Odhadce nemovitosti kvůli dědictví - cena, postup

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zahradnice Roku
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 28.12.16 09:05
Odhadce nemovitosti kvuli dědictví-cena, postup

Dotaz. Jdu na konci měsíce k notáři ohledně dědictví. Pokud se nenajdou dluhy atd tak by předmětem dědictví měl být i pozemek/nemo­vitost. Vím, že je potřeba si zajistit odhadce. zajímalo by mě jak moc předem to lze udělat. Chci to mít právě co nejdříve udělané, protože pokud dědictví přijmu tak jde o rekreační objekt a ten se prodává nejlépe přžed sezounou na jaře a vím, že u notáře to nějakou dobu trvat vše bude. Proto jsem myslela, že bych si toho odhadce sehnala tedka (k notáří jdu až ke konci ledna) aby měl třeba cca ty 3 týdny na to udělat ten odhad a pak bych ho rovnou mohla předložit, že bych to urychlila atd…

Nechci tady nikoho obtěžovat, vše jsem si samozřejmě snažila vygooglit, ale z toho co jsem našla moc tedy moudrá nejsem, abych řekla pravdu a tak bych ocenila, kdy si někdo našel dvě minutky a vysvětlil…

  1. dotyčný měl kdysi dluhy, ale již vše by snad mělo být doplaceno. Ráda bych se ale pojistila a nechala si sepsat ten souhrn majetku či co to je.


Ale nevím kolik to stojí, kde se to sepsiuje atd a jak to přesmně funguje atd atd…

2)schůzku u notáře mám poslední týden v lednu myslím. Musím si an to udělat v práci volno atd. Přišel dopis se zeleným pruhem, že se mám dostavit s dokladem totožnostia s tím papírem co mi přišel.

Zajímalo by mě co se přesně bude dít a jaký bude další průběh. Zda se vše vyřeší během jedné schuzky nebo jak to probíhá dál. Jde mi hlavně o to z hlediska času. Pokud dědictví přijmu je tam i letní rekreační objekt, který se samozřejmě nejlépe prodává před sezonou, takže bych ráda měla vše třeba do konce unora vyřešené…

  1. na co si dát u notáře pozor. Co říkat či neříkat atd? Na co se zeptata atd…

Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
vertunka
Závislačka 4811 příspěvků 28.12.16 09:16

Zdědila jsem byt a odhadce tam posílala sama notarka. A trvalo víc jak půl roku než se dedictvy uzavřelo.

medunka23
Kelišová 7261 příspěvků 28.12.16 09:20

Tak v každém kraji by měl být seznam odhadců nemovitostí, to si zadej normálně do googlu a vyjede ti podle místa kde to potřebuješ odhadnout. My teď refinancovali hypo a u nás jsou 3 odhadci a 2 měli plno až do Nového Roku a ten jeden přijel do týdne. Jinak my platili 3800,– což se plus míns ta cena takhle pohybuje. Co se týče toho notáře, to už neporadím.

Sany80s
Kelišová 6720 příspěvků 28.12.16 09:24

My to řešili až po té, co jsme byli u notáře.
Odhadci je potřeba říct, že to má člověk pro potřeby dědictví.
Potom už to trvalo krátce, odhadce jsme si sehnali sami, nejdéle trvalo to, než jsme se vůbec poprvé dostali k notáři. To bylo za několik měsíců. Pak už to jelo.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1851 příspěvků 28.12.16 09:25

Jinak odhadce to může udělat rychle, ale než se vyřídí dědictví, tak to může trvat taky pěkně dlouho. Babička zemřela v dubnu a ještě to není vyřízené a uzavřené… A to nejde v našem případě o nic složitého ani velký majetek :nevim:

Zahradnice Roku
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 28.12.16 09:32

U mě jde jen o soobní věci, možná staré auto- asi nepojízdné, možná peníze co byli na účtu a právě pozemek, kde byla chata…celkové dědictví je spíše v řádech desítek tisíc než statisíc nic velkýho, ale ráda bych to přijala i kvuli osobním věcěm, ale pokud by tam byl i ten pozemek tak jenom super, že si člověk polepší…cena toho nebude nijak veliká, ale i tak že…

notářka mě kontaktovala asi po 3 měsících po smrti. schuzka je myslím ten poslední týden v lednu, ale nevím jak dlouho se to pak zase bude táhnout…protože letní rekreační objekt se nejlépe prodává třeba na začátku dubna a né až někdy v srpnu že jo…

a toho odhadce si mohu zajistit sama ne?

mooch
Extra třída :D 13789 příspěvků 28.12.16 09:33

Záleží na notáři, některému stačí písemné prohlášení vlastníka o ceně, některému potvrzení místní realitky. Klasický odhad pro dědictví jsem nedělala ani nepamatuju…

Zahradnice Roku
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 28.12.16 09:34
@mooch píše:
Záleží na notáři, některému stačí písemné prohlášení vlastníka o ceně, některému potvrzení místní realitky. Klasický odhad pro dědictví jsem nedělala ani nepamatuju…

a ty jsi z oboru?

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 28.12.16 09:36

Pro účely běžného dědického řízení by měl stačit i odhad tržní ceny od jakékoliv realitky, ten může být do týdne hotový, dělali jsme jich v kanceláři spoustu… Ale záleží na konkrétním notáři.

histep
Závislačka 3966 příspěvků 28.12.16 09:40

Jj, nam taky stacila pouze nabidka od realitky. Jinak pocitej s tim, ze dedictvi otevrene na konci ledna do jara rozhodne uzavrene nebude.

JanaKr
Kecalka 331 příspěvků 28.12.16 10:11

@Zahradnice Roku občanka je kvůli ověření totožnosti. Zaslaný papír je informativní, na něm to zase tak nestojí. Nejprve se informuj, zda majetek není předlužen. Jakmile ho jednou přijmeš, nic s tím už neuděláš. Majetek bankovní, zapsaný na katastru si notář zjistí sám. Tebe se bude ptát na osobní majetek - nábytek, šatstvo,… - řekni, že to bylo zanedbatelné hodnoty, abys z toho zbytečně neplatila. Časové rozlišení ti nikdo neřekne, protože to záleží, zda tam jsou věřitelé atd.

Almondea
Echt Kelišová 8679 příspěvků 28.12.16 10:22

Do konce února to vyřešené nebude, kor jestli buddeš muset dělat odhad u nemovitosti. Počítala bych předběžně tak půl roku až rok.

Zahradnice Roku
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 28.12.16 11:04
@histep píše:
Jj, nam taky stacila pouze nabidka od realitky. Jinak pocitej s tim, ze dedictvi otevrene na konci ledna do jara rozhodne uzavrene nebude.

já už mám schuzku s notářem na konci ledna…umrtí bylo v řijnu

Zahradnice Roku
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 28.12.16 11:04
@JanaKr píše:
@Zahradnice Roku občanka je kvůli ověření totožnosti. Zaslaný papír je informativní, na něm to zase tak nestojí. Nejprve se informuj, zda majetek není předlužen. Jakmile ho jednou přijmeš, nic s tím už neuděláš. Majetek bankovní, zapsaný na katastru si notář zjistí sám. Tebe se bude ptát na osobní majetek - nábytek, šatstvo,… - řekni, že to bylo zanedbatelné hodnoty, abys z toho zbytečně neplatila. Časové rozlišení ti nikdo neřekne, protože to záleží, zda tam jsou věřitelé atd.

věřitelé?

Zahradnice Roku
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 28.12.16 11:05
@Almondea píše:
Do konce února to vyřešené nebude, kor jestli buddeš muset dělat odhad u nemovitosti. Počítala bych předběžně tak půl roku až rok.

cože? to snad ne…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Honza v MasterChefovi odrovnal porotu: Má šest prstů, ale vaří jako zkušený mazák!

Stejně jako ty předchozí přináší i letošní řada kulinářské show MasterChef... číst dále >

Rasta kočka dne: Hvězda České televize Tvarůžková změnila image a je to pecka!

Čokoládová kráska z České televize Zuzana Tvarůžková (35) si nechala udělat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >