Reklama

Odkdy dat diteti pit Kubika?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Danylea
Ukecaná baba ;) 1852 příspěvků 13.02.09 21:46
Odkdy dat diteti pit Kubika?

Muj syn prestal pit. Chtela jsem se zeptat, od jakeho veku ditete byste mu dali na piti naredeneho Kubika?? Klasicke ovocne stavy od Hami mu najednou nechutnaji (jsou na nej moc asi kysele?), zkouseli jsme i neslazeny bio-most, taky naredeny, ale opet, moc kysele. Granulovane caje davat nechci, je v nich mooooc cukru a klasicke caje ani cistou vodu mi nikdy nepil, nechutna mu to :( Donedavna dostaval ty slabe stavicky, ty jsou bez cukru, ale posledni tyden proste pit nechce a ja uz nevim, co do nej nacpat :( Nechce vubec nic… dokonce ani ten sladky granulovany caj, kdyz jsem mu dala trochu ochutnat.
Cetla jsem slozeni na Kubikovi, a neprijde mi to tak strasne, tim spis, kdybych mu to hodne naredila v pomeru minimalne 1:2 (Kubik:voda)
Co myslite???? Chlapeckovi je rok.

Reklama

Reakce:

vladkaaa
Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 13.02.09 22:17

Já bych řekla, že někdo dává, někdo ne. .
Pije chlapeček UM? Nebo je kojený?Já mám dcerku o 3m starší, od 9m je na UM a krom toho moc nevypije. Pokud není nemocná jako teď, tak si dá ráno a večer UM ze 180ml vody, po obědě ze 150ml vody. K tomu nějakej jogurt, polívku, večer kaši, takže si myslím, že má dost. Prospívá, čůrá atd. No taky bych měla představu, že dá ještě pítko vody či čaje, ale nedá. Pije, ale jestli dá bokem 1-2dcl, tak je to až až. Kubíka nedávám a ani nechystám. Starší (4r) ho dostane jednou za čas a ještě jí ho dost ředím.

vladkaaa
Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 13.02.09 22:21

Tak už jsem se dočetla, kolik má UM a kojo. .
Mně teď dcerka marodila, nejedla vůbec nic (vůbec, nevěřila bych) a pila příšerně málo, dávali jsme i lžící a taky zkoušeli, co se dá. Teď se jí ulevilo, už zas pije své oblíbené mlíčko a občas i čaj či vodu. Tak snad je to u vás jen chvilkové, třeba mu není nejlépe. .

Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 13.02.09 22:30

Kubík je bez konzervantů, takže OK. Hodně naředit, protože opravdu obsahuje moc cukru. A co šťávičky od Hippu? Ty jsou bez přidaného cukru a opravdu jsou sladké.
Mladší syn taky moc nepije čaj, když tak jen teplý a hodně oslazený, ale ředěné Hipp šťávy mu moc chutnají. A to je ředím v poměru 1:4 …
Ale vzhledem k jeho věku už budeme přecházet na normální 100 % džusy opět hodně naředěné.

Martina

Inge
Extra třída :D 10916 příspěvků 14.02.09 09:04

Já bych taky naředila víc než 1:2, je to fakt hodně sladké a kyselé.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.09 10:43

No, nechceš místo Kubíka dát šťávu YO? Je bio a moc dobrá.
Kubík je pěkný svinstvo - samej cukr. V testech dětských nápojů vyšel snad úplně nejhůř.
Já bych ho teda svýmu dítěti nedala.

Petra

andela 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.09 11:32

Taky jsem sem tam dávala kubíka, ředila jsem teda fest, cca 50ml kubíka a zbytek flašky vodu. Jenže tím že to stejně bylo sladký a ňamkový, tak mi malej flašu vyslopal pomalu na ex, což nebylo taky nif mof. A poté co jsem viděla testy, kde uvádějí že např. v kubíkovi je až 8 kostek cukru, představila jsem si vlastní kafe s toliko cukrem a od té doby kubíka nedávám.A vůbec všelijaký tyhle super dětský pitíčka … kupujeme jen opravdu málokdy.
Jára pil čaj, a nebo extra naředěnou klasickou š´távu. A protože jí já sama nemám ráda sladkou, má vždy chudák spíš jen lehce šmrncnutou vodu :D.

Danylea
Ukecaná baba ;) 1852 příspěvků 14.02.09 11:53

Ja jsem to trochu prehnala s tim redenim, redim mu to vic, taky to ma spis jen smrncnuty, na chut to neni pro me moc poznat, ale jem to zkratka chutna…
Hipp i Hami stavy jsme zkouseli, driv mu chutnali, najednou mu to nejede :( Nemam tuseni proc :( Granul. caje dat nechci, ty jsou fakt preslazeny...... :(
Vubec jsem netusila, ze Kubik ma tak spatne reference 8O Ja prave myslela, ze podle slozeni je docela ok… pravda je, ze mnozstvi cukru se na obalu nedoctu :(

papu
Echt Kelišová 7666 příspěvků 14.02.09 12:05

Malýmuje přes dva a Kubíka ještě neměl. Do nedávna pil jenom obyčejnou vodu nebo čaje, max. s pampeliškovým medem proti kašli.
Pak mu nebylo dobře a děsně dlouho nepil, tak jsem koupila šťávu - tu YO, je bez konzervantů, nepřibarvovaná, apod… A dala mu mu trochu se šťávou (tak 5 ml šťávy na 280 ml flašku, rozhodně ne 1:2).
Od tý doby to chce, takže mu to takhle minimálně sladím - síš chce ale vidět, že tam tu šťávu lejeu, takže někdy naleju šťávu, zaleju vodou a když se pak nekouká, tak vyleju a dám jenom vodu - a je spokojenej :lol: :lol:

petrax77
Ukecaná baba ;) 1687 příspěvků 14.02.09 14:55

A co třeba obyčejnou vodu, tu jsi zkoušela?

No můj názor - já bych ho v žádném případě nedávala. Nedávám ani jiné šťávy, džusy apod. Až bude velký, tak si do těla dostane sám spoustu chemicky upravených jídel a pití, tak proč mu to cpát už teď…

Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 14.02.09 16:41

To mě vždycky pobaví, když radí někdo, komu dítě pije vodu … Kdybych trvala na tom, aby kluci pili jenom vodu, tak to by raději nepili vůbec … V jejím prskání byli velmi vynalézaví.
Kubík není žádná chemie - nejsou tam konzervanty ani barviva, bohužel je hodně přislazený. Takže pokud se hodně naředí, je v pořádku. Stejně tak kvalitní džusy nebo mošty v Bio kvalitě.

Martina

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.09 22:51
Zubr píše:
To mě vždycky pobaví, když radí někdo, komu dítě pije vodu … Kdybych trvala na tom, aby kluci pili jenom vodu, tak to by raději nepili vůbec … V jejím prskání byli velmi vynalézaví.
Kubík není žádná chemie - nejsou tam konzervanty ani barviva, bohužel je hodně přislazený. Takže pokud se hodně naředí, je v pořádku. Stejně tak kvalitní džusy nebo mošty v Bio kvalitě.Martina

Tak to je fakt :). My jsme s vodou taky bojovali. Teď když je větší, tak už je to lepší, a třeba v létě jsem ho docela snadno překecala že nebudeme na pítí kupovat džusíka (ty srágory jako Jupík a pod) ale vezmem vodičku bublinkovou, že je na žízeň v horku lepší. To si vzal půllitrovou flašu a klidně půlku vypil skoro na ex ;). Ale musí být bublinková (beru jemně perlivou).Když já piju vodu z kohoutku tak je schopen se i té napít. Ale normálně vodu nepije.
Když předtím chlastal v noci jak o závod, klidně 3 flaši za noc, a necěděla jsem jak to zredukovat, tak voda byla nej způsob jak odnaučit v noci pít :D. Neobešlo se to bez řevu, ale pomohlo to ;).

Já jsem tedy vůbec proti všelijakým džusům a pitíčkám a limonádám normálně. Nechápu jak to někdo může pít na žízeň. V páci si kupuju buď ochucenou vodu, nebo minerálku. Doma nejraděj piju obyč vodu z kohoutku :). A vzhledem k tomu že má syn i dědičné dispozice k cukrovce (přítej je diabetik od 18ti na inzulinu, jeho tatínek a bratr taky) tak takovéhle věci mě netrápí že nepijeme. Jednou za čas jo, to neříkám, ale k normálnímu pití nepoužívám.

nepřihlášená Andělka

Danylea
Ukecaná baba ;) 1852 příspěvků 15.02.09 23:20

Jj holky, on mi vodu fakt nepolkne :( Ani neslazenej pytlikovej caj :( Zkouseli jsme to uz od uplne malililinkatyho miminka (ja vim, ze se nema do pul roku nic navic davat, ale neodsuzujte me, malej byl extremne urvany miminko a tudiz se pri rvani silene potil a ja tolik mlicka nemela :( tak jsme obcas chteli podstrcit neco navic) a proste to odmital a odmita doted - vodu a pytl. caj…

Ta stava YO, priznam se, jeste jsem ji nezahlidla, ale nedavno jsem zkousela koupit i to piti od Hippu (myslim jablko-hruska) a nechtel, podle me to na nej bylo taky kysely :( JA uz nevim, co s nim… Mam doma glukopur, ale taky se mi nechce mu ho cpat do vseho… Nebo myslite, ze je to mensi zlo, nez Kubik? Treba caj oslazeny Glukopurem?

Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 17.02.09 12:21

Myslím si, že Kubík ředěný vodou je úplně v pořádku :wink: u nás voda taky nehrozí. Mladší je na tom zatím s pitím tak, že pije jen moje mlíko nic víc, ale synovi jsem po roce taky dávala zředěného Kubíka a chutnal tak to zkusím i u malé :D

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >