Odejít z práce ve zkušební době?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.19 20:55
Odejít z práce ve zkušební době?

Ahoj ženy, jdu si pro radu. Předem se omlouvám za anonym, nechci, aby mě někdo odhalil. V prosinci jsem přišla o práci a nastoupila na ÚP. Od prvního března jsem nastoupila do zaměstnání jako asistentka. Řekla jsem si nástupní plat, který jsem nedostala, ale práci jsem potřebovala, tak jsem to akceptovala. S tím, že dnes v každé práci jsou přeci bonusy, že zvyšují běžně mzdu po zkušební době. V nové práci jsem tedy necelý měsíc. Dělám sekretářku, administrativu a podporu oddělení. V oboru, který jsem vystudovala. Náplň práce mě relativně baví, není to nic náročného. Pracovní doba klasická, 8,5 hodiny, s tím, že mám plovoucí pracovní dobu. Dojíždím denně asi půl hodinky, s jedním přestupem, to pro mne není zásadní překážkou, neb nemám děti. Jenže dneska jsem se dozvěděla, že v této firmě bonusy žádné nejsou, nemáme ani stravenky, a že není běžnou praxí, že by se zvyšovala mzda po zkušební době.

A mám nabídku práce druhé. Na pohovor mě pozvali ještě předtím, než jsem do současné práce nastoupila. Tak jsem si řekla, že to zkusím, prošla jsem přes dvě kola výběrového řízení a vše klaplo. Je to ale práce mimo obor, nicméně několikrát jsem se ujišťovala, zda s tím počítají a zda už na podobné pozici lidé bez příslušného vzdělání pracují a práci se naučili. Ubezpečili mne, že se s tím počítá a že budu mít dostatek času na to se vše naučit. Počítám s tím, že to bude náročné, ale jde o obor, který je mi blízký a který mě vždy lákal. Pracovní doba je také pružná, klasických 8,5h. Nástupní plat je o tisíc korun vyšší, než v současné práci, s tím, že po zkušební době se navýší o osobní ohodnocení, které činí deset procent. Dalším benefitem jsou stravenky a Multisport karta, týden dovolené navíc. Standard, nicméně v současné práci nejsou bonusy vůbec žádné - ani ten týden dovolené navíc. Místo práce je v místě bydliště, tudíž odpadá dojíždění. Práce není vyloženě kancelářská, je mi jasné, že se nezastavím, ale s tím bych do toho šla.

Z hlediska finančního je má volba jasná. Uvažuji však i o budoucím uplatnění. Jako sekretářka bych si v případě hledání dalšího zaměstnání našla práci snadněji, druhý obor je užší. Moc času na rozmyšlenou nemám, měla bych se rozhodnout do pátku a případně skončit v současné práci. Řeším, co dál. Jak byste se rozhodly? Druhá práce mě nadchla, ale nejsem si stoprocentně jistá. Další možností je setrvat ve stávající práci a hledat si další, nicméně není jisté, zda bych si do dvou měsíců, které zbývají do konce zkušebky, našla něco jiného. Otázka financí je pro mě směrodatná a důležitá, jsem ochotná tvrdě pracovat, ale být za to adekvátně ohodnocená. Současná práce na mě nyní působí jako vhodná pro děvčata po škole, nic náročného, a tomu odpovídá i finanční ohodnocení. Pokud by byly nějaké bonusy, jak prezentoval inzerát, byla bych ochotná tuto stránku akceptovat s tím, že člověk našetří třeba na dovolenou z bonusů. Takto je to pro mne neakceptovatelné.

Co byste si vybrali vy? Jak byste se zachovali v mé situaci? Díky za přečtení i za každý názor.

Reakce:
Ou
Kelišová 6905 příspěvků 26.03.19 20:59

Šla bych tam, kde by mě to víc těšilo a ještě by mě lépe zaplatili.

Elishka1
Závislačka 3195 příspěvků 26.03.19 21:00

tu druhou práci popisujes lépe, tak o ní máš asi větší zájem

za sebe bych se rozhodla po popsáni toho oboru :)

Martha03
Zasloužilá kecalka 701 příspěvků 26.03.19 21:02

Ahoj. Předně bych si před podpisem přečetla pracovní smlouvu, pokud by byli bonusy, osobní ohodnocení stravenky dovolená navic tak se to tam dočteš. Takže nepodepisovat nic bez rozmyslu. Jinak praxe asistentky ti zůstává nebála bych se tedy toho, že pokud by tě nová práce neoslovila nemohla bys se vrátit zpět do asistentske pozice. Jestliže v nové práci nabízí víc a ušetříš na dojíždění tak bych do toho šla. Zkusíš něco nového, jiného a uvidíš, zda to pro tebe je nebo ne. Jenom číst smlouvu, to, že ti někdo řekne, že je osobní ohodnocení neznamená, že bude pokud to nemáš ve smlouvě uvedeno. Může tam být i jako a myslím, že to bude, volba tvého šéfa, zda dá či nedá. V konečném důsledku tak nemusíš dostat nic, pokud to je d.bil. Jinak navýšení po zkušební době bys měla mít také uvedeno v mzdovém výměru.

Smothi
Stálice 60 příspěvků 26.03.19 21:07

Být na tvém místě vybrala bych si tu druhou pozici, vidím tam pozitiva ve všech směrech. Chápu, že není příjemné řešit odchod v současné práci, ale i proto ta zkušební doba je. Hodně štěstí a držím palce :kytka:

Uživatel je onlinejenny.fields
Nadpozemská drbna 26256 příspěvků 26.03.19 21:08

Druhá práce.

Lucinka157
Závislačka 4489 příspěvků 26.03.19 21:16

Druhá práce tě láká víc, to je zřejmé, ale nedávala bych výpověď v práci kde jsi, dokud nebudeš mít podepsanou smlouvu s novou firmou, přece jen si to můžou rozmyslet a dokud není smlouva není nic jisté :kytka: a co se týče zkušeností tak je větší šance že tě vezmou na sekretářku i bez zkušeností, většinou to ani nevyžadují takže toho bych se případně vůbec nebála, že ztratíš zkušenosti v administrativě. Stejně si vše dělá každá firma po svém takže by si tě případně zaučili :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.19 21:52

Děkuji všem za názory. Ještě se zeptám - konkrétněji. Platový rozdíl je v nástupu necelá tisícovka, po nástupu tři tisíce (v hrubém) + v druhé práci stravenky. To je další tisícovka navrch. Plus ta Multisportka, kterou využiji. Dále se v druhé práci počítá s přesčasy - to jsme si vyjasnili při pohovoru - ne každý víkend, ale pokud bude třeba, jedná se pouze o sobotu a je za 100%. Tudíž další finance navíc.

Bylo by to pro vás rozhodující? Je to dostatečný finanční rozdíl, aby stálo za to vyskočit z komfortní zóny a risknout to? Přemýšlím nad tím už horem i dolem. Zda není tento finanční rozdíl zanedbatelný. Pro mě není. Ale chtěla bych vědět i názory ostatních.

Lucinka157
Závislačka 4489 příspěvků 26.03.19 22:08

No nevím jestli by to pro mě byl rozhodující faktor, ale rozhodně by mě vadilo že v dnešní době nemá tvá momentální firma absolutně žádné benefity :nevim: obávala bych se že na tom není úplně nejlépe finančně, když nemůže motivovat zaměstnance ani stravenkami klidně 50:50 :nevim: a jinak jestli to pro tebe je dost tak by mi to asi stačilo :oops: když to řeknu ošklivě k práci sekretářky se můžeš vrátit vždycky :kytka: zavres si dveře jen do této firmy :kytka:

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1934 příspěvků 19 inzerátů 26.03.19 22:15

Pro mě by bylo rozhodující i to dojíždění, ušetřit hodinu denně a finančně taky…

Pvln34
Povídálka 22 příspěvků 26.03.19 22:30

Byt tebou kyvnem na druhú prácu :) užší obor môže paradoxne znamenať lepšie možnosti do budúcna - mam to stejne. Je síce min firiem o kt. sa môžem zaujímať, ale o to lepšie platia pretože chcú skúsenosti kt. mam. Sekretariek a administratívnych pracovníkov bez špecializácie je všade veľa - ak by ta i druha prác a časom nevadila, budeš sa môcť vrátiť spet na podobnú pozíciu. I kvôli financiám, by som neváhala.

Váš příspěvek
Reklama