Odmítá jíst z lžičky

10.5.08 17:42

Odmítá jíst z lžičky

Moje dcera mi nejdříve odmítala jíst jakékoli příkrmy. Podle rad jsem je na nějakou dobu přestala dávat, abych ji do nich nenutila. Dnes jsme zkusili poprvé kaši a opět ji nechtěla. Když jsem ji pak přelila do flašky, tak ji vypila., Problém je tedy zřejmě v té lžičce.
Poradí mi někdo, jak malou na lžičku naučit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10.5.08 18:39

Ahoj, tak Pája se učil jíst ze lžičky 14 dní, než pochopil, že tu divnou věc má olíznout a obsah spolknout. Určitě bych začala učit na mrkvi, ne na kaši, zvykne si na sladkou chuť a zeleninu pak nemusí chtít vůbec. Nejdřív jsem nabrala na lžičku mrkev sobě a předvedla, pak dala jemu. Když po několika pokusech nechtěl, tak prostě dostal mlíčko. Za týden pokusů snědl asi 3 - 4 lžičky, po 14 dnech asi 1/3 skleničky Hami první lžička. Používala jsem měkkou silikonovou lžičku, byla lepší na olizování. Určitě bych nepřestávala v podávání, časem se to poddá. Četla jsem taky, že je celkem důležité, kam do pusinky lžičku strkáš. Mělo by to být na střed jazyka, ze špičky jazyka prťata neumí jídlo posunout do krčku, když dáš lžičku moc dozadu, budou se dávit. Vytrvej, nabízej, ale nenuť. Pevné nervy a hodně štěstí. :-)
Ještě mě napadlo tohle. Pája se u těch první lžiček kroutil a odvracel, jenže já ho krmila a seděl mi u toho na klíně. Pak jsem ho dala do polosedu do lehátka a on začal o tu lžičku jevit zájem. Má holčička u jídla pohodlí? Mohlo by to mít vliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
989
10.5.08 19:29

Ahojky, my jsme začínali s prvním příkrmem řidší kaší do flašky, protože už jsem si ho nechtěla večer „nasírat“ lžičkou. Až pak jsme v poledne začali mrkví…atd. a to jsme jeli lžičkou v podstatě v leže protože neseděl. Až když jsme zvládli techniku tak jsme možná v 8mém měsíci začali jíst lžičkou i večerní kaši. V poledne na trénování techniky jezení lžičkou bylo víc času, sil, a trpělivosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
10.5.08 20:23

Ahoj a jak jsi jí dosud dávala kapky (kanavit a vit. D) popř. sab simplex?? Já je oběma klukům od narození dávala na lžičce, takže na ni byli odmala zyvklí, věděli, že se otvírá pusa a jí se to, ani s jedním nebyl problém při zavádění příkrmů…
asi vám nezbývá, než to trpělivě zkoušet…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
10.5.08 20:26

Ahoj a jak jsi jí dosud dávala kapky (kanavit a vit. D) popř. sab simplex?? Já je oběma klukům od narození dávala na lžičce, takže na ni byli odmala zyvklí, věděli, že se otvírá pusa a jí se to, ani s jedním nebyl problém při zavádění příkrmů…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
10.5.08 20:27

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
10.5.08 20:31

omlouvám se třikrát to tu být nemuselo :oops: nějak se to nechtělo odeslat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
11.5.08 08:18

ahoj,

presne tak…malemu take davam od narozeni kapky na lzicce a kdyz jsme predevcirem zacali s „prvni lzickou“, vyskrabavala jsem misticku, maly se olizuje a chechta se u toho. Sice je pak zralej na sprchu, ale to mi vubec nevadi, hlavne, ze mu chutna, protoze u nas je zase problem s mlickem (UM).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1687
12.5.08 20:35
kristain píše:

Kristain - jojo, přesně tak to fungovalo i u nás. Od malička znal lžičku s kapičkama, takže věděl, co s ní. Naštěstí nás tedy problém, že by nevěděl, jak jíst ze lžičky nepotkal. Od začátku přikrmů (po 6.M) jsem mu dělala jídlo pěkně husté, že prostě na lžičce „stálo“ :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.5.08 12:11

Odmítá jíst z lžičky

kristain, kapičky jí samozřejmě dávám. Na lžičce s trochou mlíčka.. Jenže to dostává vleže a obsah lžičky jí vlastně steče do krku samo, takže ona se té lžičky pusinkou ani nedotkne..
Samozřejmě to nevzdáváme, bojujeme dál. Dneska jsme obhozené obě dvě mrkví, malá si hrála při jídle na vrtulník.. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama