Návrat do práce - návrat a s tím spojené otazky

carsa
25.3.19 18:43

Je to jednoduché, buď do té práce po třech letech (nebo na jak dlouho jste měla nahlášenou rodičovskou dovolenou) nastupte, nebo se dohodněte na ukončení pracovního poměru a hledejte si práci jinde.

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
136
25.3.19 18:55

@carsa jde o to, že v červnu nastoupit nemohu, mohu až v září. Ale to asi ne každý zaměstnavatel akceptuje. Navíc kdybych tedy rozvazala pracovní poměr a šla na pracovní úřad dostanu nějaký peníz, budou za mě platit soc. a zdrav. než bude září a já si najdu jinou praci.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7478
25.3.19 19:07

@Hankkaa A původní zaměstnavatel s tebou počítá? Se mnou ten můj ne. Takže mi rovnou nabídl odstupné, když jsem šla řešit případný návrat. Tím jsem měla pokrytou prodlevu pro hledání nové. Zjistila bych si a od toho se odpíchla. Jinak klasika, pokud rozvážeš k červnu pracovní poměr, tak buďvpracák, kde dostaneš naprosté minimum a začni hledat, abys od září nastoupila…záleží na pozici, oboru…nebo pokud chceš mít klid, nahlaš se na pojišťovně jako osoba pečující o dítě, ale budeš doma „zadarmo“,zato ale nebudeš muset řešit věci okolo pracáku, případně posílání na pohovory atd. To musíš vědět ty, od kdy ti stojí zato obrážet pohovory, když chce nastoupit v záři…na řadové pozici v administrativě ti stačí začít koncem července na manažerskou už v květnu :nevim: Případně se nahlas na pojišťovnu a najdi si na léto brigádu, kde se vystřídáš u dítka s manželem…odpoledne/víkendy…pokud nemůžeš být doma bez příjmu…to záleží na vaší konkrétní situaci, možností je spousty.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2202
25.3.19 19:17

Přesně jak se píše výše, zjisti si, jestli s tebou počítají, pak se můžeš začít domlouvat dál, jestli ti dají na prázdniny neplacené volno, ještě by sis mohla o ty dva měsíce prodloužit RP, sice bys dostala jen pár korun, ale nemusela řešit pracák. Třeba s tebou nepočítají a dostaneš odstupné. Nebo se dohodnete, upravíte smlouvu… Záleží jaké máte vztahy a možnosti.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
136
25.3.19 19:17

@anupati děkuji za odpověď…zatim jsem s personalistou nic neřešila. Ale spíš si myslím, že počítají, moji pozici nezrusili.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
136
25.3.19 19:19

@xstrasilka děkuji, budu muset první řešit tedy z původní práci. Mohu se zeptat, jak moc dopředu se jim mám ozvat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Verun83
25.3.19 19:23

Muzes si prodlouzit rodicovsky prispevek do zari. Tim bys vyresila soc a zdr aniz bys musela na pracak.

  • Citovat
  • Upravit
136
25.3.19 20:04

@Verun83 ale to poresit i se zaměstnavatelem musím. Aby mě i on do toho září nechal.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2202
25.3.19 20:06
@Hankkaa píše:
@xstrasilka děkuji, budu muset první řešit tedy z původní práci. Mohu se zeptat, jak moc dopředu se jim mám ozvat.

Můžeš začít klidně hned, u nás trvalo docela dlouho, než se personalistka vyjádřila, musela to samozřejmě probrat s vedením, pak byla nemocná… Pokud by ses chtěla vrátit, aby ti schválili to neplacené volno na prázdniny, to chce vědět dopředu kvůli prodloužení RP… Pokud ne, abys dala včas výpověď…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Verun83
27.3.19 13:00
@Hankkaa píše:
@Verun83 ale to poresit i se zaměstnavatelem musím. Aby mě i on do toho září nechal.

No tak pises, ze o tu puvodni praci nijak extra nestojis..

  • Citovat
  • Upravit
136
28.3.19 07:25

@Verun83 no to nestojím. Ale pokud si prodloužím rodicak do září, tak přece musím to ohlásit i do původní práce, že nanastoupim v červnu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5118
28.3.19 07:55

@Hankkaa mám dojem, že se ptáte stále dokola. Rodičovská dovolená je max. do 3 let dítěte, pak musíte nastoupit. Chcete-li nastoupit později, tak si musíte domluvit se zaměstnavatelem neplacené volno (to vám ale dát nemusí). Nechcete-li nastoupit, musíte pracovní poměr nějak ukončit (dohoda, výpověď).

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Verun83
28.3.19 08:21
@Hankkaa píše:
@Verun83 no to nestojím. Ale pokud si prodloužím rodicak do září, tak přece musím to ohlásit i do původní práce, že nanastoupim v červnu.
  1. vy se musite domluvit se zamestnavatelem, co dal. Zda nastoupite nebo ne
  2. pokud si prodlouzite vyplaceni prispevku, zamestnavatele zajimat nemusi. Pokud byste nenastoupila, prispevkem jste kryta na zdravotni pojistovne a nemusite na pracak v pripade nezamestnani. A muzete si v klidu hledat praci na zari.
  • Citovat
  • Upravit
6594
12.2.24 22:49

Oživuji s jiným dotazem.

Mrňouskovi v dubnu budou tři, do státní školky půjde ale až v září. Do práce bych se tedy měla vracet v dubnu, ale protože ho do školky vezmou až od září, domluvili jsme se v práci, že se vrátím, ale jen na 16hod týdně - pro mě dva dny v práci. Ty dva dny v týdnu bude v dětské skupince (kapacitu na víc dní bohužel nemají, nikoho na hlídání nemám), a aspoň si spolu ještě užijeme nějaký prodloužený volný čas, než nastoupí normálně do školky a já do práce.

A teď k dotazu - sepsali jsme v práci dodatek k pracovní smlouvě, že 4-8/24 bude 16hod týdně. Mám smlouvu na neurčito, v zaměstnání o mě stojí, vycházejí mi vstříc, hlavně abych se vrátila a neodešla jinam. Jak funguje ošetřování, nebo nefunguje, když budu mít úvazek jen těch 16hod týdně?

Mám vůbec nárok na ošetřování, dovolenou… Při takhle malém úvazku?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
andrasteia
12.2.24 22:59
@Salorka píše:
Oživuji s jiným dotazem.

Mrňouskovi v dubnu budou tři, do státní školky půjde ale až v září. Do práce bych se tedy měla vracet v dubnu, ale protože ho do školky vezmou až od září, domluvili jsme se v práci, že se vrátím, ale jen na 16hod týdně - pro mě dva dny v práci. Ty dva dny v týdnu bude v dětské skupince (kapacitu na víc dní bohužel nemají, nikoho na hlídání nemám), a aspoň si spolu ještě užijeme nějaký prodloužený volný čas, než nastoupí normálně do školky a já do práce.

A teď k dotazu - sepsali jsme v práci dodatek k pracovní smlouvě, že 4-8/24 bude 16hod týdně. Mám smlouvu na neurčito, v zaměstnání o mě stojí, vycházejí mi vstříc, hlavně abych se vrátila a neodešla jinam. Jak funguje ošetřování, nebo nefunguje, když budu mít úvazek jen těch 16hod týdně?

Mám vůbec nárok na ošetřování, dovolenou… Při takhle malém úvazku?

Samozrejme ze mas, dovolena se ti počítá pomerove. S osetrovackou nevim, ale bude to podobny 8)

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat