Odklad, protože mu vše musí opakovat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

haniky
Povídálka 31 příspěvků 15.12.17 09:01
Odklad do 1.třidy protože....

Dobrý den chci se zeptat na radu…nebo třeba máte něco podobného doma…každý týden v pátek se ptám p. učitelky v MŠ zda je vše s malým v pořádku, vždy mi odpoví, že je to zlatý dítě šikovný. A včera mi bylo řečeno, že nám doporučují odklad-důvod-musí mu skoro vše říkat 2×!! Stála jsem jak v šoku opařená! Malej umí počitat i v Nj, Ag. Psát svoji adresu, vyjmenovat měsíce, krásně kreslí, hru dohraje dokonce, trpělivý je až kam, jediná chyba-z mého pohledu je, že neni průbojný…nechá si vzít hračky, nevráti nikomu štípnutí…posílaji nás do poradny a pak se prý uvidi. Je narozen v květnu. Stále si říkám, že do září je spousta času…no co si o tom myslíte vy? Chápu, že pani učitelka říká vše jen jednou…děkuji za názory

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineTichošlápek
Echt Kelišová 9167 příspěvků 15.12.17 09:03

Vezmi ho do poradny a uvidíš ;) paní učitelka ho zná zase jinak než ty a její názor bych určitě brala v potaz

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 15.12.17 09:06

@haniky dala bych na PPP, odklad není proto, že by nebyl šikovný, to on určitě je, ale prostě nějaká forma nevyzrálosti? Těžko říct..

Black Cat
Kelišová 6503 příspěvků 15.12.17 09:11

@haniky A musí mu všechno říkat 2×, protože nerozumí zadání nebo proto, že nedává pozor a nesoustředí se?
Jako já bych do PPP teda zašla. Je dobré vědět víc názorů…

Novire
Neúnavná pisatelka 19760 příspěvků 15.12.17 09:12

Pokud máte rozumné paní učitelky, zkušené, s praxí, tak bych jejich názor nepodceňovala. Za vyšetření v PPP nic nedáš.

Jen mě ještě napadá - to co jsi vyjmenovala (počítání…) není pro školu až tak důležité. Po zkušenosti se dvěma prvňákama jsem u třetího fakt ráda, že s nestydí, dokáže si s dospělým vyřídit, co potřebuje, hlídá si svoje věci, nebojí se říct, že potřebuje pomoc/vysvětlit/po­radit, pamatuje si, co má kdy přinést do školky a připomíná mi vánoční besídku a nezapomíná v šatně čepici. Že se neumí podepsat fakt neřeším…

haniky
Povídálka 31 příspěvků 15.12.17 09:19

Do poradny určitě pujdeme…jinak já mu doma říkám věci jen jednou…spíš mi připadá…dělá tohle taťkovi, když mu něco vysvětluje…kluk prostě slyší jen co chce..

KriJona
Závislačka 2689 příspěvků 15.12.17 09:21

Mam prostřední ditko narozené v červenci a určitě s nim do PPP zajdu, take je šikovný, umí psát čísla do patnácti, umí se podepsat, rad tvoří a je šikovný. Ovsem je tak moc na me závislý stále, ze i v tomto věku se mu ve školce stýská a je citlivá povaha, stačí aby na nej pani učitelka zvedla trochu hlas aby neco udělal, kdyz napoprvé nereaguje a nese to hůř než otrkánci:-) zajímá me samotnou co doporučí v poradne

Amys
Generální žvanilka 20664 příspěvků 15.12.17 09:22

@haniky Já bych ho do té poradny vzala, prohlédnou ho, uklidní tě a případně pomůžou, jak s ním pracovat, aby do té školy stihl ještě dozrát. Je dobré, když se to řeší takto brzo, čekací lhůty bývají dlouhé a takhle byste to mohli v pohodě stihnout. U nás proběhla první návštěva ve školce ještě před vánoci a další za několik měsíců, kdy zjišťovali, kam se to posunulo a pak normálně doporučili nástup do školy bez odkladu. Ona totiž ta sociální vyzrálost (průbojnost do toho taky patří) je nejdůležitější, nepodceňuj to. Ve škole už si musí většinu věcí vyřídit sám. Rodič už do školy defakto nesmí, prostě tam dovedeš dítě, otevřeš dveře, vypustíš dítě a zase jdeš. Zbytek je na něm a pokud to sám nezvládne, budete z toho všichni nešťastní.

haniky
Povídálka 31 příspěvků 15.12.17 09:27

Děkuji za názory…jsem zvědavá na tu poradnu…

Amys
Generální žvanilka 20664 příspěvků 15.12.17 09:33
@haniky píše:
Děkuji za názory…jsem zvědavá na tu poradnu…

Neboj se toho, není to vůbec nic hrozného a dneska tam chodí kde kdo. Dřív se z toho dělalo tabu, teď už to tak dávno není.

Hoa Mai
Kelišová 5468 příspěvků 13 inzerátů 15.12.17 09:59

@haniky Za návštěvu PPP určitě nic nedáš. Ale pokud je neprůbojnost daná povahou, nejsem si úplně jistá, jestli se na tom něco zásadního změní. Někdo je prostě takový celý život, třeba já. Já jsem narozená na konci června, do školy jsem šla normálně v šesti, neprůbojná jsem celý život, ale se zvládáním školy jsem neměla problém. Holt jsem nebyla hvězdou třídy, měla jsem jednu dvě kamarádky, ale to není žádná tragédie. Jako časem jsem se trošku otrkala, ale kdyby se mělo čekat se začátkem školní docházky, až někomu vrátím štípnutí nebo se ohradím proti šlohnuté hračce, to bych šla do školy tak v 16. Mám dvě blízké kamarádky, obě mají dcerky s odkladem ze stejného důvodu - neprůbojné, „uťápnuté“, citlivé. Ani u jedné z nich se za ten rok k lepšímu nic nezměnilo, u jedné bych řekla, že je to ještě trochu horší, je citlivější, nad věcmi hodně přemýšlí a pak je prožívá. Sama její maminka po tom roce zkonstatovala, že by možná bylo lepší, kdyby šla o ten rok dřív, když ten svět kolem sebe neprožívala tolik, u té druhé je to asi jedno. Měly nastoupit loni, nastoupily letos, to už jim nikdo odklad nedá.
U toho říkání věcí 2×: je otázka, proč a co mu musí říkat dvakrát. Jsou děti (mí dva synovci například 10 a 8 let), kterým musíš říct „nemel a jez“ nebo „můžeš se už konečně obléknout“ snad desetkrát, ale ve škole i kolektivu fungují normálně, jsou jedničkáři. Kdyby byl důvod ten, že mu déle trvá pochopit, co se po něm chce, tak to už by byla jiná.

haniky
Povídálka 31 příspěvků 15.12.17 10:17

No jestli to ma po mne tak bude neprubojny cely zivot…a jinak moc dobre rozumi co se po nem chce…jen mi nekdy prijde jako by mnel svuj svet a neslysel…to pozoruji hlavne kdyz s nim mluvi tata…

Netopirek
Echt Kelišová 7624 příspěvků 15.12.17 10:29

U nás chodila psycholožka do školky tak jsem naštěstí nikam nemusela :mrgreen:
U dcery byli pro učitelky problémy dva. 1.dcera je narozená v srpnu 2.porucha pozornosti

Psycholožka sama řekla, že neví jistě. Ale že by využila dceřiného nadšení do školy. A hlavně to, že půjde s kamarádkami. Ve školce by zůstala sama.

Teď je dcera ve třetí. S pozorností má pořád problémy, ale to máme u nás v rodině všichni. Jinak žádné problémy.
A pro prvňáčka víc než vědomosti je důležitá samostatnost. U nás rodiče nesmí přes vrátnici.

Hoa Mai
Kelišová 5468 příspěvků 13 inzerátů 15.12.17 10:32
@haniky píše:
No jestli to ma po mne tak bude neprubojny cely zivot…a jinak moc dobre rozumi co se po nem chce…jen mi nekdy prijde jako by mnel svuj svet a neslysel…to pozoruji hlavne kdyz s nim mluvi tata…

A učitelky ve školce mají stejnou zkušenost všechny, nebo jen jedna? Pokud tohle pozoruješ jen u někoho (tatínek) a někdo jiný s tím problém nemá, tak synovi spíš nevyhovuje způsob komunikace a bojkotuje ho „selektivní hluchotou“.

Příspěvek upraven 15.12.17 v 10:42

BohunkaP
Extra třída :D 14816 příspěvků 15.12.17 10:37
@haniky píše:
Dobrý den chci se zeptat na radu…nebo třeba máte něco podobného doma…každý týden v pátek se ptám p. učitelky v MŠ zda je vše s malým v pořádku, vždy mi odpoví, že je to zlatý dítě šikovný. A včera mi bylo řečeno, že nám doporučují odklad-důvod-musí mu skoro vše říkat 2×!! Stála jsem jak v šoku opařená! Malej umí počitat i v Nj, Ag. Psát svoji adresu, vyjmenovat měsíce, krásně kreslí, hru dohraje dokonce, trpělivý je až kam, jediná chyba-z mého pohledu je, že neni průbojný…nechá si vzít hračky, nevráti nikomu štípnutí…posílaji nás do poradny a pak se prý uvidi. Je narozen v květnu. Stále si říkám, že do září je spousta času…no co si o tom myslíte vy? Chápu, že pani učitelka říká vše jen jednou…děkuji za názory

Ty dovednosti, které popisuješ, nejsou úplně nejzásadnější pro vstup do první třídy. Žádného pedagoga nebude zajímat, v kolika jazycích umí Tvoje dítě počítat - to je naprosto nedůležitá hloupost (něco jako když chlapečci chodí po ulicích a umějí vyjmenovat všechny značky aut, které potkají). Takové dovednosti se snadno naučí i cvičené opičky, se školní zralostí to nemá nic společného.

Pokud učitelka, která s Tvým dítětem tráví denně x hodin, zastává názor, že dítě není pro vstup do školy zralé, minimálně bych se nad tím hodně zamyslela a do poradny s ním určitě zašla.

Samozřejmě, do září je ještě spousta času a mnohé se může změnit… ale některé věci prostě vidí objektivní oko zkušeného pedagoga lépe než to maminčino chápavé a milující. I když to bohužel mnohé maminky nerady slyší, protože „já jsem matka a nikdo nezná mé děťátko líp než já“.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Saša Rašilov se podruhé oženil: Nevěsta Lída si počmárala šaty!

Populární herec si dnes po poledni vzal za manželku svoji o čtrnáct let... číst dále >

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Reklama