V 5 měsících odmítá lahvičku

145
25.9.20 20:04

Odmítá lahvičku na 5ti měsících

Zdravím vás, jdu si pro radu a vaše zkušenosti :) Syn (5m a týden) odmítá umělé mléko z lahvičky. Na 4m měl 63cm a 4810g, nyní na pěti má 64cm a 5160g, papa již v poledne příkrm, jinak kojíme. Přes noc kojíme v poslední době dost často i co 2 hodiny. Málokdy teď spí třeba 4 hodiny v kuse. Od MUDr jsme odcházeli s tím, že strádá a mám na noc dát sunar nebo kaši. Říkala jsem, že nechce lahvičku, to odstrkuje a řve, tak prý tu kaši. Jenže po ní ho zas bolí bříško. Opravdu se mi syn nejeví jako strádajici dítko, přes den je veselý, brouká si atd. Ano, je drobný oproti jiným svým vrstevníkum, proto jsem mu začala zkoušet na noc ten sunar i s vidinou toho, že bude déle spát.. No a bez úspěchu. Podle MUDr má malej nárok na 8h spánku v jeho věku 8o co si o tom myslíte? A jak třeba vyzrát na tu láhev nebo po jaké kašuli neboli bříško? Děkuji ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5234
25.9.20 20:19

Vyhod sunar a vymen doktorku. Spíš bych řekla, že nechce to UM než lahvicku. Mě ho dcera taky nikdy nechtěla a 8h a víc spala až kolem roku. Malý děti se budi často a kojeny obzvlášť. Koj jak si řekne a na dokrmovani se vykašli.

Příspěvek upraven 25.09.20 v 20:21

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
25.9.20 20:21

Jakože by pětiměsíční dítě mělo spát osm hodin v kuse? Kam na to ti doktoři chodí. :lol: Ne, že by teda takový děti vůbec neexistovaly, ale bude jich minimum. Mně se prostřední dítě budilo pětkrát za noc ještě ve třech letech.
Jinak univerzální radu ti nedám, bude to chtít zkoušet různé kašičky nebo různé druhy lahviček/sunarů. Ale jestli v pohodě kojíš, na um bych se spíš vyprdla… možná by stálo za to vyzkoušet prohodit příkrm a kaši - kaši, která je na trávení těžší, dát k obědu, kde to pak dítě do večera ještě „vysportuje“ - předpokládám vzhledem k věku, že se ti otáčí a tráví už dost času hraním si na bříšku - a na noc dát zeleninový příkrm, který ho v břiše nebude tak tlačit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1776
25.9.20 20:36

Vyprdla bych se na doktorku. :zed: normálně koj a dávej příkrm. Odpoledne bych zavedla svačinku v podobě ovoce časem, ale to je tak vše. Necpi mu UM. Akorát mu uděláš v břiše maglajz. Btw, já nekojim a dceru po Nutrilon bolelo břicho, jako blázen. A kojeni a UM bych nemíchal, když to není nutnost. A u tebe to nutnost není, dle mě. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
25.9.20 20:45

@Sonmi doktorka je už podle mě v důchodu, ale její názory fakt stojí za to :zed: malý přibral za měsíc 350g, což doktorka vlastně neví, protože sestra ji řekla 250g, blbě to spočítala, ale to jsem zjistila já až doma :? Jinak kojení je ok, jen častěji no, přes den někdy delší pauza když malý zaspí v kočárku, ale jak je větší už, tak se to mění. Na bříško mu to moc nejde, vždy jen když se rozčilí :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1557
25.9.20 20:47

Taky bych nedávala UM ani kaši. Jestli je spokojený, nepláče hlady… Dcera se z láhve naučila pit v roce čaj, do té doby si ji nevzala. Chtěla jsem ji dávat kaši na noc, protože se často v noci budila a bála jsem se, jestli nemá hlad. Ale byl to jen zvyk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
613
25.9.20 20:57

Taky mi doktor tvrdil že mám dceři dávat UM nebo kaši, protože byla drobnější. Vyslechla jsem si jeho názor ale tím to zakončilo. Nechtěla jsem dávat UM, přišlo mi to zbytečné když jsem kojila a kaši jsem taky nedávala na noc, občas jsem jí zkusila dát ráno. Dodnes kaše vůbec nemusí. Kojila jsem podle potřeby, malá hlady netrpěla, byla spokojená. V klidu dál dávej příkrmy tak jak jsi zvyklá, za nějaký čas přidej další příkrm :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
25.9.20 21:06
@Adeelka27 píše:
@Sonmi doktorka je už podle mě v důchodu, ale její názory fakt stojí za to :zed: malý přibral za měsíc 350g, což doktorka vlastně neví, protože sestra ji řekla 250g, blbě to spočítala, ale to jsem zjistila já až doma :? Jinak kojení je ok, jen častěji no, přes den někdy delší pauza když malý zaspí v kočárku, ale jak je větší už, tak se to mění. Na bříško mu to moc nejde, vždy jen když se rozčilí :P

Nojo, někdy je to těžký. Taky mám teď starší doktorku (stěhovali jsme se). Naštěstí není tabulková, takže tam je to v klidu, ale za to s ní vědu věčný boj na téma (ne)stahování předkožky. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1568
25.9.20 21:10

Jestli je jinak spokojený, kojení je OK, dost čůrá, tak bych neřešila. Kojit se v noci často v tomhle veku je normální, začínají mnohem více vnímat, přes den se třeba tolik tak v klidu nenakoji, tak to dohání v noci a navíc se jim to v hlavičkách mele a potřebuji se kojit, aby mohly dal spát :). Jaká byla porodní váha? Nepsaný pravidlo je, že v půli roce by měla být váha dvojnásobná, v roce trojnásobná. Ale taky to tak nemusí být vždy a přitom jsou děti spoKojený. Jestli se jinak vyvíjí, rozvíjí, je na dobré psychomotorické úrovni, tak bych neřešila.
Kaše je lepší dávat třeba k snídani nebo během dne, nez na večer.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
25.9.20 21:20

@PepiKo čurá hodně, někdy to jde i z pliny ven :D horší je to se stolicí, od zavedení příkrmu se mu hůř kaká, stolici má tak jednou za 2 dny. Jinak porodní váha 3760 no.. Takže za měsíc /na půl roce dvojnásobek určitě nedosáhnem :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
25.9.20 21:25

Mame dvojcata a v jejich 5ti mesicich bych vrazdila i za 4 hod spanku v kuse. Asi bych se neudrzela a zeptala se Dr, jak to mam s tim spankem udelat. Osobne bych si maleho vzala do postele a spala s nim pricucnutym - praktikovala jsem, kdyz rostly dceri zuby. Neni to super spanek, ale lepsi nez s ni v naruci prochodit XX noci (vyroslo ji 10 zubu/3 mesice a mela z toho dalsi zdravotni komplikace, takze ATB apod). Myslim si, ze 5 mesicni uz nebude moc chtit UM, chutna jinak a kojene deti ho odmitaji. Kasi muzete zkusit jinou… Drzim palce, at toto obdobi brzy prejde!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
25.9.20 21:28

@Sonmi omlouvam se za OT, ale je tedy spravne nestahovat, ze? A kdy se asi ma uvolnit? Starsi mam dceru, tak jsem tohle nemusela resit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
25.9.20 21:34

@PepiKo čurá hodně, někdy to jde i z pliny ven :D horší je to se stolicí, od zavedení příkrmu se mu hůř kaká, stolici má tak jednou za 2 dny. Jinak porodní váha 3760 no.. Takže za měsíc /na půl roce dvojnásobek určitě nedosáhnem :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
25.9.20 21:52

Jestli je malý veselý, má hodně počuraných plín a zkoušíte příkrmy, což jsem pochopila, že ano, netrap ho s lahví…
Moje dcera se nikdy nenaučila pít z lahve, i když jsem se snažila ji naučit asi dva měsíce. Kolem 8. měsíce se naučila pít normálně z hrnečku, prostě ke mně přilezla po čtyřech a usrkla si z mého hrnku (piju čistou vodu), má teď svůj hrneček a na cesty nevylévací Magic cup, nebo jak se to jmenuje :lol:
A i když teď už má asi 10 kg, taky bývala vždy drobnější než ostatní děti.
A spánek? Sice mi jednu dobu krásně spala celou noc, ale pak začaly růst zuby a občas se prostě stane, že i teď ve 14 měsících se kojí třeba 3× za noc. A to, prosím, k večeři snědla docela dost bramborové kaše s kuřecím.

Mimochodem mám kamarádku, co nekojí a stejně vstává v noci dát ročnímu mléko ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
25.9.20 22:27

@AlinaJ veselý je, občas nějaký prdiky, po zavedení příkrmu se mu hůř kaká, ale většinou se pak právě potřebuje přicucnout ke mně a napije se pořádně a pak kaká :D kojení jde dobře, jen někdy mám právě večer pocit, že už mu to nestačí, někdy musím dát i obě prsa.. A váhově na půl roce porodní váhu nezdvojnasobime :( doktorka mě nakrkla, ještě nás poslala na Orl, kde malému stříhli podjazykovou uzdičku, že prý ji má krátkou a proto se mu asi špatně pije… No.. Chudák včera si užil..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama