protoze by nebylo hlidani. A zila bych z ruky do huby. O pridavky bych si nejake zazadala ale to proste nepokryje skoro nic. Byvaly pritel mi rekl, ze tady by mi financne pomahal ale kdybych odesla tak ne a zazadal by si soudne o stridavou peci. Ze nedovoli aby jeho dcera zila v nejake zaplivane garsonce. A rodina mi samozrejme rika ze na me uz nezalezi, ze jsem si to mela uvedomit nez jsem si poridila dite, ze ted uz musim vse obetovat ji. Jsem sobec nebo mam taky pravo zit spokojeny zivot i ja? Malou miluji ale nedokazu zit v tom, ze zustanu nadosmrti zapykana na malomeste kde me nic neceka. Chci potkavat lidi, citit zivot, chodit s malou na ruzna mista a ne tady, kde je jedno jedine hriste a da se chodit akorat po namesti sem a tam. Jsem z toho celkem psychicky zlomena a nevim co mam delat. Mam pocit ze mi skoncil zivot a nevim jak z toho ven. Samozrejme mi zalezi aby byla mala spokojena a mela stastne detsvi ale ja jsem taky prece jen clovek. Dekuji za vase postrehy

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3342
13.5.21 16:56

Bez hlídání to budeš mít velmi těžké. Vím o čem mluvím, zůstala jsem sama se synem 1,5 roku a hlídání jsem neměla žádné, protože moje Mama bydlí 200 km daleko. Byt tebou bych pockala než malá půjde do školky a pak se odstěhovala do Brna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1114
13.5.21 17:00

Nemůžeš si najít nějaký menší byt u vás ve městě? To by mi přišlo jako dobry kompromis - osamostatníš se a přitom budeš mít blíž k rodině. Je pravda, že zahrada je pro děti super a pro tebe je zase super možnost hlídání.
Já třeba neshledavám žádný problém ve střídavé péči, pokud se oba rodiče dokáží domluvit a zároveň se o dítě postarat + pokud to dítě dobře snáší. Naopak všichni, kde to funguje v pořádku ten čas „volna“ vítají.
Do větších měst pro potkávaní lidí přeci můžeš jezdit i tak. Já mám dvouletou a jít s ní pěšky kolem rušné silnice je naročný pro nás obě. Pořád jí musíš hlídát, zato v přírodě nebo na menším městě, kde není takový ruch ji klidně vypustím ať si lítá a blbne jak potřebuje. Stejně tak jezdíme na výlety, chodíme plavat, na cvičení,… když není covid :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
583
13.5.21 17:05

Ahoj, odešla bych do Brna. Jak je to daleko? Babi může přijet pohlidat, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1977
13.5.21 17:08

Ja bych žila. Všechno si však dobře naplanuj a hlavně propocitej a případně si ještě nasetri. Malou už můžeš za chvilku dat do nějaké skupinky a sama jit na brigadu. Az budes potřebovat k doktoru, jak pises, tak malou vezmes s sebou, nebo na tu hodinku ti ji nějaká kamarádka vezme kocarkem. Úplně dobře znám takové to „citové vydírání“ ze strany rodičů a to jsem byla bezdetna. Rodiče muzou k tobě přijet na vikend nebo ty k nim a uzijou se. Co bude možná problém je partner, pokud by mu prosla střídava péče, ale jak si ji představuje, kdyz furt pracuje?? Plus samozřejmě nějaké výživné na dítě..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
406
13.5.21 17:09

A ses si jistá, ze to finančně utahnes? V Brně je garsonka minimálně za 12.000

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
964
13.5.21 17:10

Ty jo, tohle nikdy nepochopim, vyčítat chlapovi, že chodí práce,…kdyby nechodil, z čeho byste žili? :think:
Jinak já bych do města do garsonky nešla, hlavně s tvým zázemím tam kde jsi teď, pro mě je ideální stav bydlet na vesnici/maloměstě poblíž města, za zábavou se tam dá vždy dojet a jinak s dítětem je lepší barák a příroda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17001
13.5.21 17:13

Na stěhování se musíš domluvit s otcem sve dcery.
Obecně tím dceři dost zkomplikuješ život, protože bude muset za otcem dojíždět zdaleka.

Dost na tom, že jste nezvládli fungovat jako rodina.

A ano tím že sis s někým pořídila dítě, tak až do te doby co dítě bude samostatne musíš přizpůsobovat svůj život svemu dítěti a sve rodině a to i v případě, že se ti tato rozpadne. Říká se tomu rodičovske povinnosti.

Takže ano, teď samozřejmě všechno bude složitější a budeš to muset zkoordinovat s potřebami sve dcery a jejího základního práva na rodinu (tedy i otce a prarodiče z otcovy strany) a potřebami jejího otce.

Takže si teď najdi bydlení u vás doma a znovu to přehodnoť až půjde malá do školky či do školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1616
13.5.21 17:21
@heluska1992 píše:
A ses si jistá, ze to finančně utahnes? V Brně je garsonka minimálně za 12.000

No hele to není úplně pravda. Dají se sehnat levnější nájmy v dobrých lokalitách (vlastní zkušenost). Jen je nikdo příčetný nedá samoživitelce na dávkách. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8564
13.5.21 17:21

No Brno a garsonka. Hlavně si spočítej peníze. Bude to hodně drahé bydlení. Taky se nemůžeš s dítětem sbalit a odjet si za „svým snem“.

A jinak klasika. Ženská doma vymýšlí kraviny. Když by byl doma a nosil málo peněz, tak žena bude pořád brblat, že nemůže dítěti dopřát to a tohle, nemůžou si koupit to a tohle. Nakonec rozchod protože je přítel nouma co se nedokáže postarat. Druhá situace je tato a že není pořád doma, jelikož se snaží zajistit rodinu. A taky je to špatně. Každopádně zakladatelce nevěřím, ze chlap dělá 16 hodin denně 7 dní v týdnu jak píše…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
13.5.21 17:22

Pokud babička pohlídá, choď co nejvíc na brigády, našetři si, a až bude malá moci do školky odejdi. Přítel se nemá co rozhodovat, zda bude nebo nebude přispívat, jednou je otec a má vyživovací povinnost. A výhrůžky střídavou péči? Chtěla bych vidět člověka, co doteď byl 12h denně v práci, najednou doma s dítětem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.21 17:22

město versus vesnice

Brno, nebo vůbec nápad jít do města, je super. Ale zrovna Brno tě asi nespasí. Mnohem lepší je třeba Hradec Králové nebo Plzeň.
V každém případě ti fandím. Pokud máš tu možnost do města jít, tak jdi.

• Citovat
  • Nahlásit
5
13.5.21 17:29

Holky k tem najmum. Jsme ve meste kde jsou ty najmy uplne stejne jako v brne. Take je zde garsonka za 12 tis. Jsme od brna 20 km a ty ceny se uz opravdu nelisi. A k tomu ze jsem rozmlsana a chudak chlap maka aby nas zajistil. Ja uznavam chlapa, ketry maka aby zajistil rodinu ale muj chlap se tam chodil cely den vykecavat a v 16 vzdy zjisti ze nema nic hotovo, takze je pochopitelne, ze tam cumi do 21 do vecera. Dela sam na sebe. Ne vzdy je vse tak, jak vypada navenek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1604
13.5.21 17:33

Kam, že se to chcete stěhovat, vždyť to místo není ani na mapě! Vaše rozhodnutí pro změnu chápu, ale ne tímto směrem. Nicméně to, že na vás nezáleží není pravda, protože od toho jak vy budete šťastná, tak od toho se odvíjí i štěstí malé. A vždyť nikde není psáno, že jim malou nedáte na víkend ke hlídání, abyste si mohla také odpočinout. Já bych jen zvažoval jinou lokalitu a to kvůli malé, aby měla lepší vzduch, ale zároveň, aby tam bylo dobře i vám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5985
13.5.21 17:39

Ne, zatím bych nikam nešla. Hledáš moc negativ na tom malém městě kde žiješ. Máš tam nějakou kamarádku nebo přátele na procházku s kočárkem? Malá ještě miminko a hlídání a finance potřebovat budeš. Pokud chceš odejít do Brna viděla bych to až půjdeš po mateřské do práce a něco si vyděláš a budeš mít na nájen i kauci, takhle budeš jen třít bídu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat