Odmítá kaše.

8
26.3.04 19:27

Odmítá kaše.

Ahoj, máme osmiměsíční holčičku, kterou jsem 6 měsíců plně kojila. Potom jsem jí začala v poledne dávat zeleninové polévky nebo příkrmy, dopoledne a odpoledne ovocné přesnídávky (vše od Hami).Jí je od začátku bez problémů. Ráno, večer a v noci stále pouze kojím, někdy i přes den. Někdy za noc jí stačí dvakrát nakojit, ale častěji se budí skoro po hodině až dvou. Intenzivně saje 6 až 7 minut, pak zase usne. Chtěli jsme jí začít večer před koupáním dávat instantní ochucené kaše od Hami, po koupání dokojit, ale narazili jsme na problém. Kaši prskala, odmítala ji polknout, vyloženě se ošklíbala. Zkusili jsme jí ji dát i ve dne, ale výsledek je stejný. Nechtěla kaši ani tehdy, když jsem do ní navíc přidala její oblíbenou ovocnou přesnídávku. Myslela jsem, že kaši nechce, protože nezná jiné mléko než mateřské, a tak jsem jí zkusila dát Nutrilon. Důrazně jej odmítla. Jak ji naučít přijít kaši na chuť? A jak mléku v případě, že nebudu moci dál kojit a na kravské bude ještě malá? Poradíte? Ilia

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3596
26.3.04 23:44

Ahoj Ilio,

naše holčička taky nechtěla ze začátku papat kaše. Ale po kukuřičných křepkách se mohla utlouct. Tak jsem zkusila uvařit kukuřičnou kaši a tu jedla. Rýžovou od Hami nechce, ochucenou už vůbec ne. Vařila jsem instatní kukuřičnou a rýžovou vařím pouze z rýžové krupičky od Nestlé. A vždy přidávám mléko (u nás je to HA Sunar). Kaši ochucuji banánem, jablíčkem. Občas přidám trochu medu nebo glukopuru. Ale i tak se střídají období kašičková a bezkašičková. Chce to trpělivost a nápady a zkoušet a zkoušet.

Hodně štěstí přeje

Jana a Karolínka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.3.04 00:25

Rika se, ze kdyz miminko nechce nejaky druh jidla, nemeli bychom ho do toho nutit. Je lepsi pockat tyden, pak nabidnout stejne jidlo znovu opakovane po nekolik dnu. U nas to takhle fungovalo se zeleninou, zpocatku se maly tvaril jako kdyz ho tou mrkvi chci asi otravit, ale po par tydnech si na ni zvykl.
Adela

• Nahlásit
  • Citovat
1460
27.3.04 12:05

Kde je psáno, že dítě musí jíst kaše? Když jí stačí mlíčko od maminky, tak nemá potřebu jíst nic jiného. Možné ji nechutnají ty ochucené, dala by se vyzkoušet rýžová sunarka do vody a smíchat jí s mateřským mlékem. Já jsem dlouho všechny kaše míchala s těmi neochucenými (Sunarka, Mišutka, Otesánek), všechny kupované mi připadají zbytečně sladké, některé mají navíc příliš umělou chuť. Dobrá finta je povařená rozemletá rýže (ve vodě) s podušeným jablíčkem, ani doslazovat se moc nemusí, stačí trocha glukopuru. Nebo se dá do rýže přidat rozmačnaný banán. U nás to slavilo úspěchy! :o) Pokud něco náhodou zbylo, tatínek velice rád dojídal.....

S mlékem bych si nedělala starosti, to mateřské zatím je, kdyby náhodou nebylo, tak se vždycky nějaké řešení najde.

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.3.04 08:59

Alice,
včera večer jsem zkusila Tvůj tip-uvařená rýže + jablíčko a slavilo to taky úspěch.
Díky za inspiraci.
Quatro+Em

• Nahlásit
  • Citovat
Darinka25
26.8.13 11:48

nechce jist kašovitou stravu

Ahooj mám 9 měsiční princeznu.. jenže máme takovej problém nechce mě papat kašovitou stravu už od malička, proto bych potřebovala poradit nějáký jídelníček aby strava byla vyvážená, a byla tuhá.. (po kouskách) zažila uz si od malička svoje.. ohledně srdíčka a co sem ji musela na žličce podávat léky.. od té doby nechce nic na žličce a kaše, přesnidavky, apod. do ni nedostanu :( dekuji Darina

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama