Najdu práci po absolvování kurzu "Pracovník v sociálních službách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.19 12:48
Najdu práci s dětmi s tímto kurzem?

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, zda některá kurz máte, zda jste našly práci snáz. Já bych chtěla najít práci v nějakém zařízení, kde budou děti. Kluby, charita, azylové domy… Chystám se kurz udělat a domlouvám si dobrovolničení v jednom azyláku matky s dětmi. A já právě nevím, jak to funguje, po skončení kurzu. Zda jste chodily osobně, posílaly životopisy, nebo si vás třeba stáhly na místo, kde jste dělaly praxi. V nabídkách práce vidím hodně mizivé nabídky na pozici pracovníka v soc. službách. Tak mě i napadlo, že je jich až moc a třeba se ani neuplatnim. Spíš bych chtěla znát vaše názory, zkušenosti…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pikola
Generální žvanilka 20498 příspěvků 25.03.19 12:50

A jaký je to kurz?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.19 12:51
@pikola píše:
A jaký je to kurz?

Ježíš pardon, omylem jsem to smazala. Pracovník v sociálních službách

M-A
Kecalka 257 příspěvků 25.03.19 12:54

Obecne si myslim, ze kurz nenahradi vzdelani… neni lepsi si dodelat uplne vzdelani? Treba pomaturitni studium?

Ou
Kelišová 6942 příspěvků 25.03.19 12:59

Ne - s pracovníkem v sociálních službách to na úplně přímou práci s dětmi nejde. Hledej vychovatelku/chůvu.

Další varianta je dělat asistentku pedagoga.

Na dobrovolničení kurz nepotřebuješ, to rozhodně zkus. Pokud si se zaměstnavatelem budete sedět a budeš jako dobrovolnice spolehlivá a bezproblémová, tak při případném uvolnění nějakého pracovního místa tě může vzít během toho co si budeš doplňovat kvalifikaci, přípaně ti na ni může přispět.

Leli_83
Ukecaná baba ;) 1693 příspěvků 7 inzerátů 25.03.19 13:32

@Ou S kurzem PvSS může normálně pracovat v nízkoprahu, terénním programu či azyláku, kde se k přímé práci standardně dostane.

Zakladatelko, nevím, odkud jsi, ale v našem regionu je teď velký hlad pro pracovnících v soc. službách. Fakt nejsou lidi. :nevim: Zkus to, uvidíš… Pokud jsi na ÚP a jsou ochotní ti to zaplatit, tak neváhej. Nesouhlasím s názorem, že kurz kvalifikaci nenahradí, protože právě v soc. službách jsou PvSS velmi žádaní na takovou tu přímou práci s klienty, kdežto lidi s VOŠ nebo VŠ končí často u papírování (takový je holt zákon). Jinak pokud by tě obor chytil za srdce, VOŠ si můžeš dodělat i později.

Jo, a dobrovolničení chválím, takhle se profilují pozdější nejlepší zaměstnanci. ;-)

Leli_83
Ukecaná baba ;) 1693 příspěvků 7 inzerátů 25.03.19 13:35

Jinak ještě k tomu, jak to chodí - školila jsem přímo rekvalifikační kurz PvSS a z každého kurzu o cca 15 účastnících mi po skončení odcházelo tak 5 lidí pracovat do organizací, kde kroutili praxi. Někdy třeba ze startu jen na dohodu, později přecházeli na smlouvy. :-)

Ou
Kelišová 6942 příspěvků 25.03.19 13:48

@Leli83 aha - prima.

luciie88
Kecalka 104 příspěvků 25.03.19 14:12

Ano, já dělám teda v DZR, ale sháníme lidi pořád a co jsem koukala, tak hledají i v azylákách apod, chtěla jsem kdysi nastoupit dálkově na zdravku na sociální péči, místo těch pěti let jsem si udělala kurz a dělám práci stejnou, jakou bych dělala se školou a maturitou…

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 25.03.19 14:28

Ja mam socialni VOŠ a ted dodelavam Bc. a smutne, ze jsem se nikdy k prime praci ani nedostala a neumim to:-( skoro by se mi te kurz taky hodil. Vetsina spoluzacek sedi na urade.

Lenka997
Kecalka 139 příspěvků 25.03.19 14:56

Mám tento kurz až na to, že dělám se seniory. Jinak když jsem byla na kurzu tak kazdy chtěl dělat s jinou cílovou skupinou. Ať už jsou to mentálně postižení, nizkoprahova zařízení, domovy pro seniory, chráněná bydlení…atd. A myslím si, že praci na 99% najdeš, protože pracovníků v sociálních službách je pořád podstav. ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.19 16:16

Holky, moc děkuji. Ještě jsem se chtěla zeptat těch, co máte zkušenost, zda při těchto pozicích jde pracovat třeba na zkrácený úvazek. Konkrétně třeba v tom azylovém domě. Co jsem se tak doslechla, tak většinou se jede podle projektů a ty úvazky musí sedět.

Lenka997
Kecalka 139 příspěvků 25.03.19 16:41

Tak v azylaku nevim, ale u nás v domově to jde.

Ivousekk
Povídálka 25 příspěvků 25.03.19 16:47

Ahoj,tez mam kurz pro pracovnik v socialnich službách a delam se seniory. Myslim si,ze vsechno je na domluve..za zeptani nic nedas.

luciie88
Kecalka 104 příspěvků 25.03.19 18:05

Tady zrovna shání jenom na zkrácený úvazek v okolí do azylaku, všude je to o domluvě ale.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama