Je tvrdnutí břicha důvodem k obavám?

6
26.3.04 10:29

Tvrdnutí břicha

Ráda bych se zeptala co to znamena, kdyz mi vcera muj gynekolog na pravidelne prohlidce rekl: Tvrdne vam bricho! :roll:
Vic to,ale nekomentoval a mluvil o necem jinem.Ted nevim jestli se stim mam nejak znepokojovat nebo je to normalni.Jsem 31 tt.
Pokud nekdo budete vedet ,tak mi to prosim napiste.Bricho mam totiz
ted tvrde posledni dobou porad.

dik MArketa 31 tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
26.3.04 11:02

Mě moje doktorka řekla, že mi tvrdne děloha a napsala mi magnesium. Řekla, že když se mi to nezlepší, mám přijít - jenže já to vůbec nepoznám!
Dost často tady holky psaly - „dnes mi tvrdlo bříško..“ atd. - já bohužel vůbec nepoznám, jestli mi tvrdne nebo ne…
Stejně tak nepoznám ani, jestli mě mimi kope (už by mělo), i když mi doktorka řekla, že to určitě poznám…
Ach jo, asi to těhotenství neumím správně vnímat…

Tak jsem ti moc neporadila, spíš taky čekám na radu.

Gábina 20+6 tt

• Nahlásit
  • Citovat
209
26.3.04 11:47

Tvrdnuti briska jsou vlastne kontrakce delohy, ktera se tak pripravuje na porod. Nektere zeny je vnimaji, jine ne. Muzete to pocitovat jako kdyz se vam samovolne stahnou brisni svaly, obvykle to trva okolo 30 vterin. Tyto stahy jsou zcela normalni, pokud ovsem nejsou nikterak bolestive, nemely byste jich mit vic, nez 10 denne a vic nez 3 v jedne hodine. Pokud vam brisko tvrdne casteji, mely byste o tom informovat sveho lekare, ktery vam nejspise predepise magnesium. Je tu totiz riziko predcasneho porodu, v pripade, ze jsou tyto kontrakce silnejsi a delozni cipek se jimi zkracuje ci postupne otevira, pak je na miste hodne odpocivat, nejlepe lezet.

Takze pokud je vlastne ani nerozpoznate, neni se vlastne ceho obavat, je to zcela prirozene. Tyto stahy vsak s pokracujicim tehotenstvim budou o neco intenzivnejsi, ale opakuji, ze by nikdy nemely byt bolestive.

Hodne stesti

Andrea 30tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
26.3.04 11:49

ahojky, ja jsem se tady o toto tema celkem zajimala, nebot kamaradce trvdlo brisko od 32 tydne celkem pravidelne. J jsem v 36tt a v pondeli jsem take zacala pocitovat tvrdnuti bricha. U me se to projevuje takovym mensim stahem, ktery trva asi 10 vterin, citim vnitrni ztuhnuti a pak to zase povoli. Nejdriv jsem si myslela, ze to kope mimco, protoze je dost cile, ale kdyz jsem to konzultovala z doktorem, rikal, ze se jedna prave o to trvdnuti. Normalne se na to predepisuje magnesium, ktere ma trvdnuti castecne zabranit.
Myslim, ze to ale neni nejaky veliky problem, trpi tim skoro polovina rodicek, takze se tim nijak zvlast neznepokojuji.
Spis, co me vice zneklidnelo byl nedostatek zeleza, ktery mi nasli v krvi. Bohuzel tabletky, co mi Dr. predepsal jsem ihned vyzvracela, takze ted se pidim po potravinach, ktere zelezo obsahuji prirodne :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
26.3.04 12:15

Ahoj Claire,
na internetu najdes spoustu informaci o potravinach obsahujicich zelezo, toto je jeden z nich:

Kvalitní rostlinné zdroje železa jsou sušené ovoce, celá obilná zrna (včetně celozrnného chleba), ořechy, zelená listová zelenina, semínka a luštěniny. Bohatá na železo je také sojová mouka, petrželová nať, potočnice, melasa a jedlé mořské řasy, ale tyto potraviny se obvykle konzumují jen v malém množství. Používání železného nádobí při vaření také přispívá k obsahu železa v naší stravě.

Příklady množství potravin poskytujících 2mg železa:

pistácie ................... 14g
kešu (pražené) ........ 32g
hnědá čočka ........... 57g
cizrna (vařená) ........ 95g
celozrnný chléb ....... 74g
sezamová semínka .. 19g
melasa .................... 22g
sušené meruňky ....... 59g špenát (vařený) ....... 125g

Zdravi Karolina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.3.04 12:54

Ahoj
Plne souhlasim s tim co napsala Andrea.Ja ležela v nemocnici 2 měsíce,to mi tvrdlo břicho,zkracoval čípek a hrozil předčasný porod.Takže bříško muže tvrdnout,ale ne příliš často a ne moc bolestivě.Doktoři mi doporučili brát hořčík v tabletách,ale me stejne moc nepomohl,potom mi museli dát i kapačky a nějaké prášky(nevím už název)proti tvrdnutí.V 35tt me pustili domu,že kdyby se to už narodilo,tak se nic nedeje,že už je dost velke a vyvynuté.No a začátkem 37tt jsem porodila kluka 2990 a 49cm.
Takže v žádnem případě vas nechci strašit,váš doktor pozná jak na tom jste.Takže berte hořčík a snažte se byt v pohode. :lol:
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
26.3.04 14:09

Vsem vam moc dekuji za rychle odpovedi.
Vidim, ze to neni tak hrozne.Takze si prozatim koupim Magnesii
a uvidim. :)

pa

MArketa

• Nahlásit
  • Citovat
63
26.3.04 14:59

Magnesium ti musi napsat doktor, ostatne jako vse ostatni. V tehotenstvi bys bez porady s doktorem nemela nic brat. Pokud ti doktor rekne, ze to neni potreba, tak se nestresuj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama